Jizerskohorský singltrek otevírá další trasy. Vedou i v Polsku.

24.05.2012 21:37:42 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Jizerské hory

Jizerskohorský singltrek otevírá další trasy. Vedou i v Polsku.

Unikátní přírodní stezky pro bikery se rozšiřují. Singltrek mezi Novým Městem pod Smrkem, Lázněmi Libverda a polským Swieradóvým Zdrójem má už okolo 60 kilometrů. Třetí sezonu zahajují v sobotu 26. května s výrazně rozšířenými trasami.

Jedinečné trasy jsou určené jak pro amatéry, tak i pro profesionální cyklisty. Poprvé se po nich projeli v květnu 2010. Úsek měřil dvacet kilometrů, z toho 12 bylo singltrekových. Teď se výrazně rozrostl. "V sobotu 26. května zveme všechny příznivce horské cyklistiky na slavnostní otevření 2. etapy Singltreku pod Smrkem, které proběhne od 10. do 15. hodiny v Novém Městě pod Smrkem u koupaliště. Těšit se můžete na start triatlonu Novoměstský sršáň, o hudební výstupy se postarají The Grizzlies a Beatboxer Miras, připraven je i program pro děti. Kmotry akce jsou Šárka a Nikola Sudová," uvedli organizátoři.

"Druhá etapa spočívala ve stavbě stezek 20 kilometrů na české a 20 kilometrů na polské straně," upřesnil expert na stavbu těchto tratí Tomáš Kvasnička z České mountbikeové asociace. "Singltrek bude i v době konání sobotní akce normálně přístupný veřejnosti," upozornil.

Na singltrekové trasy se cyklisté dostanou na čtyřech místech - u koupaliště v Novém Městě pod Smrkem, v Lázních Libverda, u Spálené hospody poblíž Kyselky a u Obřího sudu. Současná podoba není konečná, v příštím roce se má otevřít dalších třináct kilometrů, které povedou po hřebeni mezi Hejnicemi a Lázněmi Libverda.

Singltrek je úspěšný, hlavně o víkendech je hodně vyhledávaný rekreačními sportovci na horských kolech. Také sbírá různá ocenění. Nejnovější je jedna z cen při vyhlašování dopravní stavby roku 20011. "Singltrek získal Cenu ředitele státního fondu dopravní infrastruktury," informoval Kvasnička. Už dříve se umístil na 9. místě v Česku v anketě internetového portálu www.kudyznudy, kdy porazil i libereckou zoo či Centrum Babylon. Objevil se také jako jediný v Evropě na seznamu nejlepších cyklistických destinací pro terénní cyklistiku Mezinárodní asociace horských kol.

Inspiraci našly české singltrekové tratě ve Velké Británii. "Ve Walesu je začal stavět Daffyd Davis. Do zapadlých vesniček díky nim dokázali přilákat turisty," vysvětlil Kvasničkův kolega z České mountbikeové asociace Petr Soška. Zdá se, že se totéž povedlo i v případě singltreku v Jizerských horách. Věří v to i Lidie Vajnerová, náměstkyně hejtmana pro cestovní ruch. "Myslím, že singltrek přivede do této oblasti turisty a pomůže zvýšit zaměstnanost," konstatovala.


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
Spanilá cyklojízda Cimrmanů 2022 objektivem Zdeňka Horáka
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace