Květnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

01.05.2021 08:44:52 | Autor: Jana Králová, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Květnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Po delší době opět přinášíme přehled o smržovských kulturních akcích, tentokrát na květen. Stále však netušíme, zda a které budou moci, vzhledem k vládním nařízením, organizátoři uspořádat.

Sobota 1. 5. - pondělí 31. 5.

Výstava fotografií fotoklubu 2020 Jablonec nad Nisou
Ve výstavní síni Zámečku si budete moct prohlédnout výstavu fotografií nově vzniklého fotoklubu 2020 Jablonec nad Nisou. Na začátku roku 2020 zatoužila skupina vynikajících jabloneckých fotografů po čerstvém větru, a tak se stalo, že 20. 2. 2020 ve 20 hodin a 2 minuty vzniknul nový fotoklub, a že bylo u vzniku hodně dvojek a nul, tak si začali říkat F2020. „Máme za sebou již výstavu v Rychnově u Jablonce nad Nisou a nyní budeme vystavovat zde, ve smržovském Zámečku. Na sezonu 2020-2021 se F2020 zapojil do fotografické soutěže TMO (Turnovský mapový okruh). Autory fotografií jsou Slávek Bára, Aleš Bobek, Viliam Folta, Ivo Jareš, Aleš Ječmeň, Helena Kočová, Dagmar Lühringová, Jaroslav Moravec, Václav Novotný, Hana Palečková, Václav Špetlík, Radek Štrupl, Miro Tichy a Jiří Výbora. Výstava je průřezem tvorby všech členů, jenž je velmi rozmanitá. Většina členů fotografuje přírodu ve všech jejích podobách, ale někdo se specializuje na reportážní fotografii, která dokumentuje život, kulturu a sport na Jablonecku. Abstraktní fotografie také zaujímá určitou část fotografií fotoklubu. Členové fotoklubu se z většiny soustředí na Jablonec a jeho okolí, přesto někteří členové přivážejí fotografie z blízkého i vzdáleného zahraničí. V současné době fotoklub 2020 čítá 14 členů."

středa 5. 5.

Veřejné zasedání ZM
Od 16 hodin (místo konání bude upřesněno podle aktuální situace, sledujte stránky města a plakátovací plochy).

sobota 8. 5.

Pokládání věnců u pomníku obětem pochodu smrti
Sraz bude v 10 hodin před budovou radnice.

úterý 11. 5.

Hovory nad otevřenou biblí
Od 17 hodin v Zámečku.

sobota 15. 5.

Prolínání aneb Sen o Jizerských horách - Zrušeno

pondělí 17. 5.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v knihovně. Tentokrát si vyrobíme mýdlo.

středa 19. 5.

Procvičme své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku. V případě zájmu se ozvěte na e-mail kulturni.stredisko@smrzovka.cz, tel. č.: 483 369 325 nebo 727 806 195. Těšíme se na setkání se všemi, kteří mají chuť společně procvičit, možná někdy i potrápit, svoji paměť, logické myšlení, znalosti a dovednosti.

středa 26. 5.

Procvičme své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku.

pátek 28. 5.

Noc kostelů
Od 19.15 hodin se rozezní zvon v kostele sv. Archanděla Michaela. 19.30 - 22 hodin - přivítání návštěvníků dobrým slovem, hudbou a zpěvem. Přímluva za blízké a vytvoření kříže ze svíček.

sobota 29. 5.

Tvrdohlavá žena
Od 18 hodin v Parkhotelu. Pokud nebude možné představení pořádat ve vnitřních prostorách Parkhotelu, ale venku to vládní nařízení a počasí dovolí, budeme moci toto představení zhlédnout pod širým nebem. Inscenaci hry Josefa Kajetána Tyla zahraje DS J. K. Tyl Josefův Důl. Tyl tuto hru napsal v roce 1848 a zakomponoval do děje i společenskou situaci té doby. Děj se odehrává v českém podhůří, kdy hlavní postava Zlatohlav se svými lesními duchy zasáhne do života lidí. Chce pomoci zejména mladým milencům, ale musí napravit především matku dívky, která je nepřející jakémukoliv vztahu dcery. Jak říká, v mládí byla také sama ošizena a nechce, aby to samé potkalo její jedinou dceru. Herci pro tuto inscenaci vytvořili netradiční scénu a ušili dobové kostýmy.
Režie: Karel Stuchlík. Hrají: Hana Stuchlíková, Iveta Ducháčková, Denisa Svárovská, Tereza Štěrbová, Kamila Čadílková, Luboš Doležal, Filip Čadílek, Vašek Merkl, David Podrazký, Radim Podrazký, Karel Stuchlík ml., David Merkl, Karel Stuchlík.
Vstupné: 50 Kč. Rezervace vstupenek na tel. č.: 483 369 325, 727 806 195 nebo e-mail: kulturni.stredisko@smrzovka.cz.

pondělí 31. 5.

Důchodový dýchánek
Od 14 hodin v Zámečku.

středa 2. 6.

Procvičme své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku.

pondělí 7. 6.

Slavnostní vítání nových občánků
Od 16 a 16.30 hodin v Zámečku.

středa 9. 6.

Slavnostní vítání nových občánků
Od 16 a 16.30 hodin v Zámečku.

Více informací www.smrzovka.cz nebo 483 369 325 nebo 324.

Akce se uskuteční pouze v případě uvolnění vládních nařízení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Lednový Valdštejn si lidé užívají

Lednový Valdštejn si lidé užívají Hrad Valdštejn ani v lednu nezavřel své brány. Za poslední dva víkendy, kdy bylo otevřeno od 13.00 do 15.30, si svátečně vyzdobený areál prohlédlo přes tisíc návštěvníků. Při příznivém počasí správci rádi otevřou ještě následující víkend 22. a 23. ledna. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
Pražští studenti zrestaurovali grafiky pro Severočeské muzeum
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Ztratila se kočka Jolie

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci se mění dopravní značení na zimní variantu
19.01.: Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
18.01.: Řidičku pod vlivem drog usvědčil čerstvý sníh

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace