Jarda Dočkal – 80!

22.11.2019 09:15:40 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jarda Dočkal – 80!

V poklidu svého rychnovského zázemí slaví právě dnes (22. listopadu 2019) své významné životní jubileum Jarda Dočkal. Ač rozený Moravák, přes Spartu a Teplice se dostal až do Jablonce, aby se tu usadil nadobro a stal se pravověrným Jablonečanem.

Talentovaného Přerovana si vyhlédla Sparta, to bylo za éry slavného trenéra Ježka, aby s Kvašňákem či Maškem a spol. lámal obrany soupeře. Ze Sparty se přesunul do Teplic, a když Tepličtí v roce 1965 zatoužili po jabloneckém stoperovi Františkovi Vítů, bafíci ze Střelnice podmínili svůj souhlas tím, že Teplice pustí na Střelnici právě Jardu Dočkala. Na hřišti pod trenéry Buchtou, Kolským či později řádil, tvořil tady hru a nejčastěji v tandemu s Jirkou Vávrou nebo Vaškem Halamou bojovali dokonce o postup do nejvyšší soutěže.

Té se nakonec v Jablonci stejně dočkal, byť v roli asistenta trenéra Ládi Nováka, se kterým vytvořil skvělý trenérský tandem. A protože fotbal byl vždy jeho životní láskou, vystudoval trenérskou licenci a pokračoval jako trenér. Trénoval i na Kypru a nezapomenu na jeho nadšení z anglické ligy, kterou tam mohl na rozdíl od domova sledovat v televizi. Jeho idolem trenér byl Brian Clough a jeho umění dobíjet hráčům baterky, jak říkal. První velkou trenérskou šanci dostal v Jablonci v roce 1976 po sestupu z první ligy, dostal za úkol dostat omlazený tým zpět, ovšem to bylo nereálné. Asistenta mu dělal Luboš Šrejma, další jablonecká legenda.

Jarda pomohl do fotbalového světa mnoha jabloneckým talentům, ale v létě z velitelství národního podniku LIAZ zaznělo jasné: chceme na Střelnici zkušeného trenéra! Tak přišel Vlastimil Chobot, ne všichni byli z této změny nadšeni. A tak to Jarda zkoušel v Plzni, zkoušel to v Olomouci, zkoušel to v dalších menších klubech. S manželkou Janou vychovali dceru, není tajemstvím, že Jardova manželka je sestrou manželky dalšího velkého sparťana, Ládi Táborského. Jardova fotbalová kariéra byla bohatá, naplněná fotbalem, fotbalem a zase fotbalem. Byl vždy pro fotbalovou modernu, „nabité baterky" hráčů, u kterých vyžadoval na hřišti rojení a žádnou statiku. Svůj důchod tráví v Rychnově, občas se vypraví na Střelnici, kde prožil tolik nádherných chvil.

Jardo, osmdesátka, to ještě není uzavřená kapitola. Dnes už nemusíš jezdit na Kypr, abys viděl anglickou ligu, je jiná doba. Naštěstí. A tak k Tvému životnímu jubileu přeji spolu s celým houfem Tvých přátel a fotbalových kamarádů co nejvíce zdraví a ještě co nejvíce fotbalových zážitků!

Přeje Jarda Hrabák a řada kamarádů!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace