Jablonečtí sepsali petici proti stavbě v ulicích Sportovní a K Rybárně

08.08.2022 21:36:57 | Autor: Daniela Hable | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí sepsali petici proti stavbě v ulicích Sportovní a K Rybárně

Obyvatelé Jablonce nad Nisou ulice Sportovní a K Rybárně nesouhlasí se zničením části rekreačního lesa v III. zóně CHKO, kudy má vést nová účelová cesta s obousměrným provozem a veřejným osvětlením. Tento projekt nebyl veřejnosti nijak představen, rozhodnutí bylo pouze vyvěšeno na úřední desce i přesto, že v agendě, kterou nový náměstek přebíral po změně vedení, bylo jasně doporučeno jednání s místními obyvateli.

Nachází se zde smíšený les s biotopem zmije obecné, která patří mezi zvláště chráněné živočichy a došlo by k pokácení více jak 330 kusů stromů. Právě probíhá řízení, kde Magistrát města Jablonce nad Nisou žádá Agenturu CHKO JH o výjimku a Spolek pro ochranu chráněných živočichů ZO ČSOP Kokonín je přihlášen do tohoto řízení a nesouhlasí s touto stavbou. Stávající lesní cesta je chodci hojně využívána a je to v současné době jediný přístup pěších do lesa a neprobíhá tu téměř žádný provoz. Cesta je osazena zákazovou značkou.

Obyvatelé sepsali petici, kde vyjadřují nesouhlas a pevně doufají v zdravý rozum a věří, že vedení města, zejména náměstek pro rozvoj města pan Roubíček si uvědomí, jak chybné by bylo utrácet desítky milionů na stavbu silnice, která by zvýšila už tak velký provoz okolo první přehrady v ulici Průběžná. Naopak by měl Magistrát udělat kroky pro zklidnění dopravy tak, že pravidelné kontroly policie by zamezily neustálému porušení zákazových značek, kterých je v této oblasti několik a řidiči je nerespektují. Náměstek uspořádal jednání u kulatého stolu, které podpořila opozice na schůzi zastupitelů v květnu, kde ale nedošlo k žádné dohodě ani sepsání protokolu o jednání a dále s obyvateli již náměstek nekomunikoval.

Stavba měla začít již v listopadu 2021, ale byla pozastavena odvoláním a následně žalobou. Došlo zde k přehlédnutí věcných břemen. Nyní se čeká na rozhodnutí soudu. Obyvatelé věří, že příroda zůstane zachována tak jak je a město nebude utrácet za projekt, který by v dnešní době, kdy se snažíme chránit přírodu a snižovat provoz aut, byl nesmyslný.

Daniela Hable

Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace