Jablonecký atletický stadion má nový povrch

02.10.2023 22:56:43 | Autor: Václav Novotný | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký atletický stadion má nový povrch

Doplněno! V neděli 1. října po rekonstrukci slavnostně otevřeli atletický stadion na Střelnici. Přítomni byli za město a kraj Jana Hamplová s Jiřím Čeřovským a pomyslnou pásku přestřihli ještě Libor Dinga za Český atletický svaz, Roman Málek za Krajský atletický svaz a Martin Michalský za Sport s.r.o.

Skončila generální oprava povrchu lehkoatletického oválu i atletické haly na jablonecké Střelnici. Dílo vyšlo na více jak 37 milionů korun, statutární město se podílelo deseti miliony. Jablonecký atletický stadion má nyní normy, které umožní pořádat mistrovství České republiky.

„Na tzv. retoping získal TJ LIAZ dotaci z Národní sportovní agentury (NSA), povinný podíl ve výši 10 mil. korun ze svého rozpočtu vydal vlastník areálu, tedy statutární město Jablonec nad Nisou. Na zbytku financování se podílela ze svých prostředků také Tělovýchovná jednota LIAZ," připomněl jablonecký primátor Miloš Vele.

Opravy probíhaly jak na venkovním oválu, tak uvnitř atletické haly, kde je vyměněný například starý tartan na místech technických disciplín (disk, koule, skok do dálky atd.). Kompletně nový je tzv. šuplík pro skok o tyči v hale i venku, odrazová prkna a záslepek. Diskařský a koulařský kruh je vylitý novým betonem. „V rámci opravy byl vyměněný polytan, původně označovaný jako tartan. Povrch oválu se musel nejprve vyčistit a zbrousit, poté se vylil lepidlem, na který se dá granulát a v závěru se vše nalajnovalo," vysvětlil rozsah provedených prací Martin Michalský, předseda TJ LIAZ Jablonec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 26 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace