Kostel sv. Anny rozezní Vltava
20.06.2014 14:15:57 | Autor: Regína Fučíková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou
Koncert pražské kapely Vltava s jabloneckou předkapelou JunkAspect je dalším z pořadů celoročního cyklu 25ro(c)ků a zároveň i součástí slavností řeky Nisy. Předkapela zahajuje koncert v pátek 20. června v 15 hodin v kostele sv. Anny.
Koncert, který pořádá Jablonecké kulturní a informační centrum, zahájí punk-folková kapela JunkAspect v 15 hodin. Tato nadějná kapela přehraje to nejlepší ze svého mládím nabitého repertoáru. V 16 hodin pak nastoupí legendární kapela Vltava, která je v současné době považována za jednu z neoriginálnějších kapel na české hudební scéně.
Vltava v novém složení se saxofonistou Ondřejem Klímkem se vrací k původnímu soundu a zahraje tedy nejžádanější hity. Setlist obsahuje největší hity kapely jako Marx, Engels, Beatles, Prasátko, Kapitán Pejsek, Zajíc a koza apod. Zároveň zahrají novinky - Láska je možná, Trosečník, Já už dělat nebudu, Jsem s tebou z alba Komedianti se vracejí domů.
Frontmen kapely Robert Nebřeňský shrnul koncert v Jablonci se svým „sklepáckým" humorem následovně: „Návštěvníci se mohou těšit na aktuálně krásný výběr skladeb neboli voničku písní z celé historie Vltavy......My se na vystoupení v Jablonci těšíme, protože jsme si tam vypiplali nádhernou klientelu a jsme zvědaví, zda nejmladší už přijdou bez rodičů, a nejstarší, jestli všichni žijí."
Po skončení koncertu následuje plavba po Nise s předáním poselství do Vratislavic a Liberce právě v rámci součástí slavností řeky Nisy.
Přízvisko Vltava si nejoriginálnější kapela na české hudební scéně vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také zcela původním hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem Roberta Nebřenského. Produkci Vltavy nejstručněji vystihuje slogan „Česká poezie - světová hudba". Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony.
Prodej vstupenek probíhá v turistickém informačním centru - Domě manželů Jany a Josefa V. Scheybalových v Kostelní ulici v Jablonci nad Nisou. Cena vstupenky činí 50 Kč.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch končí ve funkci
Ministr životního prostředí Igor Červený po vzájemné dohodě odvolal z funkce ředitele Správy Krkonošského národního parku Robina Böhnische. Správu KRNAP vedl Robin Böhnisch od ledna 2018. Do jejího čela nastoupil s ambicí propojovat odbornou ochranu přírody s otevřenou komunikací směrem k obcím, partnerům i veřejnosti. Během svého působení organizaci směřoval k moderní, odborně silné a datově podložené instituci. Podílel se na přípravě i prosazení klíčových strategických dokumentů. Více podrobbností na Našem Pojizeří
Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy
Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
MP Jablonec: Rychlá jízda, řidiči bez řidičáků a opuštěný pes
Moldavská delegace navštívila Liberecký kraj
Vzácného kakadu zachránili jablonečtí hasiči
Kraj vyhlašuje soutěž na novou vizuální identitu
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Nejčtenější články
09.03.: Vlastníci Krajské nemocnice převzali nové akcie sjednoceného subjektu
10.03.: Šenýr Bijoux představil korunku Rising Star pro Miss 2026
10.03.: Vlajka pro Tibet opět visí na krajském úřadu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.