Jak probíhal krajský sokolský slet v Turnově 2024

04.07.2024 20:04:30 | Autor: Lenka Plívová | Rubrika: Společnost | Obce: Liberecký kraj

Jak probíhal krajský sokolský slet v Turnově 2024

Druhý červnový víkend patřil sokolům v Libereckém kraji. Krajský slet v Turnově byl jedinečnou ochutnávkou XVII. všesokolského sletu, který vyvrcholí v Praze začátkem prázdnin. Hlavní myšlenkou letošního sletu je Slet spojuje, a to nejen cvičence ve skladbách, nebo všechny sokoly.

Cílem Krajského sletu bylo propojit sokolské hnutí i s veřejností a ostatními sportovci. Pořadatelé proto připravili od pátku až do neděle nabitý program. Na stadionu probíhaly zkoušky skladeb, při nichž cvičenci v jednotlivých skladbách pilovali poslední detaily svých skladeb včetně nástupů a odchodů.

Mimo nácviky zaplnili sokolové s turnovskou veřejností kostel sv. Mikuláše, v němž proběhla slavnostní mše za Zdar sletu. Pro účastníky sletu pak byly připraveny pěší výlety včetně návštěvy Prachovských skal za doprovodu jejich majitelky a proběhlo dvojí úspěšné splutí raftů po Jizeře. Sokolové měli k dispozici koloběžky, byly zorganizovány tři cyklovýlety, beachvolejbalový turnaj a děti si mohly po návštěvě dětského dne opéci připravené buřtíky. Napomoci vzdělání pak měly za cíl prohlídky Muzea Českého ráje, vodojemu v Ohrazenicích nebo mnoho výstav v okolí sokolovny. Doprovodný program vyvrcholil v sobotu večer hudebním vystoupením skupin Bodlák a Gorale a připravenou ohňovou show.

V neděli 9. června 2024 se na stadionu Ludvíka Daňka v Turnově proběhl jako vyvrcholení celého víkendu Krajský sokolský slet. Zahájení sletového dne však bylo na turnovském náměstí, na němž před tím prezentovali sokolové svoji činnost v dvouhodinovém programu plném sportovních vystoupení. Po zdravicích mnoha významných hostů vyšel z náměstí sokolský průvod, který byl jedním z vrcholů sletového setkání. V něm napochodovala před nadšené diváky na stadionu většina cvičenců.

Po slavnostním zahájení se postupně představilo devět sletových skladeb, prezentovaly se sokolské sportovní oddíly a se sportovní gymnastikou vystoupili Flying boys. Patnáct stovek sokolů ze sokolských žup Ještědské, Jizerské, Krkonošské-Pecháčkovy společně s hostujícími cvičilo ve skladbách: Čmeláčci (rodiče s dětmi), Mravenci (předškoláci), Sokolhraní (mladší žactvo), Fitness (starší žactvo, dorost), Leporelo (ženy), Babí léto (ženy), V rytmu srdce (ženy), Před kamerou (muži) a Rocková symfonie (ženy a muži). Věrná garda svou skladbou Spějme dál zavzpomínala na bývalou náčelnici Jarinu Žitnou. Nejmladšímu cvičenci byly dva roky, nejstaršímu osmdesát tři let.

Nabitý dvouapůlhodinový program prezentoval úžasné sletové skladby plné pestrobarevných úborů, skvělých hudebních doprovodů i netradičního cvičebního náčiní. Slunečné počasí přilákalo více jak čtyři tisícovky návštěvníků diváků, kteří jednotlivé skladby doprovázeli nadšeným potleskem. Pochvalu a si zaslouží i všichni organizátoři sletového odpoledne. Významné poděkování a uznání za finanční pomoc pak patří všem našim sponzorům od Libereckého kraje, Města Turnova, ČOS až po mnoho regionálních přispěvatelů.

Nyní na naše cvičence čeká XVII. všesokolský slet v Praze ve dnech 4. a 5. července. Přijeďte je podpořit i Vy!

Související články

Krajský slet bude v Turnově. Nad sokoly proletí gripeny
Sokolský sletový rok míří i do Turnova
Na krajském sletu v Turnově cvičilo 950 sokolů všech generací
V Turnově se v neděli koná krajský sokolský slet

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace