Kraj podpoří cizince i národnostní menšiny

29.03.2024 23:22:25 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj podpoří cizince i národnostní menšiny

Částkou 1 822 977,04 korun (po navýšení) podpoří Liberecký kraj ze svého dotačního fondu integraci národnostních menšin a cizinců. Dotace je určena zejména na projekty související s komunitní prací, adaptací a integrací cizinců a edukační a informační činností. Liberecký kraj má prostřednictvím tohoto dotačního programu též za cíl šířit osvětu a preventivně působit proti xenofobnímu chování. Dvacet žadatelů splnilo podmínky programu a nyní za nimi míří finanční podpora.

„Účelem tohoto programu je poskytnout finanční pomoc tam, kde je to nejvíce potřeba. Cílíme zejména na spolufinancování projektů zaměřených na aktivity integrace příslušníků národnostních menšin a reagujeme také na negativní důsledky ozbrojeného konfliktu na území Ukrajiny, která se brání ruské agresi," uvedl Petr Tulpa, náměstek pro resort sociálních věcí. „Oprávněnými žadateli byly zejména zapsané spolky, obecně prospěšné společnosti, registrované církve a náboženské společnosti nebo příspěvkové organizace. Obdrželi jsme celkem 21 žádostí, z nichž jsme bohužel z administrativních důvodů museli jednu vyřadit."

Přehled k programu 5.1 Podpora integrace národnostních menšin a cizinců (v korunách):

Alokace 2024:

1.822.977,04

Počet předložených žádostí

21

Počet podpořených žádostí

20

Celkové náklady všech předložených projektů

5.139.190,00

Celkové náklady projektů splňujících formální náležitosti

4.959.190,00

Celková výše spolufinancování krajem

1.822.977,00

Celková výše spolufinancování žadateli

3.136.213,00

Nedočerpáno

0,04

Zájemci mohli zasílat žádosti od 2. do 19. února 2024. Účelovou neinvestiční dotaci z Dotačního fondu Libereckého kraje lze využít na akce uskutečněné během celého roku 2024.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace