Kittelův dům v Krásné se na den výjimečně otevře lidem

19.07.2014 08:13:40 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Volný čas | Obce: Pěnčín

Kittelův dům v Krásné se na den výjimečně otevře lidem

Kittelův dům v Krásné na Jablonecku se letos připojil ke Dnům lidové architektury, které letos probíhají v řadě zajímavých domů podél Jizery v Libereckém kraji již od tohoto pondělí do neděle 20. července.

V rámci této akce bude tedy i Kittelův dům v sobotu 19. 7. výjimečně otevřen pro veřejnost. Proběhnou dvě komentované prohlídky od 13.00 a 15.00 hodin. Jedné z nich se zúčastní i krajská radní Ivana Hujerová. V čase mezi tím a před prohlídkami pak od 9 hodin bude k dispozici zejména mladším návštěvníkům rozestavěný model Burku, kam si každý bude moci připevnit svůj „trám".

Podle pořadatelů jde zatím stále o stavbu, proto chtějí přiblížit návštěvníkům zajímavé konstrukční detaily této unikátní stavby zajímavé zejména svojí unikátní roubenou konstrukcí, která je vlastně předchůdcem podstávkového domu. Zajímavá je stavba také patrovými černými kuchyněmi, dnes dochovanými v roubeném domě opravdu zcela výjimečně. Návštěvníci se mohou také dozvědět o perspektivách záchrany tohoto jedinečného domu.

Krom Kittelova domu bude samozřejmě otevřeno ve svých obvyklých otvíracích hodinách také vedle stojící Kittelovo muzeum a příchozí mohou navštívit také kostel sv. Josefa se Svatými schody, Morový sloup Nejsvětější Trojice či se mohou osvěžit u studánky s léčivou vodou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Dlaskově statku pokřtí průvodce lidovými stavbami Libereckého kraje
Putování za lidovými stavbami je dobrým tipem na prázdniny a dovolené

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v prosinci
Dopravní výchovu podporuje kraj ze svého rozpočtu
Prosincový program akcí v Klubu Na Rampě
Dopravní opatření platná na Jablonecku od prosince
Pozor v Jablonci na údajně bezplatnou službu!

Nejčtenější články

28.11.: Mladá řidička narazila v Tanvaldě do dvou vzrostlých stromů
29.11.: Hasiči zasahovali u požáru osobního auta v Jablonci
30.11.: Pozor v Jablonci na údajně bezplatnou službu!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace