Jablonečtí muzikanti míří do Evropy

15.01.2014 09:07:53 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí muzikanti míří do Evropy

V květnu letošního roku uplyne 10 let od chvíle, kdy se Česká republika stala členem Evropské unie. Není tak asi náhodou, že se právě letos chystá k zajímavé akci i populární jablonecká kapela, kterou známe pod názvem Mladá dechovka. O co přesně se jedná, jsme se zeptali vedoucího souboru Vladimíra Kousala.

Pane kapelníku, můžete nám prozradit co tedy kapela připravuje?

Ukazuje se, že myšlenka evropské integrace je stále aktuální a naše kapela se snaží k tomu také přispět svým dílem. Máme dlouhodobé a velmi dobré vztahy s partnerskou kapelou Musikvereinigung z Neugablonz. Při naší poslední návštěvě v Kaufbeurenu v létě loňského roku jsme přemýšleli, jak ještě zlepšit naše vzájemné hudební kontakty a vznikla tehdy myšlenka na uspořádání nějakého společného koncertu. Letos se po období příprav tohoto projektu naskytla vhodná příležitost a možnost. Dostali jsme společně s kapelou Musikvereinigung pozvání od zástupců Evropského parlamentu ke společnému vystoupení v rámci plenárního zasedání EP do Štrasburku. 

To zní fantasticky, co konkrétně vás čeká?

V rámci zájezdu odehrajeme dva koncerty a musím přiznat, že na oba se už velmi těšíme. Ten první se bude konat ve velkolepé katedrále Notre Dame ve Štrasburku. Neměl jsem zatím možnost město a tím pádem ani tento chrám navštívit, ale podle dostupných informací je to skutečně nádherné místo. Druhé vystoupení proběhne přímo v budově Evropského parlamentu, a to v době, kdy tam bude probíhat řádné plenární zasedání. V letošním roce končí funkční období EP, je všeobecně známo, že na jaře proběhnout celoevropské volby, takže tento náš koncert by měl být jakýmsi slavnostním zahájením jednoho z posledních zasedání současných poslanců v jejich funkčním období. Obě vystoupení pro nás budou hodně prestižní a snažíme se na ně co nejlépe připravit.

Předpokládám, že ale nebudete jen koncertovat, je to tak?

To s vámi souhlasím, cesta je pro nás určitě zajímavá i z toho pohledu, že se budeme moci podívat do míst, která jen tak není možno navštívit. Mimo samotných koncertů obsahuje program i poznávací část. Máme příslib setkání s představiteli Štrasburku, následovat by měla i prohlídka města a doufáme, že se v budově parlamentu budeme moci setkat i s našimi českými zástupci.

Jak vlastně začaly vaše kontakty s kapelou Musikvereinigung z Neugablonz?

Bylo to hned v roce 1990. Poprvé jsme se setkali v Jablonci, kdy k nám zástupci MV přijeli na návštěvu a jako muzikanti se zajímali o možnost navázání spolupráce s naší kapelou. Domluvili jsme se a hned v témže roce se poprvé účastnili tradiční přehlídky Tanzelfest v Kaufbeurenu. Od té doby proběhlo několik vzájemných návštěv a troufnu si říci, že naše vzájemné vztahy přerostly v přátelství. Koneckonců obě naše kapely jsou z "Jablonce".

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Obrazem: Vánoční přehrávka v ZUŠ Jablonec 2023
Peeři se osvědčili, jablonečtí zastupitelé schválili další peníze
Tradiční ruční výroba skla je zapsaná na seznamu UNESCO
Střípky ze zahájení jabloneckého adventu

Nejčtenější články

04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace