Krajská nemocnice podepsala smlouvu na projekt modernizace

21.10.2017 18:03:27 | Autor: Václav Řičář | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Krajská nemocnice podepsala smlouvu na projekt modernizace

Projekt Modernizace Krajské nemocnice Liberec, a. s. je zase o kus blíž ke své realizaci. Zadavatel, liberecká nemocnice, dokončila výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace všech stupňů. Vítězem se stal stejný uchazeč, jenž byl nejúspěšnější v urbanisticko-architektonické soutěži o návrh, kdy hodnotitelskou porotu složenou ze zástupců vyhlašovatele i nezávislých architektů nejvíce zaujal návrh studia SIAL architekti a inženýři spol. s r. o.

„Výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace probíhalo zcela v souladu se zákonem o veřejných zakázkách. Vítězem se stala společnost SIAL architekti a inženýři spol. s r. o. s konečnou cenou za dílo ve výši 53 milionů korun, což je částka nižší, než byla původně uváděna v soutěži o návrh," konstatuje profesor Petr Moos člen představenstva KNL, a.s. odpovědný za Modernizaci KNL, a.s.

„Pro mě je dnešní podpis smlouvy s projektantem zásadním okamžikem," říká Richard Lukáš, lékařský ředitel KNL, jeden z iniciátorů dostavby nemocnice a pokračuje: „Znamená zhmotnění nápadů, vizí, diskusí i hádek, které jsme před 5 lety začali, když jsme poznali, že další rozvoj naší nemocnice není možný bez zásadního kroku, jakým je stavba nového pavilonu. Jsem hrdý na to, že jsem stál u zrodu této myšlenky a děkuji všem, se kterými jsme dovedli projekt modernizace takto daleko. Jsem přesvědčen, že projekt dotáhneme do zdárného konce," dodal lékařský ředitel Lukáš.

Do procesu zpracování projektové dokumentace vstupuje aktivně Krajská nemocnice, a.s., která bude se zpracovatelem spolupracovat především na konkrétní podobě všech staveb projektu. Od návrhu, který byl zapojen do soutěže, se bude lišit, a to v závislosti na potřebách liberecké nemocnice. Pro posílení kompetencí v oblasti projektování zdravotnických staveb na straně dodavatele, si vítězný zpracovatel přizval ke spolupráci firmu DOMY s.r.o. Zástupci společnosti DOMY s.r.o., která se mimochodem stala třetím nejúspěšnějším uchazečem v soutěži o návrh, se tak stali jedněmi z autorů výsledného řešení.

„V této chvíli jsme na startovní čáře závodu směřujícímu k novému pavilonu Centra urgentní medicíny Krajské nemocnice Liberec. Dlouhé sny a potřeby mnoha lékařů, zdravotního personálu a pacientů se začnou zhmotňovat do reálných objektů," říká Tomáš Hocke, starosta Turnova, menšinového akcionáře KNL, člen řídícího výboru Modernizace KNL a také člen Realizačního týmu Modernizace KNL. „Závod bude dlouhý - vytrvalostní. Proto přeji hodně trpělivosti, empatie a porozumění celému realizačnímu týmu: akcionářům, lékařům, projektantům, stavařům. Dlouho jsme trénovali a teď je třeba zkusit doběhnout nebo třeba i dojít do cíle," dodal Tomáš Hocke.

„Jako občan i primátor Liberce vítám zahájení projektu modernizace KNL. Doufám, že to pro obyvatele Liberce a okolí bude znamenat zlepšení dostupnosti základní lékařské péče v největší krajské nemocnici,"říká k podpisu Tibor Batthyány, primátor Statutárního města Liberec, které je menšinovým akcionářem KNL, a.s.

„Podpisem smlouvy s projektantem skončila otevřená architektonická soutěž, díky které jsme získali formu a tvar nového pavilonu urgentní medicíny. Dalším cílem teď bude kvalitní projektová dokumentace, podle které bude v budoucnu možné postavit novou budovu jako jednu z podmínek zachování špičkové medicíny pro obyvatele Libereckého kraje. Kraj se zavázal tento projet podpořit částkou ve výši 1 miliardy korun a je připraven aktivně vstoupit i do financování stavby projektu," říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

„Podpis smlouvy je důležitým krokem na cestě k novému pavilonu v KNL, a.s. Věřím, že dneškem začíná již reálná práce na projektu a následně i na samotné stavbě. Kromě ní je však nutné podporovat i běžné inves-tice včetně obnovy přístrojů. To je úkol pro vedení nemocnice a tři akcionáře, tj. Liberecký kraj, statutární město Liberec a Město Turnov. Osobně jsem připraven rozumné investice podporovat," říká náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka.

„Přestože KNL, a.s. každoročně do své obnovy ze svých prostředků investuje přibližně 150 milionů Kč, tak se může dlouhodobě zavázat k pravidelnému příspěvku ve výši 20 milionů Kč ročně, aniž by ohrozila ostatní investice v obou nemocnicích," komentuje proces modernizace generální ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný. Proto podle Nečesaného management vítá rozhodnutí akcionářů o podpoře financování modernizace KNL. Bez tohoto rozhodnutí by podle něj bylo velmi problematické udržet stávající rozsah a kvalitu poskytované péče, včetně specializované péče. „Do budoucna musíme definovat celkové investiční potřeby, možnosti financování z vlastních zdrojů a hledat další zdroje peněz. Bez toho liberecká nemocnice nebude schopna udržet konkurenceschopnost s fakultními nemocnicemi, které mají vícezdrojové financování nastavené," zdůraznil generální ředitel Nečesaný.

Předpokládaná výše stavební investice je 950 milionů Kč bez DPH. Termín získání stavebního povolení se dle smluvního harmonogramu předpokládá do konce roku 2019. Předpokládané zahájení stavby pak během roku 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dokončují přestavbu nemocnice Tanvald
Výběrová řízení na pozice ředitelů krajských nemocnic probíhají
Liberecká nemocnice pokračuje v obměně vozového parku
Liberecká nemocnice pořídí novou magnetickou rezonanci
Krajská nemocnice Liberec už ví, jakou podobu získá díky modernizaci

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte Harracha

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte HarrachaNa jilemnickém náměstí začala v pondělí 6. února vznikat sněhová socha. Tentokrát ale nikoli tradičního Krakonoše, ale protože rok 2023 je vyhlášen Národním památkovým ústavem rokem hraběcího rodu Harrachů, tak letos bude mít sněhová socha podobu hraběte Harracha. Socha má být hotová již ve středu 8. února. Více fotografií

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nový jablonecký dopravce vrší jednu poruchu za druhou
V Tanvaldě zvou na představení Než přijde doktor
Mladá řidička přehlédla v Jablonci seniora na přechodu pro chodce
Obrazem: Sportovec roku Jablonecka 2022
Od 13. února uzavřou ve Svijanech most přes železniční trať

Nejčtenější články

07.02.: Hořelo opět v bývalé nádražní budově v Jablonci
08.02.: Hořel rodinný dům v Loužnici, zasahovalo osm jednotek hasičů
06.02.: Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace