Jak probíhal Vejšlap na starejch pérkýnkách Vysoké - Štěpánka

02.03.2022 14:22:10 | Autor: Jaroslav Kučera, Václav Novotný | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonecko

Jak probíhal Vejšlap na starejch pérkýnkách Vysoké - Štěpánka

Akce nazvaná Vejšlap na starejch pérkýnkách napadla Jaroslava Kučeru a poprvé ji svolal minulý rok, tedy v roce 2021, kdy covid vládl celému světu, a rušil jednu akci za druhou. Bylo mu líto, že byl zrušen i 23. ročník vysockých závodů Postaru. Těch se všichni účastníci Vejšlapu na starejch pérkýnkách pravidelně účastní. Závody Postaru se jinak pořádají nepravidelně jednou za dva roky a mají ve Vysokém nad Jizerou dlouholetou tradici.

Letos bylo také vše nejisté a se závody Postaru se navíc počítá až na rok 2023, kdy bude mít vysocký Ski klub výročí 120 let od založení. Proto vznikl i druhý ročník našeho Vejšlapu.

Loni, ani letos nebyla akce nijak propagovaná. Vskutku malá akce pro pět skijáků. Bylo by nás i více, ale pracovní a zdravotní problémy to nedovolily. 

Začali jsme na vysockém náměstí, kde jsme se sešli a společně jsme se vydali (s lyžemi na ramenou) na hřbitov, kde jsme položili kytici a uctili jsme památku vysockých skijáků. Odtud zpět přes město, kde jsme už nasadili lyže a vyrazili na trasu. Nejedná se o závod, nýbrž spíše exhibici, takže je spousta zastávek na focení s turisty a na občerstvení. Celkem i s cestou zpátky je trasa dlouhá zhruba 16 kilometrů. Z Vysokého, přes Sklenařice, Paseky až na nejkrásnější rozhlednu Štěpánku. Tam jsme dorazili okolo 15. hodiny. Počasí se střídalo. Sluníčko i sněžení, ale bylo to opravdu kouzelné.

Jak bude tato tradice pokračovat chci ještě promyslet, ale účastníci i veřejnost jsou pro, aby se pořádala každoročně a veřejně s propagací. Na závěr bych chtěl poděkovat všem účastníkům a těm, kteří nás podporují.

Jaroslav Kučera, organizátor

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace