Hledaný výraz:--bez omezení-- Akce pro den:--neurčeno--

29. - 30. 3. /úterý-středa/ 20.00 OPRAVDOVÁ KURÁŽ | více

29. - 30. 3. /úterý-středa/ 17.30 KRÁLOVA REČ | více

Obrazem: Maršovice zdolaly Víchovou 5:1

27.03.2011 | Sport | Maršovice | foto (8)
První jarní zápas sehrály Maršovice proti Víchové a jako azyl jim posloužil umělý trávník v Břízkách. Po remízovém poločase 1:1 domácí tým Maršovic odehrál povedenou druhou půlku a zvítězil 5:1. | více

Obrazem: Desenské kulturní jaro otevřeli divadelní Světáci

27.03.2011 | Kultura | Desná v Jizerských horách | foto (65)
Desenské divadelní předjaří, které probíhá, má za sebou už třetí představení DS PODIO Semily. V sobotu 26. března mohli diváci shlédnout hru Světáci, autorů Vratislava Blažeka, Zdeňka Podskalského a Jiřího Vobeckého. Režie této povedené hry se ujal Zdeněk Lidner Karibský.

Lučany porazily Zásadu 3:0

27.03.2011 | Sport | Lučany nad Nisou | foto (24)
Lučanští odehráli svůj první jarní domácí duel v exilu na umělém trávníku v Břízkách a i počasí v průběhu utkání připomínalo, že zima ještě z Jizerek neodešla. Aktéři z obou týmů se s tím vyrovnali, i když bylo vidět, že to nějaký čas potrvá, než se bude hrát kvalitní fotbal. Lučany se nakonec s nepříznivým počasým vypořádaly lépe a zvítězily 3:0. | více

Jablonecká sportovní hala o víkendu praskala ve švech

27.03.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (16)
Velmi zdařilou akci uspořádal jablonecký Judo klub spolu s judistickým oddílem LIAZ a tou byla Velká cena Jablonce nad Nisou. Po loňském úspěšném turnaji Euroregionu je český judistický svaz pověřil organizací Českého poháru žactva, dorostu i juniorů, který byl součástí této velké akce. Ve dvou dnech se totiž (v sobotu čtyřech a v neděli dokonce na šesti tatami) v soubojích vystřídalo téměř 900 mladých nadějí tohoto sportu. Kromě 130 oddílů z celé České republiky se klání zúčastnili i závodníci několika klubů z Německa, Slovenska a nejvzdálenějším klubem byl moskevský klub Sambo - 70. | více

Šlesingr vyhrál i druhý závod Mistrovství České republiky

27.03.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (68)
Po včerejším rychlostním distančním závodě byl dnes 27. března na programu stíhací závod s hromadným startem. Vítězství opět uhájil Michal Šlesingr před smolařem ze včerejšího závodu Jaroslavem Soukupem. V ženské kategorii zvítězila Gabriela Soukalová před Veronikou Zvařičovou. | více

Pragováci v Boleslavi výhru neuválčili

27.03.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou
Domácí házenkáři jeli k dalšímu utkání do Mladé Boleslavi, kde mohli překvapit. Pomalý rozjezd i pozorná hra domácích ovšem znamenala už poločasové vedení Mladé Boleslavi 17:12. Ve druhé části si už vítězství nenechali sebrat a drama se nekonalo. Domácí házenkáři nakonec zvítězili nad Jabloncem 25:22. | více

Kulečníkáři postupují do vyšších pater

27.03.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (10)
TJ Bižuterie, oddíl III. třídy VČO sportovního kulečníku potvrdil svou formu a porazil vysokým rozdílem 16:2  TJ Loko Pardubice. Postup do vyšší třídy už má zajištěn.
| více

Hamry podlehly Rapidu 1:3

27.03.2011 | Sport | Velké Hamry | foto (26)
Nadějný poločasový výsledek 1:0 nedokázali domácí fotbalisté Velkých Hamrů udržet v utkání krajského přeboru proti VTJ Rapid Liberec. Hosté během druhého poločasu totiž dokázali nejen vyrovnat, ale i zvítězit 1:3. | více

Nalezeno článků: 38028, zobrazeno: 35391-35400

Na podporu obchodů na venkově rozdělí kraj téměř čtyři a půl milionu

Malé prodejny na venkově i letos podpořil Liberecký kraj, a to prostřednictvím dotačního programu nazvaného Obchůdek 2021+. Peníze zamíří do obcí do tisíce obyvatel, případně do obcí do tří tisíc obyvatel, v jejichž místních částech žije méně než tisícovka lidí a na jejichž území se nachází nejvýše jedna maloobchodní prodejna s převahou prodeje potravin a nápojů. „V programu bylo stejně jako v předchozím roce k dispozici 4,4 milionu korun. 3,8 milionu poskytlo ze svého rozpočtu ministerstvo průmyslu a obchodu a šesti sty tisíci korunami přispěl Liberecký kraj," uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.