Jablonecký magistrát testuje zaměstnance už od podzimu

09.03.2021 09:40:31 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký magistrát testuje zaměstnance už od podzimu

Stálá pracovní skupina Krizového štábu statutárního města Jablonec nad Nisou se mimořádně sešla už v pondělí 8. března. Hlavním bodem bylo povinné testování zaměstnanců úřadu, informace o tom, jak se dodržovala zpřísněná vládní opatření o omezení pohybu během uplynulého víkendu, a distribuce respirátorů od státu pro seniory.

Jablonecká radnice přistoupila k testování svých zaměstnanců už loni na podzim. „Tehdy bylo naším hlavním cílem ochránit pracovníky úřadu a zachovat co největší rozsah poskytovaných služeb úřadu vůči veřejnosti," řekl primátor města Jiří Čeřovský. Testovaní byli hlavně pracovníci v sociálních službách, u přepážek, členové rady a zastupitelstva. Testovali se také městští strážníci a postupem doby přibyli i pracovníci, kteří uklízí město, a zaměstnanci technických služeb.

„Od začátku roku nabízíme zaměstnancům, kteří mají zájem, testy hrazené ze zdravotního pojištění. Tímto způsobem se nám dosud podařilo zachytit jednotky pozitivních. Minulý týden jsme testovali 126 osob a všichni byli s negativním výsledkem," vysvětlil tajemník magistrátu Marek Řeháček s tím, že do 17. března musí být otestovaní všichni zaměstnanci. „Test si mohou nechat udělat na úřadě, nebo na jiném místě, ale musí pak prokázat, že jej absolvovali," dodal Řeháček, podle kterého je situace v úřadu stabilní, nemocnost se pohybuje kolem 10 %.

Testovat se bude možné u Centrálu

Také veřejnost bude moci využít ve městě více testovacích míst než dosud. „Zatím bylo možné se nechat otestovat pouze v jablonecké nemocnici. Nově se otevře od 15. března také testovací místo u Obchodního centra Central, v jednání je ještě třetí testovací místo, pro které magistrát vytipoval několik lokalit. Obě budou provozovat soukromé společnosti," řekl vedoucí kanceláře primátora Jana Matěchová.

Od konce února je v provozu také jablonecké očkovací centrum, které je v městské sportovní hale u přehrady. To už minulý týden proočkovalo 300 klientů denně. „Očkovali jsme jednak seniory, jednak učitele. Vše probíhá hladce bez větších problémů," ujistil ředitel Nemocnice Jablonec Vít Němeček, který nepředpokládá, že by se počet očkovaných v tomto týdnu rapidně zvýšil. „Vše záleží na množství vakcín, jsme schopni bez problému zvýšit kapacitu na 500 očkovaných za den."

Zaměřili se na nošení respirátorů

Zatímco minulý týden kontrolovala Policie ČR a městská policie, jak lidé dodržují vládní opatření, a zvláště nařízení omezující pohyb přes hranice okresů, o víkendu se policejní složky zaměřili zvláště na situaci kolem přehrady a v centru města.

Městská policie v minulém týdnu kontrolovala uzavřená sportoviště, restaurace a provozovny, které mají být dle vládních opatření uzavřené. „Zaměřili jsme se také na kontroly povinného užívání ochranných prostředků dýchacího ústrojí, které začalo platit od 1. března," řekl ředitel MP Jablonec n. N. Michal Švarc. První den podle něj strážníci upozorňovali, druhý den domlouvali, od středy už přistoupili k represím. „Do pátku jsme udělili třináct blokových pokut v celkové hodnotě 2000 korun," dodal Švarc, který připomíná, že o víkendu rozšířili hlídkovou činnost v centru města a okolo přehrady z jedné hlídky na tři.

Respirátory pro seniory

Minulý týden jablonecký magistrát rozdával mezi seniory a sociálně slabé občany chirurgické roušky, které obdržel od státu prostřednictvím potravinové banky. Roušky jsou určené pouze k užívání venku v zastavěném území, nikoli v obchodech, na úřadech nebo ve zdravotnických zařízeních.

Tento týden potravinová banka dodala na úřad respirátory pro seniory a obyvatele sociálně vyloučených lokalit. „Část respirátorů stejně jako minulý týden předáme úřadu práce, část použijí asistenti prevence kriminality pro své klienty. Prioritně však v přízemí radnice budou pracovníci odboru sociálních věcí a zdravotnictví rozdávat respirátory seniorům, a to ve středu od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin," doplnil náměstek pro oblast sociální David Mánek.

Výdejní místo v přízemí radnice mezi hlavních vchodem a kavárnou bude viditelně označené, respirátory se budou po šesti kusech vydávat seniorům a občanům ze sociálně vyloučených lokalit ve středu 10. března od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin nebo do vydání zásob. „Je třeba dodržovat platná vládní opatření, to znamená dvoumetrové vzdálenosti, zakrytá ústa a nos," připomněl náměstek David Mánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Opětovná žádost o výjimku: Liberec a Jablonec jako jedno území
Jablonec začal s distribucí roušek osobám v nouzi
Pozitivních opět víc. Do očkování se v kraji zapojí i praktičtí lékaři
Ministr vnitra udělil výjimku pro občany jablonecké Proseče a Vratislavic
Jablonečtí strážníci nepochybili, říká výsledek prověrky
Senioři z bytů zvláštního určení v Jablonci jsou úspěšně naočkováni
Policisté kontrolují dodržování zpřísněných protiepidemických opatření
Linka magistrátu je pro imobilní lidi, kontaktní místo je v Eurocentru
Tento týden v Jablonci proočkují 300 osob za den
Situace je vážná, apelují jablonecký primátor a ředitel nemocnice
ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
Od 1. března bude v Libereckém kraji fungovat sedm očkovacích center
Senioři nad 80 let, kteří neobdrželi PIN, se mají znovu registrovat
Od čtvrtka 25. února všude už jen s respirátory FFP2
Hned po registraci na očkování je třeba si rezervovat termín
Očkovací průkaz je již online
Kraj spouští velkokapacitní očkovací centra, zatím na pěti místech
Druhé kolo očkování začne v Jablonci 12. března
Jablonecké očkovací centrum otevřou v pondělí 22. února
Jablonec začal s ohlášenou vakcinací seniorů
Jablonec bude očkovat seniory ve svých domech tři dny
Výsledky testů na jabloneckém magistrátě byly negativní

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace