Křížek pro… méně řečí a více funkční dopravy

21.09.2022 08:25:59 | Autor: PR | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Křížek pro… méně řečí a více funkční dopravy

Poslední čtyři roky pro dopravu v Jablonci? Tak to se opravdu nepovedlo! „Nikdy by mě nenapadlo, že v mašličkách připravený dopravní terminál s podzemním parkováním a prodlouženou tramvají jde vůbec zazdít!," říká naštvaně dopravní specialista Jindřich Berounský. Překvapivě uškodili ti, co se k projektu hlásili. Mysleli si, že to ještě vylepší. Ale zazdili to. Z naivity, neznalosti. Řešili podobu každého detailu a zatím utekly termíny!

Dokonce naštvali i místní podnikatele, kteří s projektem souhlasili. Obavám místních nenaslouchali. A výsledek? Vymstilo se to. Místo stavby tramvaje zároveň s kanalizací se bude muset centrum rozkopávat opakovaně!

V roce 2022 je vše ve stejné fázi, jako v roce 2018!!! 

Průšvihem jsou i opakovaná špatná řešení autobusového dopravce. Zřejmě proto, že v současném zastupitelstvu není jediný člověk, který by alespoň trochu organizaci veřejné dopravy rozuměl. Smutné pro město, které bylo za první republiky, ale částečně i v 90. letech, vzorem pro celou střední Evropu díky pokrokovým řešením. Výběr dopravce teď připomínal spíš nákup nejlevnějších chlebíčků v supermarketu. A tak se nám tu střídají dopravci, kteří sice vyhráli jako nejlevnější, ale bohužel je to na úkor řidičů. Ti se stali obětmi amatérského pohledu na městskou dopravu. Úspory jsou tu jednoznačně na úkor kvality a spolehlivosti.

Minulé období také znamenalo rekordní kolapsy na jabloneckých silnicích! Ještě nikdy se nestalo, aby se autobusy prodíraly kolonami i s půlhodinovým zpožděním! Tím nastal skandální rozklad městské dopravy. A co na to radnice? Dopravní komise se pro jistotu nesešla a nikoho jiného ze zastupitelstva to nenapadlo řešit. „Často stačilo jen trochu přemýšlet a omezení během staveb řešit jinak. Tisíce řidičů a cestujících by se nestalo objetí špatného řešení. Desítky minut zbytečných nervů a výfukových zplodin každý den," rozčiluje se Petr Mikula, který už v minulosti navrhl celou řadu jednoduchých opatření pro průjezdnější Jablonec.

Chybou je i malý důraz na už prověřené a plánované dopravní stavby - křížení Palackého - U Přehrady nebo Výstup Pod Baštou, což zklidní i sídliště Liberecká - Na Vršku.

Co s tím? Jak další 4 roky nepřešlapovat na místě? Jak nedělat podobné chyby? Chce to změnu! Proto se všichni, kterým doprava v Jablonci není lhostejná, spojili na jedné kandidátce: Křížek pro... č. 9 - jediná kandidátka s lidmi, kteří vědí, jak zlepšit veřejnou i individuální dopravu! Lukáš Pleticha, Petr Mikula, Jindra Berounský, Viktor Liška, Ondra Bašus...

A jako zajímavost přikládáme odkaz na 16 let staré vydání Reportérů ČT, kde společně Jindra Berounský, Lukáš Pleticha a Jaromír Drábek odhalili šméčko, jak se z historické tramvajové vozovny měl stát supermarket pod taktovkou „garážové firmy":

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/206452801240021/cast/113753/

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta
Harcovská přehrada chrání Liberec před velkou vodou. Čekají ji proměny
Dodatečně přiznaná dotace si vynutila aktualizaci projektu
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2023 bude opět pomáhat přírodě
Na jablonecký skatepark je konečná studie

Nejčtenější články

01.10.: Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné
02.10.: Provoz křižovatky u jablonecké radnice budou řídit semafory
04.10.: Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace