Kraje pro bezpečný internet. Žáci opět soutěžili o ceny

09.06.2022 09:06:20 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraje pro bezpečný internet. Žáci opět soutěžili o ceny

Kraje pro bezpečný internet. Tak se jmenuje celostátní projekt, jehož součástí jsou on-line kvízy s tématikou internetové bezpečnosti. Zapojily se do něj i děti z Libereckého kraje. Vítěze v pátek 13. května ocenili v zasedací místnosti číslo 111 v přízemí krajského úřadu zástupci odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu krajského úřadu. kızılay dershane

„V dnešní době je internet nepostradatelnou součástí našich životů. Je to ale zároveň virtuální svět plný nástrah a nebezpečí. Jsem proto velice rád, že existují projekty, jakým je tento. Díky němu se děti snáze vypořádají s rizikem tohoto prostředí a budou lépe připraveni na řešení jeho negativních důsledků," uvedl hejtman Martin Půta.

Soutěžící si mohli na webových stránkách www.kpbi.cz prostudovat e-learningové kurzy a krátké videospoty a ověřit si své znalosti v základním Soutěžním kvízu. Pro úspěšné řešitele byla následně i jeho složitější varianta Kvíz Plus, obsahující náročnější otázky. K 28. únoru tohoto roku, kdy byla soutěž ukončena, se zaregistrovalo zhruba 37 tisíc soutěžících z celé republiky, z toho téměř 33 tisíc žáků a studentů a z celkového počtu registrovaných jich téměř 22 tisíc soutěžní kvízy úspěšně absolvovalo.

Výherce soutěžního kvízu, kteří úspěšně kurz absolvovali, vylosoval krajský koordinátor primární prevence v měsíci březnu. Losovalo se ve dvou kategoriích: od osmi do dvanácti a od třinácti let výš; vždy po třech výhercích.

Z mladší skupiny byly vylosovány Linda Hříbalová a Barbora Arnoldová ze Základní školy Aloisina Výšina, Liberec a Karolína Švandová ze Základní školy Rynoltice. V kategorii starších to byli Kristýna Oščatková ze Střední umělecko-průmyslové školy Jablonec nad Nisou a Natálie Moiselová a Daniel Hudec ze Střední školy Klíč v České Lípě.

Výherci dostali například herní myš, sluchátka, fitness náramek nebo chytré hodinky. Ty do soutěže věnovali sponzoři projektu - firmy Microsoft a Gordic a sdružení CZ.NIC.

Mezi 1. a 3. dubnem se uskutečnilo on-line finálové krajské kolo soutěžního Kvízu Plus, ve kterém se utkalo pět z nejrychlejších řešitelů ze škol v Libereckém kraji. Všechny první tři místa nakonec obsadili žáci ze Střední průmyslové školy v České Lípě - na prvním místě Daniel Schneider, na druhém místě Marek Borůvka a na třetím místě Lukáš Vytiska. Za jejich vědomosti z oblasti internetové bezpečnosti na ně čekaly opět ceny - x-box, bezdrátový ovladač k herní konzoli, bezdrátová myš a další. Daniela Schneidera dále čeká celorepublikové kolo, jež se uskuteční 14. června na pražském magistrátu.

Další ročník soutěže se bude konat od 1. září 2022 do 28. února 2023. V rámci projektu jsou plánována nová témata - sociální sítě, reklamy na internetu, podvodné e-maily a phising, mediální gramotnost - hoaxy a fake news, Všechna videa pro žáky a studenty, pro seniory, pro rodiče malých dětí, ale i odborníky v pomáhajících profesích jsou volně dostupné na Facebooku, webu www.kpbi.cz a na YouTube.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Soutěž Kraje pro bezpečný internet se vrací. Zapojte se do konce února
Kraje pro bezpečný internet: projekt varuje studenty před nebezpečím
Děti se učí bezpečnému chování na internetu. Pomáhají jim v tom i kvízy
Díky soutěži už ví, jak se bezpečně chovat na internetu
Žáci za znalosti o internetové bezpečnosti dostali hodnotné odměny

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.

Kraj, města a instituce chtějí vybudovat v Liberci bioplynovou stanici

Návrh memoranda o chystaném vybudování bioplynové stanice v Liberci, které hodlá Liberecký kraj uzavřít s dalšími subjekty, schválili na svém zasedání krajští radní. Dalšími signatáři budou akciové společnosti MVV Energie CZ, Teplárna Liberec a Severočeské vodovody a kanalizace, dále pak statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou. „Tímto memorandem sledujeme částečné naplnění cílů odpadového hospodářství v oblasti biologicky rozložitelných komunálních odpadů, a to právě jejich využitím v bioplynové stanici. Budeme usilovat o to, abychom my i naše příspěvkové a námi vlastněné organizace předávali své biologicky rozložitelné odpady do bioplynové stanice, a to nejpozději do zahájení zkušebního provozu," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do nové sezony vstoupili i fotbalisté v I.B třídě
Kolem Liptákova. Cimrmanova cyklostezka přináší zábavu i poučení
Rychnov zahájil I.A třídu těsnou prohrou v Hejnicích
Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
Letní Příroďák je zábavné prázdninové odpoledne v Rokytnici

Nejčtenější články

08.08.: Jablonečtí sepsali petici proti stavbě v ulicích Sportovní a K Rybárně
07.08.: Obrazem: Křehká krása 2022
07.08.: Nečekaně vysoká porážka béčka Jablonce na úvod ČFL

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace