Ještěd oslavil v sobotu 41. narozeniny rekordem

23.09.2014 20:38:25 | Autor: Markéta Dědková a Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Ještěd oslavil v sobotu 41. narozeniny rekordem

Symbol Libereckého kraje, vysílač a horský hotel Ještěd, oslavil v sobotu 20. září 41. výročí od otevření v roce 1973. Tentokrát pod mottem Den plný klaunů. S klaunskými nosy se nakonec sešly před hotelem sto dvě děti, což byl nový rekord.

Bohatý program odstartoval v 10 hodin tradičním vynášením sudů piva na zádech. První místo v kategorii ženy suverénně obsadila statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Zuzana Kocumová, která „vyběhla" od spodní lanovky nahoru na Ještěd za 29:20 a vytvořila tak traťový rekord, za juniory byl nejlepší Jiří Brázda s časem 33:25 a v kategorii muži zvítězil Zdeněk Pácha, který vrchol zdolal za 42:08.

„Na narozeninovou oslavu, kterou tradičně uspořádal Liberecký kraj spolu s dalšími partnery, dorazil ohromný počet návštěvníků. Kabinová lanovka převezla přes 4 300 lidí a rozdalo se 1 000 klaunských nosů. Součástí akce byla také autogramiáda knihy Ještěd 11x jinak, kterou přímo na Ještědu podepisoval akad. arch. Otakar Binar. Letošní oslavy Ještědu se opravdu vydařily," uvedla Hana Maierová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro cestovní ruch, památkovou péči a kulturu, která se oslav zúčastnila.

Během dne rozdávala radost divadelní a žonglérská představení, vystoupily skupiny Nautica a O´Band Marka Ottla. Návštěvníci si mohli zakoupit regionální výrobky, vyzkoušet kreativní dílny, prohlédnout autoveterány a výstavu Severočeského muzea přibližující historii lanové dráhy a přístupná byla také strojovna kabinové lanovky. Dlouhé fronty se tvořily na prohlídky vysílače a obnoveného apartmánu správce vysílače i samotného hotelu Ještěd. Velký zájem vzbudil takzvaný smilebox, kdy zájemci pořízením jedinečných fotografií přispěli na obnovu závěsných křesílek.

Oslavy 41. výročí od otevření horského hotelu Ještěd<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje Protože se oslavy Ještědu uskutečnily pod mottem Den plný klaunů, celý den návštěvníky bavily postavy s červenými nosy z BonneB art a Divadla Budil. Děti si vyzkoušely školu klaunů a na terase Rohanka byl pak vytvořen rekord v největším počtu dětí s klaunským nosem na jednom místě. Před horským hotelem se nakonec sešly sto dvě děti.

Oslavy Ještědu doplnil také program u konečné tramvaje v Horním Hanychově. Připraveny zde byly outdoorové aktivity pro děti, které za jejich splnění čekal na vrcholu Ještědu drobný dárek. Na parkovišti mohli zájemci také nahlédnout do bezpečného autobusu Mikeš pro děti společnosti BusLine a.s.

Do letošních narozenin se zapojil i Dopravní podnik měst Liberec a Jablonec nad Nisou, který na tento den přichystal Den otevřených dveří. Jízdy historickou tramvají a historickými autobusy společně zajišťovali Boveraclub a společnost BusLine a.s.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Oslavy Ještědu vyvrcholí pokusem o rekord v počtu klaunských nosů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost

Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.

Částečná uzavírka ulice Klidná omezí parkování a pohyb chodců

Od úterý 3. února do pondělí 31. března bude částečně uzavřená jablonecká ulice Klidná, konkrétně část chodníku a parkovacích stání před sídlem Policie ČR. Důvodem prodlouženého termínu je zřízení staveniště a lešení, které souvisí s rekonstrukcí střechy a fasády. Chodci jsou převedení dopravním značením na protější chodník, uzavírka neomezí linky MHD.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

MP Jablonec: Malé příběhy z velkých ulic
Jabloneckou radnici čeká obnova parteru
Zimní jízdy historických motoráčků na Zubačce pokračují
Horská služba převezme osm nových elektromobilů
Ještěd míří do vlastnictví kraje. Majetkový převod dokončí v březnu

Nejčtenější články

03.02.: Komentář Jaroslava Hrabáka: Tři body těžce zaplacené
04.02.: Horská služba převezme osm nových elektromobilů
03.02.: Slavík po pádu na Downmall 2026 mimo boj o vítězství

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace