Jablonečtí strážníci preventivně působí na studenty

11.02.2020 19:49:47 | Autor: jf, pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí strážníci preventivně působí na studenty

Městská policie Jablonec nad Nisou pokračuje v preventivních programech na středních školách a odborných učilištích, konkrétně svou pozornost zaměřila na studenty prvních ročníků.

„Hlavním tématem přednášek byl zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, tzv. tabákový," připomněl Miloslav Lejsek z oddělení prevence kriminality jablonecké MP. Strážníci navíc představili svou běžnou činnost, příkazní řízení, právní odpovědnost mládeže a hovořili také o dopravě. „Od začátku roku proběhlo osm přednášek, kterých se podle statistiky zúčastnilo 250 studentů," doplnil Lejsek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Druhý rok projektu asistentů prevence kriminality
Jablonečtí strážníci pomohli muži, který na ulici upadl při cestě z plesu
Panda Fanda učí děti orientaci v dopravě
V Jablonci schází šest strážníků, nováčky shání ve výběrovém řízení

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Mobilní telefony zpestří výuku dopravní výchovy

Dětské dopravní hřiště v Jablonci nad Nisou získalo finanční dar ve výši 30 tis. korun od Nadace Preciosa. Použilo je na nákup mobilních telefonů, které nově využije při výuce dopravní výchovy pro děti. Moderní technologie dnes hrají důležitou roli také ve vzdělávání. „Nové mobilní telefony umožní lektorům zpestřit výuku a aktivně zapojit děti do interaktivních činností, které podpoří lepší pochopení pravidel silničního provozu," potvrdil Tomáš Svačina, manažer prevence kriminality jabloneckého městské policie. Podle jeho slov děti pracují s výukovými aplikacemi, řeší dopravní situace formou kvízů a zapojují se do týmových úkolů přímo během výuky na dopravním hřišti. „Využití mobilních zařízení přináší větší interakci mezi dětmi a lektory. Výuka získává dynamičtější charakter a zvyšuje atraktivitu pro děti, což podporuje lepší zapamatování zásad bezpečného pohybu v silničním provozu," potvrdil Miloslav Lejsek, referent prevence kriminality a vzdělávání MP Jablonec nad Nisou.

Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma

Máte už nakoupená semínka a připravené truhlíky? Pokud ne, v sobotu 21. března 2026 máte ideální příležitost to napravit. Pěnčínské jarní slavnosti navazují na úspěšné podzimní slavnosti a letos sázejí na zahradnické téma. Pořadatelé nezapomněli ani na oblíbenou kulinářskou soutěž. Slavnosti doplní i další významná událost - oslavy 140 let místní základní školy. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Atletku Kláru Kaděrovou přijal primátor Jablonce Miloš Vele
Velikonoční trh na krajské náplavce nabídne to nejlepší z regionu
V sobotu 28. března se začne svážet bioodpad
Mobilní telefony zpestří výuku dopravní výchovy
Šestnáctý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nejčtenější články

23.03.: Chystá se rozsáhlá uzavírka v ulici Liberecká a okolí
21.03.: Městská policie otevře nové pracoviště na autobusovém nádraží
21.03.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 21. a 22. března

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace