Jindřichovští se bavili na své pouti

19.07.2016 14:12:49 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Zprávy | Obce: Lučany nad Nisou

Jindřichovští se bavili na své pouti

Za sobotního krásného počasí proběhla u jindřichovského koupaliště akce nazvaná Jindřichovská pouť. Po loňském úspěšném nultém ročníku se, den po svátku sv. Jindřicha, na malém plácku u koupaliště sešlo v průběhu odpoledne možná i pět stovek účastníků ke společnému posezení a zábavě.

Parta několika místních obyvatel a chalupářů připravila, za podpory města Lučan, nejen bohaté občerstvení, ale pro děti i řadu netradičních sportovních disciplín. Ty připravil pro zájemce spolupořadatel TRI-CLUB Jablonec a při pěkném počasí k tomu využil právě jindřichovského koupaliště k atraktivnímu přeběhu po vratké lávce. Děti si ještě vyzkoušely střelbu ze vzduchovky na pouťové růže a vzduchovky byly ještě použity k netradičnímu letnímu biatlonu. Na závěr bylo pro dospělé možné ještě vyniknout v lovení soudku piva ze dna koupaliště.

Překvapením pro přítomné byl příjezd patrona akce Jindřicha a jak jinak, než na lyžích. I když sněhu nebylo, tak triumfální příjezd po svahu z lesa zvládl a po „nahraném" pádu se ve zdraví dostavil do centra dění. Není divu, že boural, když měl za sebou cestu z Jindřichova Hradce a chystal se dorazit ještě do Jindřichovic...

Na závěr, když už bylo vše, od pořádajících hospodyněk „spořádáno", mohli za soumraku pořadatelé přemýšlet, čím překvapí své sousedy zase za rok.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jindřichovští budou mít v sobotu svoji pouť

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch končí ve funkci

Ministr životního prostředí Igor Červený po vzájemné dohodě odvolal z funkce ředitele Správy Krkonošského národního parku Robina Böhnische. Správu KRNAP vedl Robin Böhnisch od ledna 2018. Do jejího čela nastoupil s ambicí propojovat odbornou ochranu přírody s otevřenou komunikací směrem k obcím, partnerům i veřejnosti. Během svého působení organizaci směřoval k moderní, odborně silné a datově podložené instituci. Podílel se na přípravě i prosazení klíčových strategických dokumentů. Více podrobbností na Našem Pojizeří

Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy

Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj vyhlašuje soutěž na novou vizuální identitu
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Šenýr Bijoux představil korunku Rising Star pro Miss 2026
Jarní divadelní prázdniny v Josefově Dole uzavře italská komedie
Vlajka pro Tibet opět visí na krajském úřadu

Nejčtenější články

08.03.: Obrazem: Rallye Jizera přilákala stovky diváků
08.03.: Obrazem: Hobby horsing v jablonecké hale
08.03.: Dorostenecká rekordmanka byla druhou nejrychlejší ženou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace