Jablonecký městský úřad zeštíhlí

18.02.2011 15:44:49 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký městský úřad zeštíhlí

Sníží se počet úředníků, do konce roku se změní ze současných 252 na 210. Od dubna také vypukne kompletní reorganizace úřadu. Zruší se všechny útvary a oddělení a vzniknou nová.

„Začátkem roku jsme přistoupili k plošnému snižování platů, což pokládám za krajně nesystémové opatření. Potřebujeme zaměstnance motivovat, aby pracovali výkonněji a lépe. Abychom platy mohli vrátit do původní výše, musíme přistoupit k propouštění,” vysvětlil Petr Beitl, starosta Jablonce. V minulých volebních obdobích se radnice hodně koncentrovala na investice a rozvoj. „Nyní nás čeká spíše stabilizace. Pokud přecházíme z jednoho režimu do druhého, přebývají nám pak lidé,” upřesnil.

„Máme schválených 252 míst, některá už jsme ani neobsazovali. Abychom docílili ideální stav 210 zaměstnanců, radnici musí opustit asi 30 lidí,” informoval tajemník jabloneckého městského úřadu Marek Řeháček. Podle něj pracuje na radnici 15 až 20 lidí v důchodovém věku. „Při snižování pracovních míst chceme využít především dohod se zaměstnanci, odchodů do důchodů, neobsazování a rušení míst v případě, že pracovníci odejdou ze své vůle. Výpovědi pro nadbytečnost jsou až poslední možností,” upozornil. Dotčené zaměstnance chce informovat nejpozději do konce dubna.

Radikální změnou projde od 1. dubna struktura úřadu. „Ruší se k tomuto datu všechny odbory a oddělení úřadu a vzniknou nové,” zdůraznil tajemník. Nové vytvoří osm odborů s 32 odděleními. „Maximálně se tím zprůhlední například správa městského majetku, doposud je příliš roztříštěná,” uvedl. Se zrušením útvarů automaticky zanikají všechny funkce vedoucích úředníků. „Na posty ředitelů odborů vypíšeme výběrová řízení na počátku března, na vedoucí oddělení postupně,” objasnil.

K největším změnám dochází v odboru správy majetku. „Městský majetek jsme rozdělili mezi čtyři nová oddělení s konkrétní odpovědností. „Docházelo totiž k tomu, že o jeden objekt se starala tři oddělení a ve výsledku nikdo,” zmínil Miloš Vele, místostarosta pro oblast financí a majetku.

V budoucnu jablonecký městský úřad patrně přijde o budovu v Pasířské ulici. Pak bude koncentrován ve dvou objektech. Řeháček také uvažuje o rozšíření pracovní doby u přepážek v Komenského ulici. „Není důvod, aby tam nebylo otevřeno od pondělí do pátku,” sdělil.


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.

Další jablonecká uzavírka kvůli havárii plynu

Kvůli havárii plynového vedení v jablonecké ulici SNP včetně křižovatky s ulicí 5. května jsou připravená od pátku 1. března dopravní opatření na některých linkách městské hromadné dopravy. Změny se týkají linek MHD č. 102, 103 a 108. V obou směrech budou od 1. března zrušené zastávky Podhorská a Podhorská, Vikýř. Toto opatření se netýká školní linky č. 132. Náhradní zastávky pro linky č. 102, 103, 108 budou v ulici Bažantí za křižovatkou s ulicí 5. května. Linka č. 102 a 103 v pracovní dny a linka č. 108 o víkendech pojede z autobusového nádraží ulicí 5. května na náhradní zastávku do ulice Bažantí a dále budou linky pokračovat po své standardní trase.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Štěpán Schubert startuje na Mistrovství světa
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Mistrovství ČR veteránů v jablonecké hale se vydařilo
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: Víkend jablonecké městské policie byl plný alkoholu
27.02.: Primátor Jablonce přijal bronzového cyklistu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace