Květnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

01.05.2021 08:44:52 | Autor: Jana Králová, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Květnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Po delší době opět přinášíme přehled o smržovských kulturních akcích, tentokrát na květen. Stále však netušíme, zda a které budou moci, vzhledem k vládním nařízením, organizátoři uspořádat.

Sobota 1. 5. - pondělí 31. 5.

Výstava fotografií fotoklubu 2020 Jablonec nad Nisou
Ve výstavní síni Zámečku si budete moct prohlédnout výstavu fotografií nově vzniklého fotoklubu 2020 Jablonec nad Nisou. Na začátku roku 2020 zatoužila skupina vynikajících jabloneckých fotografů po čerstvém větru, a tak se stalo, že 20. 2. 2020 ve 20 hodin a 2 minuty vzniknul nový fotoklub, a že bylo u vzniku hodně dvojek a nul, tak si začali říkat F2020. „Máme za sebou již výstavu v Rychnově u Jablonce nad Nisou a nyní budeme vystavovat zde, ve smržovském Zámečku. Na sezonu 2020-2021 se F2020 zapojil do fotografické soutěže TMO (Turnovský mapový okruh). Autory fotografií jsou Slávek Bára, Aleš Bobek, Viliam Folta, Ivo Jareš, Aleš Ječmeň, Helena Kočová, Dagmar Lühringová, Jaroslav Moravec, Václav Novotný, Hana Palečková, Václav Špetlík, Radek Štrupl, Miro Tichy a Jiří Výbora. Výstava je průřezem tvorby všech členů, jenž je velmi rozmanitá. Většina členů fotografuje přírodu ve všech jejích podobách, ale někdo se specializuje na reportážní fotografii, která dokumentuje život, kulturu a sport na Jablonecku. Abstraktní fotografie také zaujímá určitou část fotografií fotoklubu. Členové fotoklubu se z většiny soustředí na Jablonec a jeho okolí, přesto někteří členové přivážejí fotografie z blízkého i vzdáleného zahraničí. V současné době fotoklub 2020 čítá 14 členů."

středa 5. 5.

Veřejné zasedání ZM
Od 16 hodin (místo konání bude upřesněno podle aktuální situace, sledujte stránky města a plakátovací plochy).

sobota 8. 5.

Pokládání věnců u pomníku obětem pochodu smrti
Sraz bude v 10 hodin před budovou radnice.

úterý 11. 5.

Hovory nad otevřenou biblí
Od 17 hodin v Zámečku.

sobota 15. 5.

Prolínání aneb Sen o Jizerských horách - Zrušeno

pondělí 17. 5.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v knihovně. Tentokrát si vyrobíme mýdlo.

středa 19. 5.

Procvičme své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku. V případě zájmu se ozvěte na e-mail kulturni.stredisko@smrzovka.cz, tel. č.: 483 369 325 nebo 727 806 195. Těšíme se na setkání se všemi, kteří mají chuť společně procvičit, možná někdy i potrápit, svoji paměť, logické myšlení, znalosti a dovednosti.

středa 26. 5.

Procvičme své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku.

pátek 28. 5.

Noc kostelů
Od 19.15 hodin se rozezní zvon v kostele sv. Archanděla Michaela. 19.30 - 22 hodin - přivítání návštěvníků dobrým slovem, hudbou a zpěvem. Přímluva za blízké a vytvoření kříže ze svíček.

sobota 29. 5.

Tvrdohlavá žena
Od 18 hodin v Parkhotelu. Pokud nebude možné představení pořádat ve vnitřních prostorách Parkhotelu, ale venku to vládní nařízení a počasí dovolí, budeme moci toto představení zhlédnout pod širým nebem. Inscenaci hry Josefa Kajetána Tyla zahraje DS J. K. Tyl Josefův Důl. Tyl tuto hru napsal v roce 1848 a zakomponoval do děje i společenskou situaci té doby. Děj se odehrává v českém podhůří, kdy hlavní postava Zlatohlav se svými lesními duchy zasáhne do života lidí. Chce pomoci zejména mladým milencům, ale musí napravit především matku dívky, která je nepřející jakémukoliv vztahu dcery. Jak říká, v mládí byla také sama ošizena a nechce, aby to samé potkalo její jedinou dceru. Herci pro tuto inscenaci vytvořili netradiční scénu a ušili dobové kostýmy.
Režie: Karel Stuchlík. Hrají: Hana Stuchlíková, Iveta Ducháčková, Denisa Svárovská, Tereza Štěrbová, Kamila Čadílková, Luboš Doležal, Filip Čadílek, Vašek Merkl, David Podrazký, Radim Podrazký, Karel Stuchlík ml., David Merkl, Karel Stuchlík.
Vstupné: 50 Kč. Rezervace vstupenek na tel. č.: 483 369 325, 727 806 195 nebo e-mail: kulturni.stredisko@smrzovka.cz.

pondělí 31. 5.

Důchodový dýchánek
Od 14 hodin v Zámečku.

středa 2. 6.

Procvičme své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku.

pondělí 7. 6.

Slavnostní vítání nových občánků
Od 16 a 16.30 hodin v Zámečku.

středa 9. 6.

Slavnostní vítání nových občánků
Od 16 a 16.30 hodin v Zámečku.

Více informací www.smrzovka.cz nebo 483 369 325 nebo 324.

Akce se uskuteční pouze v případě uvolnění vládních nařízení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Program pro všechny generace slibuje Rodinný festiválek
Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje
Policejním kontrolám neunikli řidiči motocyklů

Nejčtenější články

04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Na trati z Liberce do Szklarske Poręby pokračuje výluka do 10. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace