Jizerská 50 je svátkem pro sportovce i turisty

07.02.2020 16:03:22 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jizerská 50 je svátkem pro sportovce i turisty

Zimní turistická sezóna je v plném proudu. Akcí, kde se Jizerské hory zviditelňují nejvíce, je bezesporu Jizerská padesátka. Svůj stánek v centru dění má každoročně i jablonecké turistické infocentrum.

Na bedřichovském stadionu můžete během lyžařského svátku potkat známé tváře sportovců, ale i dalších osobností, které si závod každoročně nenechají ujít. Účastníků i diváků jsou tisícovky. Při vstupu do areálu je vítá prezentační stánek města Jablonce nad Nisou.

„Nabízíme zde návštěvníkům propagační materiály o Jablonci, mapy i drobné suvenýry. Do Jablonce je to z Jizerek kousek, a hlavně dámy ocení velký výběr bižuterie ve zdejších obchodech. Účastníci se zajímají i o možnosti ubytování a dalšího vyžití v nedalekém městě," řekl Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které stánek zajišťuje. „Spolupráce s organizátory Jizerské padesátky postupně rozvíjíme. Chtěli bychom k nám do Jablonce dostat více aktivit spojených s tímto závodem. A také Jablonec dostat více do povědomí účastníků lyžařského běhu," dodal Vobořil.

S Jizerskou padesátkou je spjata i aktuální výstava Vilém Heckel - kouzlo hor, kterou Jablonecké kulturní a informační centrum pro zimní návštěvníky Jablonce přichystalo. „Ne vždy vyjde rekreantům v Jizerských horách počasí a pak hledají, jak strávit čas jinak než na lyžích. V Domě Scheybalových si mohou prohlédnout výstavu fotografií s tématikou hor, která je vzpomínkou na horolezce, kteří se postavili na start prvního ročníku Jizerské 50 a zahynuli před 50 lety při expedici v Peru. V rámci výstavy proběhne i předání medailí z dílen České mincovny vdovám horolezců. Tento slavnostní akt bude zároveň první akcí letošní Jizerské padesátky a jejím symbolickým zahájením zde v Jablonci nad Nisou," informovalPetr Vobořil.

Po Jizerské padesátce můžete stánek jabloneckého infocentra navštívit ve svém domovském městě u příležitosti konání jubilejního 20. ročníku veletrhu cestovního ruchu Euroregiontour.

Přehled veletrhů a prezentací 2020
Reisemesse / Zwickau 17. 1.-19. 1.
Reisemesse / Dresden 31. 1.-2. 2.
Jizerská 50 / Bedřichov 7. 2.-9. 2.
Euroregiontour / Jablonec 6. 3.-7. 3.
Velikonoční slavnosti /Jablonec 8. 4.-10. 4.
Konventa / Löbau 24. 4.-25. 4.
Budyšínské jaro / Budyšín 29. 5.-1. 6.
Křehká krása / Jablonec 6. 8.-9. 8.
Podzimní slavnosti / Jablonec 18. 9.-19. 9.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstava připomene fotografa a horolezce Viléma Heckela
Na Jizerskou padesátku se připravují i policisté
Na krajském úřadě zahájí výstavu o Jizerské 50

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hořela elektroprodejna v Semilech

K požáru prodejny elektra vyjeli v pátek 17. května po 20. hodině profesionální i dobrovolní hasiči do Špidlenovy ulice v Semilech na rohu Riegrova náměstí. Požár byl zpozorován skrze výlohu a k jeho uhašení hasiči postupně nasadili tři vodní proudy. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
V Lučanech to řidič pořádně rozjel
Podstávkové domy otevřou své dveře. Od Šluknovska až po Frýdlantsko
Na jihu dělba bodů
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

20.05.: V Lučanech to řidič pořádně rozjel
18.05.: Město Jablonec rozdalo necelou třicítku Cen pro nadané
18.05.: Kam za sportem a zábavou v kraji od 17. do 19. května

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace