Jak probíhal Vejšlap na starejch pérkýnkách Vysoké - Štěpánka

02.03.2022 14:22:10 | Autor: Jaroslav Kučera, Václav Novotný | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonecko

Jak probíhal Vejšlap na starejch pérkýnkách Vysoké - Štěpánka

Akce nazvaná Vejšlap na starejch pérkýnkách napadla Jaroslava Kučeru a poprvé ji svolal minulý rok, tedy v roce 2021, kdy covid vládl celému světu, a rušil jednu akci za druhou. Bylo mu líto, že byl zrušen i 23. ročník vysockých závodů Postaru. Těch se všichni účastníci Vejšlapu na starejch pérkýnkách pravidelně účastní. Závody Postaru se jinak pořádají nepravidelně jednou za dva roky a mají ve Vysokém nad Jizerou dlouholetou tradici.

Letos bylo také vše nejisté a se závody Postaru se navíc počítá až na rok 2023, kdy bude mít vysocký Ski klub výročí 120 let od založení. Proto vznikl i druhý ročník našeho Vejšlapu.

Loni, ani letos nebyla akce nijak propagovaná. Vskutku malá akce pro pět skijáků. Bylo by nás i více, ale pracovní a zdravotní problémy to nedovolily. 

Začali jsme na vysockém náměstí, kde jsme se sešli a společně jsme se vydali (s lyžemi na ramenou) na hřbitov, kde jsme položili kytici a uctili jsme památku vysockých skijáků. Odtud zpět přes město, kde jsme už nasadili lyže a vyrazili na trasu. Nejedná se o závod, nýbrž spíše exhibici, takže je spousta zastávek na focení s turisty a na občerstvení. Celkem i s cestou zpátky je trasa dlouhá zhruba 16 kilometrů. Z Vysokého, přes Sklenařice, Paseky až na nejkrásnější rozhlednu Štěpánku. Tam jsme dorazili okolo 15. hodiny. Počasí se střídalo. Sluníčko i sněžení, ale bylo to opravdu kouzelné.

Jak bude tato tradice pokračovat chci ještě promyslet, ale účastníci i veřejnost jsou pro, aby se pořádala každoročně a veřejně s propagací. Na závěr bych chtěl poděkovat všem účastníkům a těm, kteří nás podporují.

Jaroslav Kučera, organizátor

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace