Kokonín zůstává součástí Jablonce, petici podepsalo jen 29 lidí

21.09.2013 09:17:22 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kokonín zůstává součástí Jablonce, petici podepsalo jen 29 lidí

Zastupitelé statutárního města Jablonec nad Nisou se zabývali požadavkem 29 občanů Kokonína na zřízení samostatné městské části statutárního města Jablonec nad Nisou, který obsahovala petice doručená na magistrát 7. 8. 2013.

V diskusi zastupitelé poukazovali na fakt, že jen 29 občanů z celkem 1491 obyvatel Kokonína starších 18 let podepsalo petici ke zřízení místní části s tím, že se jedná o výrazný zásah do života města.

„Domnívám se, že jsme nevyčerpali všechny možnosti, jak narovnat komunikaci mezi radnicí a Kokonínem. Zatím nedošlo k diskusi. Snažme se nejprve dohodnout, definujte vaše problémy," vyzval primátor Kokonínské a dodal, že kromě potíží s čističkou radnice neeviduje výraznější problém.

„Na každoročních besedách s občany v Kokoníně jsem nezaznamenal podnět k osamostatnění. Skutečně nevím, zda se Kokonínští opravdu odtrhnout chtějí. Je to i proti evropskému trendu," připomněl primátor.

Nezanedbatelné nejsou ani ekonomické dopady na rozpočet města. „Musíme počítat s tím, že bychom museli do rozpočtu začlenit další náklady nejen na zřízení, ale i na provoz městského úřadu, který by v Kokoníně vznikl," konstatoval Vele.

Referendum na zřízení samostatné části Kokonín bylo vyhlášeno 19. února 2011. Dostavilo se k němu 360 oprávněných osob, což nesplnilo podmínku 35 % oprávněných osob k tomu, aby bylo referendum platné. V referendu se pro odtržení Kokonína vyslovilo 35 voličů. Na způsob pořádání referenda podalo o.s. Kokonín stížnost k Ústavnímu soudu ČR, který dosud nerozhodl.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Chtěli referendum, teď vyzývají k jeho bojkotu
Krajský soud zamítl referendum v Kokoníně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Nejčtenější články

03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace