Jablonecký měsíčník je nejlepším městským zpravodajem v Česku

14.07.2021 20:33:16 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký měsíčník je nejlepším městským zpravodajem v Česku

Jablonecký měsíčník, který vydává statutární město, zvítězil ve své kategorii v celorepublikové soutěži O nejlepší obecní či městský zpravodaj. Soutěž již podesáté vyhlásilo občanské sdružení Civipolis, o.p.s., spoluvyhlašovatelem je Sdružení místních samospráv ČR.

Soutěž vyhlašuje Civipolis o.p.s., Katedra politologie FF UP v Olomouci, UNIVES.EU, Sdružení místních samospráv ČR, Angelus Aureus, o.p.s. a Středomoravská agentura rozvoje venkova. Sedmičlenná porota složená ze zástupců vyhlašovatelů a profesionálních novinářů či grafiků vybírala ze stovek přihlášených zpravodajů a své body přidělovala v jednotlivých kategoriích - nejlepší zpravodaj obecní, městský nebo mikroregionu a nejlepší rubrika.

„Porota se shodla na tom, že v kategorii městských zpravodajů je tentokrát nejlepší Jablonecký měsíčník, který vydává město Jablonec nad Nisou v Libereckém kraji, druhý největší počet bodů získal Zpravodaj města Uherské Hradiště ze Zlínského kraje, třetí nejlepší je Uhříněveský zpravodaj z městské části Praha 22," řekl Pavel Šaradín, předseda poroty z Katedry politologie a evropských studií FF UP Olomouc s tím, že letos bylo pro hodnotitele velmi obtížné vybrat a obodovat nejlepší zpravodaje z roku 2020.

„Dlouho jsme jimi listovali a zvažovali, který z nich je skutečně ten top nejen po stránce grafické, ale také co do kvality textů, pestrosti, a nakonec i celkového dojmu," uvedla při předávání cen 4. července na Velehradě místopředsedkyně hodnotící komise Marie Šuláková. Podle ní byla tentokrát společným tématem všech zpravodajů pandemie covidu. „Ve všech obecních a městských zpravodajích se psalo o konkrétní formě pomoci obyvatelům, kteří radniční periodika skutečně čtou. Potvrdilo se, že zpravodaje mají lidi nejen bavit, vzdělávat, stmelovat, ale že mohou významně přispět k informování v dobách krize. Zpravodaje v době pandemie také nahradily společenskou činnost v obcích. Za to patří všem tvůrcům poděkování," uzavřela Šuláková.

Letošní ocenění v soutěži nebylo tím prvním, kterým se měsíčník může pochlubit. Uspěl už v roce 2015, kdy byl v kategorii městských zpravodajů za rok 2014 druhý.

Jablonecký měsíčník vydává radnice od roku 1998, v květnu 2007 se změnila jeho grafická podoba. Vychází 11x ročně v nákladu 21 tisíc výtisků a občané města jej dostávají do svých schránek zdarma, přičemž distribuci zajišťuje magistrát vlastními silami. Od února 2012 patří jedna strana seniorům, kteří si její obsah připravují sami. V posledních letech se na stránkách zpravodaje kromě zajímavých osobností regionu představují také zastupitelé města. V měsíčníku každoročně vychází plán zimní údržby s mapou nebo výklad rozpočtu města, součástí letního dvojčísla jsou turistické a historické zajímavosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od 1. března má Jablonec nové oddělení pro komunikaci s veřejností
Jablonecký měsíčník je druhý nejlepší mezi zpravodaji

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
Spanilá cyklojízda Cimrmanů 2022 objektivem Zdeňka Horáka
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace