Kraj koupí bývalé sídlo VÚTS, vznikne z něj takzvaný Evropský dům

28.08.2014 08:22:04 | Autor: Markéta Dědková | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj koupí bývalé sídlo VÚTS, vznikne z něj takzvaný Evropský dům

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém jednání dne 26. 8. 2014 schválilo koupi bývalého sídla VÚTS (dříve Výzkumný ústav textilních strojů), který se nachází v těsném sousedství výškové budovy Krajského úřadu Libereckého kraje.

Získání areálu zajistí lepší přístup k sídlu kraje i parkování pro klienty. „Naším cílem je postupně toto území scelit za pomoci evropských dotací, objekty a plochy zrekonstruovat a vytvořit tak funkční a esteticky významný celek v centru krajského města. Stávající opuštěné budovy po výzkumném ústavu nyní působí zanedbaně," řekl Marek Pieter, náměstek hejtmana pověřený řízením ekonomiky, investic, správy majetku a informatiky.

Nově pořízený objekt, jehož součástí jsou dvě budovy, nebude v žádném případě využit pro rozšiřování krajského úřadu. Vzniknout zde má takzvaný Evropský dům, kde žadatelé na jednom místě najdou poskytovatele evropských dotací, jako je CzechInvest, Regionální operační program nebo Euroregion Nisa. V objektu najde využití i podnikatelský inkubátor a v budoucnu postupně i některé organizace zřizované krajem, což zjednoduší komunikaci s nimi a sníží provozní náklady.

V současné době mají již v budově, kde dříve sídlilo ředitelství VÚTS, pronajaté prostory společnosti Agentura regionálního rozvoje a KORID LK.

Ještě před schválením koupě bývalého sídla VÚTS zorganizoval v polovině srpna odbor investic a správy majetku pro zastupitele dvě prohlídky, během kterých se mohli s jednotlivými objekty podrobně seznámit. Za rozsáhlý areál s budovami a pozemky o rozloze více než 11.000 metrů čtverečních kraj zaplatí bezmála 125 mil. Kč. „V této ceně je započtena daň z převodu nemovitosti a náklady na pořízení průkazu energetické náročnosti budov. Jsem rád, že koupi bývalého výzkumného ústavu Liberecký kraj dokáže zajistit bez využití jakéhokoliv úvěru," dodal ekonomický náměstek Marek Pieter.

Základní údaje:
Celkový obestavěný prostor objektů: 62 096 m3
Celková podlahová výměra objektů: 13 833 m2
Celková výměra pozemků: 11 341 m2

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace

Odešla osobnost města Turnova Sergěj Solovjev

Odešla osobnost města Turnova Sergěj Solovjev S příchodem adventního času zastihla Turnováky smutná zpráva. Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 v dopoledních hodinách zemřel ve věku 97 let pan Sergěj Solovjev. Čestný občan města Turnova, dlouholetý předseda Konfederace politických vězňů, zastánce demokratických tradic, statečný člověk, který bojoval usilovně se zvůlí komunistického režimu. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v prosinci
Potvrzené případy na 100 tisíc obyvatel v kraji jsou už na tisícovce
U Zásady zapadl ve sněhu autobus
Darujte svým blízkým pod stromeček regionální výrobek
Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek

Nejčtenější články

29.11.: S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
28.11.: Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
29.11.: Rada čeká, až se to zlomí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace