Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

20.04.2024 23:39:07 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Krajští radní na svém jednání vybrali firmu, která provede stavební práce v rámci projektu Hudební kulturně kreativní centrum Lidové sady. Je jí společnost BREX za nabídkovou cenu 174.576.629,73 včetně DPH. Součástí projektu bude také audio vybavení za dalších cca 29 milionů korun včetně DPH.

Liberecký kraj v rámci výběrového řízení, do kterého se přihlásilo celkem sedm firem, výrazně ušetřil. Celkové předpokládané výdaje projektu (stavba, vybavení, technický dozor stavby, BOZP, projektová dokumentace) totiž původně činily 263.523.093 korun včetně DPH. Předpokládaná hodnota samotné stavby činila 227.581.608,54 korun včetně DPH. Na stavbě tak kraj ušetří 53.004.978,81 korun včetně DPH. Firma začne stavební práce v květnu letošního roku a bude mít dle smlouvy 420 dnů na dokončení. Nových prostorů se tak návštěvníci dočkají na podzim roku 2025.

„Budova Lidových sadů rekonstrukci nutně potřebuje. Generální oprava se bude týkat zejména interiéru a přístavby, jež přinese kvalitnější zázemí pro umělce i návštěvníky. Vznikne kulturně kreativní centrum, které zachová historický ráz budovy, ale zásadně ji doplní o moderní technologie," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Díky chystanému projektu by měly v Lidových sadech vzniknout v rámci úprav stávajících učeben zkušebny pro začínající hudebníky a kapely a také nahrávací studio, kde by si mohli pořídit vlastní nahrávky. Dojde též k rekonstrukci velkého a malého sálu - Experimentálního studia. Kromě vybavení zvukovou a světelnou aparaturou a moderními technologiemi pro projekce získají tyto prostory nově řešenou vzduchotechniku, elektroniku a akustiku.

V budově Lidových sadů bude také nový výtah, který zajistí bezbariérový přístup napříč jednotlivými podlažími. Rekonstrukce zahrne rovněž další prostory - přísálí, balkon, galerie, technickou místnost pro velký sál a rozvodnu, chodbu v prvním patře, šatny, salonek, vstupní halu či toalety.

„Jsem rád, že se nám podařilo výrazně ušetřit v rámci veřejné zakázky. Ještě na konci loňského roku byl rozpočet stavebních prací a vybavení po dokončení projektové dokumentace a zapracování požadavků Národního památkového ústavu, požárního specialisty, distributora elektrické energie a zoologické zahrady a po započítání inflace 263.523.093 korun včetně DPH. Úspora v rámci stavebních prací činí bezmála 53 milionů korun, jelikož původní předpokládaná hodnota činila 227.581.608,54 korun včetně DPH," dodal Zbyněk Miklík, náměstek pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

„Budeme rekonstruovat památkově chráněný objekt, a to s sebou nese mnohem vyšší nároky na řešení stavby. Také současné požární normy jsou daleko přísnější než při vzniku původního kulturního domu," doplnila Vinklátová. „Nový prosklený malý sál musí mít stínění, aby se v létě nepřehříval."

Rozlučkový večer se současnými Lidovými sady se uskutečnil ve velkém sále 18. ledna 2024 na koncertě Bratří Ebenů. Nových prostorů se návštěvníci dočkají na podzim roku 2025.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace