Jubilejní 10. hejtmanský ples vynesl takřka dvě stě tisíc korun na charitu

02.03.2015 15:45:32 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Jubilejní 10. hejtmanský ples vynesl takřka dvě stě tisíc korun na charitu

Jubilejní 10. hejtmanský ples, který se konal v pátek 27. února v Clarion Grandhotelu Zlatý lev v Liberci, vynesl na dobročinné účely téměř 200 000 korun.

Zástupcům pěti humanitárních společností - Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o.p.s., Liberec, MAJÁK, o. p. s., Liberec, Tyfloservis, o.p.s., Krajské ambulantní středisko Liberec, SLUNCE VŠEM, zapsaný spolek, Turnov a Farní charita Česká Lípa, předal hejtman LK Martin Půta a radní Petr Tulpa po 35 070 Kč (1 celkem 75 350 Kč). Dalších 20 000 Kč poputuje do Kryštofova Údolí na opravu sochy čurajícího voříška, kterou v minulých měsících poničil zatím neznámý vandal.

„Ukazuje se, že pořádání podobných charitativních akcí jako je hejtmanský ples, má svůj nepochybný význam. Za deset ročníků už bylo rozděleno a na podporu činnosti nejrůznějších zařízení sociálních služeb v kraji se rozdělilo již více než milion dvě stě tisíc korun, a proto budeme v pořádání hejtmanských plesů pokračovat," zdůraznil hejtman.

Ti, kteří se plesu, přes horlivé výzvy k bojkotu této benefice z pera jednoho osamoceného komunálního politika, zúčastnili a zaplnili příjemně renovovaný sál a ostatní prostory hotelu, určitě nelitovali.

10. hejtmanský ples v Clarion Grandhotelu Zlatý lev v Liberci<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje Slavnostním večerem slovem i zpěvem provázela Daniela Šinkorová, k tanci a poslechu hrál skvělý orchestr Big‘O‘Band Marka Ottla, který kromě vlastního repertoáru dokázal výborně doprovázet i již jmenovanou Danielu Šinkorovou, ale také swingovými melodiemi Jana Smigmatora, muzikálové vystoupení Jana Kříže. Rockové písně si s muzikanty s vervou sobě vlastní zazpívala i Marta Jandová, skutečná hvězda večera a podle mínění moderátorky i Sluníčko.

Přítomní rovněž žasli nad kouzelnickými triky mistra České republiky v mikromagii Štěpána Šmída, tleskali vystoupení A - stylu, módní přehlídce i popůlnočnímu překvapení hejtmana, který s orchestrem věrohodně zahrál na saxofon (z playbacku).

Bohatý byl tradičně raut, nechyběly kulinářské speciality a regionální tombola, které vévodily hlavní ceny v podobě živého selátka, kvalitně oškubané krůty, piva z místních pivovarů a samozřejmě ojedinělé sklářské a bižuterní výrobky z celého Libereckého kraje.

„Na 11. hejtmanském plese na shledanou," rozloučil se Martin Půta s hosty, mezi nimiž nechyběli krajský ředitel policie, velvyslanci, starostové obcí a měst Libereckého kraje i ze Saska, primátor Liberce, ředitelé krajských příspěvkových organizací a další vzácní hosté.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V únoru je na Jablonecku nejširší nabídka plesů a bálů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku

Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností

Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu

V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec zvyšuje míru třídění odpadu, celková produkce dál roste
Velikonoční pomlázka probíhala i za volantem
Víkend MP: porucha v centru, napadení i pátrání po hledané osobě
Přišel, viděl a skóroval - Okeke!
Nový jablonecký projekt má posílit stabilitu městských lesů

Nejčtenější články

11.04.: Policie hledá svědky nehody na cyklostezce v Malé Skále
13.04.: Víkend MP: porucha v centru, napadení i pátrání po hledané osobě
12.04.: Kultura v Železném Brodě v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace