Jizerská 50 je svátkem pro sportovce i turisty

07.02.2020 16:03:22 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jizerská 50 je svátkem pro sportovce i turisty

Zimní turistická sezóna je v plném proudu. Akcí, kde se Jizerské hory zviditelňují nejvíce, je bezesporu Jizerská padesátka. Svůj stánek v centru dění má každoročně i jablonecké turistické infocentrum.

Na bedřichovském stadionu můžete během lyžařského svátku potkat známé tváře sportovců, ale i dalších osobností, které si závod každoročně nenechají ujít. Účastníků i diváků jsou tisícovky. Při vstupu do areálu je vítá prezentační stánek města Jablonce nad Nisou.

„Nabízíme zde návštěvníkům propagační materiály o Jablonci, mapy i drobné suvenýry. Do Jablonce je to z Jizerek kousek, a hlavně dámy ocení velký výběr bižuterie ve zdejších obchodech. Účastníci se zajímají i o možnosti ubytování a dalšího vyžití v nedalekém městě," řekl Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které stánek zajišťuje. „Spolupráce s organizátory Jizerské padesátky postupně rozvíjíme. Chtěli bychom k nám do Jablonce dostat více aktivit spojených s tímto závodem. A také Jablonec dostat více do povědomí účastníků lyžařského běhu," dodal Vobořil.

S Jizerskou padesátkou je spjata i aktuální výstava Vilém Heckel - kouzlo hor, kterou Jablonecké kulturní a informační centrum pro zimní návštěvníky Jablonce přichystalo. „Ne vždy vyjde rekreantům v Jizerských horách počasí a pak hledají, jak strávit čas jinak než na lyžích. V Domě Scheybalových si mohou prohlédnout výstavu fotografií s tématikou hor, která je vzpomínkou na horolezce, kteří se postavili na start prvního ročníku Jizerské 50 a zahynuli před 50 lety při expedici v Peru. V rámci výstavy proběhne i předání medailí z dílen České mincovny vdovám horolezců. Tento slavnostní akt bude zároveň první akcí letošní Jizerské padesátky a jejím symbolickým zahájením zde v Jablonci nad Nisou," informovalPetr Vobořil.

Po Jizerské padesátce můžete stánek jabloneckého infocentra navštívit ve svém domovském městě u příležitosti konání jubilejního 20. ročníku veletrhu cestovního ruchu Euroregiontour.

Přehled veletrhů a prezentací 2020
Reisemesse / Zwickau 17. 1.-19. 1.
Reisemesse / Dresden 31. 1.-2. 2.
Jizerská 50 / Bedřichov 7. 2.-9. 2.
Euroregiontour / Jablonec 6. 3.-7. 3.
Velikonoční slavnosti /Jablonec 8. 4.-10. 4.
Konventa / Löbau 24. 4.-25. 4.
Budyšínské jaro / Budyšín 29. 5.-1. 6.
Křehká krása / Jablonec 6. 8.-9. 8.
Podzimní slavnosti / Jablonec 18. 9.-19. 9.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstava připomene fotografa a horolezce Viléma Heckela
Na Jizerskou padesátku se připravují i policisté
Na krajském úřadě zahájí výstavu o Jizerské 50

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace