Křížek pro... čistší a bezpečnější Jablonec! Pomohou odpady zdarma?

22.09.2022 21:37:16 | Autor: PR | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Křížek pro... čistší a bezpečnější Jablonec! Pomohou odpady zdarma?

Pořádek a bezpečnost slibuje každý. Přitom v centru města se většina z nás cítí čím dál hůř. V Jablonci narůstá počet feťáků a nepřizpůsobivých. Po centru se potulují pochybné partičky hlučných výrostků s přenosnými reproduktory na plný výkon a skoro to vypadá, že se jich bojí i městská policie. Ta raději vypisuje pokuty za špatné parkování.  

Městská policie potřebuje nutně nové profesionální vedení a jasné zadání od primátora a zastupitelstva! Chceme zrušit současné tabulky na povinný výběr pokut od občanů a naopak podpořit schopné strážníky, kteří se nebojí řešit i komplikované problémy!

Zavedeme neustálou přítomnost hlídky v centru města. Doplníme více statických kamer, aby se nestávalo, že při dokazování trestné činnosti se kamera zrovna „dívá jinam". Umožníme strážníkům zabavit přenosný reproduktor mladistvým delikventům. Bývalé lázně a Tyršův park přeměníme na Centrum seniorů se stálým dohledem.

Odpady zdarma (pro ty, co třídí)

Systém zpoplatnění svozu komunálního odpadu zavedený v Jablonci nad Nisou od počátku roku 2022 se ukázal jako velmi nepovedený a pro jablonecké občany silně nevýhodný. Především pro ty poctivé. Povinná platba za 60 litrů směsného odpadu na každou osobu vč. dětí měsíčně navíc bere lidem motivaci třídit.

Proto chceme bezplatný svoz komunálního odpadu, stejně jako to mají zavedené v České Lípě, Dubí, Frýdlantu nad Ostravicí, Karviné, Kralupech nad Vltavou, Krupce, Mostě, Nové Pace, Strakonicích, Teplicích nebo Ústí nad Labem.

My, z kandidátky „Křížek pro.. ." prosadíme systém, který zvýhodní ty poctivé. Zároveň umožníme i firmám se zapojit do systému svozu tříděného odpadu. Pro ně pak bude třídění výrazně pohodlnější. Nebudou muset odpad vozit jednotlivě do překladiště v Proseči. A zřejmě se uvolní i kontejnery na některých sídlištích.

Kandidátka č. 9 - Křížek pro LEVNÉ ENERGIE z městské elektrárny, ODPADY ZDARMA (kdo třídí, neplatí), dostupné PARKOVÁNÍ, POŘÁDEK a BEZPEČNOST v ulicích - Jablonecké spolky, aktivní Jablonečané a TOP 09. http://www.krizekpro.cz/

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace