Jablonecký magistrát testuje zaměstnance už od podzimu

09.03.2021 09:40:31 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký magistrát testuje zaměstnance už od podzimu

Stálá pracovní skupina Krizového štábu statutárního města Jablonec nad Nisou se mimořádně sešla už v pondělí 8. března. Hlavním bodem bylo povinné testování zaměstnanců úřadu, informace o tom, jak se dodržovala zpřísněná vládní opatření o omezení pohybu během uplynulého víkendu, a distribuce respirátorů od státu pro seniory.

Jablonecká radnice přistoupila k testování svých zaměstnanců už loni na podzim. „Tehdy bylo naším hlavním cílem ochránit pracovníky úřadu a zachovat co největší rozsah poskytovaných služeb úřadu vůči veřejnosti," řekl primátor města Jiří Čeřovský. Testovaní byli hlavně pracovníci v sociálních službách, u přepážek, členové rady a zastupitelstva. Testovali se také městští strážníci a postupem doby přibyli i pracovníci, kteří uklízí město, a zaměstnanci technických služeb.

„Od začátku roku nabízíme zaměstnancům, kteří mají zájem, testy hrazené ze zdravotního pojištění. Tímto způsobem se nám dosud podařilo zachytit jednotky pozitivních. Minulý týden jsme testovali 126 osob a všichni byli s negativním výsledkem," vysvětlil tajemník magistrátu Marek Řeháček s tím, že do 17. března musí být otestovaní všichni zaměstnanci. „Test si mohou nechat udělat na úřadě, nebo na jiném místě, ale musí pak prokázat, že jej absolvovali," dodal Řeháček, podle kterého je situace v úřadu stabilní, nemocnost se pohybuje kolem 10 %.

Testovat se bude možné u Centrálu

Také veřejnost bude moci využít ve městě více testovacích míst než dosud. „Zatím bylo možné se nechat otestovat pouze v jablonecké nemocnici. Nově se otevře od 15. března také testovací místo u Obchodního centra Central, v jednání je ještě třetí testovací místo, pro které magistrát vytipoval několik lokalit. Obě budou provozovat soukromé společnosti," řekl vedoucí kanceláře primátora Jana Matěchová.

Od konce února je v provozu také jablonecké očkovací centrum, které je v městské sportovní hale u přehrady. To už minulý týden proočkovalo 300 klientů denně. „Očkovali jsme jednak seniory, jednak učitele. Vše probíhá hladce bez větších problémů," ujistil ředitel Nemocnice Jablonec Vít Němeček, který nepředpokládá, že by se počet očkovaných v tomto týdnu rapidně zvýšil. „Vše záleží na množství vakcín, jsme schopni bez problému zvýšit kapacitu na 500 očkovaných za den."

Zaměřili se na nošení respirátorů

Zatímco minulý týden kontrolovala Policie ČR a městská policie, jak lidé dodržují vládní opatření, a zvláště nařízení omezující pohyb přes hranice okresů, o víkendu se policejní složky zaměřili zvláště na situaci kolem přehrady a v centru města.

Městská policie v minulém týdnu kontrolovala uzavřená sportoviště, restaurace a provozovny, které mají být dle vládních opatření uzavřené. „Zaměřili jsme se také na kontroly povinného užívání ochranných prostředků dýchacího ústrojí, které začalo platit od 1. března," řekl ředitel MP Jablonec n. N. Michal Švarc. První den podle něj strážníci upozorňovali, druhý den domlouvali, od středy už přistoupili k represím. „Do pátku jsme udělili třináct blokových pokut v celkové hodnotě 2000 korun," dodal Švarc, který připomíná, že o víkendu rozšířili hlídkovou činnost v centru města a okolo přehrady z jedné hlídky na tři.

Respirátory pro seniory

Minulý týden jablonecký magistrát rozdával mezi seniory a sociálně slabé občany chirurgické roušky, které obdržel od státu prostřednictvím potravinové banky. Roušky jsou určené pouze k užívání venku v zastavěném území, nikoli v obchodech, na úřadech nebo ve zdravotnických zařízeních.

Tento týden potravinová banka dodala na úřad respirátory pro seniory a obyvatele sociálně vyloučených lokalit. „Část respirátorů stejně jako minulý týden předáme úřadu práce, část použijí asistenti prevence kriminality pro své klienty. Prioritně však v přízemí radnice budou pracovníci odboru sociálních věcí a zdravotnictví rozdávat respirátory seniorům, a to ve středu od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin," doplnil náměstek pro oblast sociální David Mánek.

Výdejní místo v přízemí radnice mezi hlavních vchodem a kavárnou bude viditelně označené, respirátory se budou po šesti kusech vydávat seniorům a občanům ze sociálně vyloučených lokalit ve středu 10. března od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin nebo do vydání zásob. „Je třeba dodržovat platná vládní opatření, to znamená dvoumetrové vzdálenosti, zakrytá ústa a nos," připomněl náměstek David Mánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Opětovná žádost o výjimku: Liberec a Jablonec jako jedno území
Jablonec začal s distribucí roušek osobám v nouzi
Pozitivních opět víc. Do očkování se v kraji zapojí i praktičtí lékaři
Ministr vnitra udělil výjimku pro občany jablonecké Proseče a Vratislavic
Jablonečtí strážníci nepochybili, říká výsledek prověrky
Senioři z bytů zvláštního určení v Jablonci jsou úspěšně naočkováni
Policisté kontrolují dodržování zpřísněných protiepidemických opatření
Linka magistrátu je pro imobilní lidi, kontaktní místo je v Eurocentru
Tento týden v Jablonci proočkují 300 osob za den
Situace je vážná, apelují jablonecký primátor a ředitel nemocnice
ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
Od 1. března bude v Libereckém kraji fungovat sedm očkovacích center
Senioři nad 80 let, kteří neobdrželi PIN, se mají znovu registrovat
Od čtvrtka 25. února všude už jen s respirátory FFP2
Hned po registraci na očkování je třeba si rezervovat termín
Očkovací průkaz je již online
Kraj spouští velkokapacitní očkovací centra, zatím na pěti místech
Druhé kolo očkování začne v Jablonci 12. března
Jablonecké očkovací centrum otevřou v pondělí 22. února
Jablonec začal s ohlášenou vakcinací seniorů
Jablonec bude očkovat seniory ve svých domech tři dny
Výsledky testů na jabloneckém magistrátě byly negativní

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovskou ulici se Střelnicí v Jablonci spojí nové schodiště
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie o prázdninách
František Hošic oslavil pětadevadesátku!
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Prázdninový program akcí Kultury Jablonec

Nejčtenější články

03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
02.07.: Vzpomínka na známé kutuzovské pravidlo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace