Klub Na Rampě slaví čtvrtstoletí

31.10.2022 17:20:09 | Autor: Milena Bauerová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Klub Na Rampě slaví čtvrtstoletí

Jen několik hudebních klubů v Česku se může pochlubit podobně dlouhou historií. V prosinci 1996 proběhla první akce tehdy zřízeného společenství - Klubu Na Rampě v prostoru někdejšího pavilonu A jabloneckého Výstaviště. Letošní sezona je tedy již č. 26, oslavy čtvrtstoletí klub posunul o rok z důvodu covidové epidemie a omezení kulturních aktivit v loňském roce.

Hlavní postavou zrodu Rampy na sklonku roku 1996 byl Roman Rákosník, podporovaný řadou místních přátel, a Rampa se brzy stala kultovním místem milovníků dobré kultury všech generací. Po jeho odchodu v roce 2001 se provozu ujímají nejvěrnější návštěvníci klubu sdružení ve spolku Jablonecká kulturní obec (JabKO). Rampa během prvních 10 let existence prožila krásné časy, ale i sezóny, kdy přežívala pouze díky nadšení jednotlivců.

Koncem roku 2005 byla zahájena rekonstrukce pavilonu A, navazující na přestavbu celého Výstaviště, ze kterého se stalo dnešní Eurocentrum. Provoz klubu musel být přerušen, JabKO v zájmu udržení kontinuity pokračovalo pod hlavičkou „Rampa v exilu" v produkci omezeného programu v náhradních prostorách po celém Jablonci.

V roce 2006 ve výběrovém řízení na nového provozovatele klubu byla vybrána jablonecká firma SUNDISK rodiny Bauerových, která se na chodu klubu podílela již řadu let - jako návštěvníci i členové spolku JabKO. Milena Bauerová se vedle předsednictví v JabKO stala dramaturgyní a šéfovou klubu. Rekonstruovaný prostor byl otevřen v říjnu 2006, na výzdobě interiéru se podílela řada mladých jabloneckých umělců.

Klub Na Rampě patří pro svůj pestrý program, kvalitní zvuk či atmosféru setkávání více generací mezi několik muzikanty i návštěvníky hodně ceněných klubů v celé republice. Slouží jako zázemí pro koncerty regionálních umělců, stovky místních muzikantů i pozdějších profíků prošly na Rampě deseti ročníky soutěže Stárplej. Přednášejí tu sportovci, cestovatelé, osobnosti nejenom našeho kraje, hrají divadla malých forem, probíhají regionální kola folkových soutěží, workshopy a další, stále trvá nejstarší projekt klubu - Horečka sobotní noci Petra Vobořila. Rádi se sem vracejí celorepublikově známé kapely a muzikanti.

Na tvorbě programu Rampy se podílejí i Luděk Hlásek, Martin Bauer mladší a starší, díky nim sem našly cestu i kapely a osobnosti světové, například Joe Bonamassa, Walter Trout, Cliff Moore, Layla Zoe, basák Rolling Stones Deryl Jones i další spoluhráči světových hvězd se svými menšími projekty, kanadští Death South, ruská Otava Yë, v letošním roce třeba Martin Barre z Jethro Tull, nesčetné množství angloamerických bluesrockových skupin i kapely z Latinské Ameriky. Oceněním klubu je mnohaleté členství jeho dramaturgyně v Akademii populární hudby, která nominuje hudební Ceny Anděl.

Pestrý program je umožněn i díky finanční podpoře města Jablonec n. N. a společností Sundisk a Premedis.

Letošní sezona odstartovala nabitým programem od poloviny září. Vrcholem oslav bude víkend 4.až 6. listopadu. V pátek s Rampou slaví stejně stará kapela Wohnout, v sobotu od 18 hodin proběhne galavečer oslav. V programu vystoupí několik jabloneckých sestav všech generací, například Ornament, HlaDoKop, DDB, Funky Beasts a Maršál Bazén, který doprovodí i další pozvané hosty - mezi nimi Matěj Ptaszek (excelentní bluesman, hráč na foukací harmoniku), Pospy (The Scoffers, Nandey), Týna Hádková (Big O Band), Jan Verl a Andy Letham (Blues Doctors) a další. Vystoupí KÚD Liberec se speciálním krátkým představením, celý večer moderují Martin Kadlec a Pája Žďánská z téhož divadla. Instalována bude výstava programů, fotek, poběží i promítání a obrázky z rampovské historie. V neděli odpoledne zabubnují Rampě do dalších let dětští účastníci bubenických dílniček.

Rampa zve všechny Jablonečáky i další návštěvníky na svůj tradičně pestrý program jubilejní sezony i listopadový galavečer.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Listopadový program akcí v Klubu Na Rampě

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.

Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj

Společnost Geopark Český ráj, o. p. s., ve spolupráci s platformou SmartGuide rozšířila nabídku zajímavých výletů po Geoparku UNESCO Český ráj o další návrhy tras, které vedou v méně turisticky navštěvovaných oblastech Českého ráje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu
Jablonec úspěšně investuje do svého rozvoje
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Průběh letní dětské rekreace v Libereckém kraji k polovině července
Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Nejčtenější články

17.07.: V Jablonci hořel dům v Růžové ulici
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče
17.07.: Střípky Městské policie Jablonec z druhého červencového víkendu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace