Kraj vybral dodavatele zemního plynu. Zvítězila společnost ČEZ ESCO

11.04.2024 11:44:21 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj vybral dodavatele zemního plynu. Zvítězila společnost ČEZ ESCO

Dodavatele zemního plynu pro své příspěvkové organizace a další krajské instituce pro příští rok vybral v rámci dynamického nákupního systému Liberecký kraj. Ve veřejné zakázce s nejvýhodnější nabídkou zvítězila akciová společnost ČEZ ESCO.

Cílem zakázky byla dodávka plynu pro 27 odběrných míst 24 pověřujících zadavatelů. Jejich roční spotřeba činí 35.184 MWh. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky k okamžiku zahájení zadávacího řízení za dodávku jedné megawatthodiny činila 950 korun bez DPH. Firma ČEZ ESCO vyhrála s nabídkovou cenou 949 korun bez DPH za jednu megawatthodinu.

Kromě krajských příspěvkových organizací budou vysoutěžený plyn odebírat také v Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa, v příspěvkových organizacích měst Doksy a Turnov a v Technických a energetických službách města Český Dub.

Kraj obchoduje formou dynamického nákupního systému již několik let. „Formu dynamického nákupního systému jsme zvolili pro pružnější a rychlejší zadávání veřejných zakázek. V případě jiného způsobu jejich zadávání by celý proces trval až několik měsíců. Použití dynamického nákupního systému tuto dobu výrazně zkrátí," řekl hejtman Martin Půta.

„V rámci tohoto tendru jsme poptávali 80 procent spotřeby za fixní cenu. Zbytek budeme řešit spotovým dorovnáním. K tomuto kroku, který také vnímáme jako tlak na úspory, jsme se rozhodli na základě zkušeností a aktuální simulace dopadu cen na burze," vysvětlil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Letos v seznamu pověřujících zadavatelů chyběly Krajská nemocnice Liberec, Střední škola hospodářská a lesnická ve Frýdlantu, Střední zdravotnická škola a Střední odborná škola v České Lípě. „Hlavním důvodem byly zejména uvažované změny zdroje vytápění," dodal náměstek Miklík.

Vloni Liberecký kraj zaplatil za plyn i elektřinu zhruba 189 milionů korun včetně DPH a poplatku za distribuci energie. Letos to bude nárůst mezi dvaceti až pětadvaceti procenty. „Důvodem pro tento nárůst je zejména změna v regulačních poplatcích za energie. Na druhou stranu předpokládáme úsporu ve spotřebě organizací s ohledem na mimořádně teplou zimu," uzavřel Miklík.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj nakoupí energie přes dynamický nákupní systém
Krajská tripartita jednala o dopadu cen energií na krajské firmy
Liberecký kraj doposud neobdržel nabídky na dodávky plynu a energie

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace