Jablonecké sportovní gymnázium hostilo Den moderních technologií

24.03.2023 07:18:27 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké sportovní gymnázium hostilo Den moderních technologií

Celkem jedenáct workshopů pro své žáky uspořádalo Gymnázium Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou 16. března v rámci Dne s moderními technologiemi. Mezi jejich tématy se objevily například elektromobilita, kyberbezpečnost, kryptoměny, boj s deepfakes, umělá inteligence či programování mikropočítačů na oběžné dráze Země.

Zhruba 300 žáků gymnázia mělo možnost si v rámci přednášek či workshopů vyslechnout nebo vyzkoušet novinky v moderních technologiích. Přednášky se během dne opakovaly, aby se dostalo na co největší množství žáků.

„V připravených workshopech si mohli žáci školy najít to, co je zajímá. Dozvědět se spoustu informací z různých odvětví. Den s moderními technologiemi považuji za přínos hlavně proto, že žáci měli možnost vyslechnout si odborníky z technických oborů, které Liberecký kraj dlouhodobě a systematicky podporuje," řekl náměstek pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost Jiří Čeřovský.

Mezi přednášejícími byli zástupci firem a spolků zabývajících se inovacemi, technologiemi a komunikací. Jednou z nich byla také společnost Hardwario, světově uznávaná firma v oblasti digitalizace zabývající se připojením celé řady chytrých předmětů k internetu. Je jednou z prvních, které prošly podnikatelským inkubátorem Lipo.ink, neziskovou organizací, kterou podporuje Liberecký kraj. Mezi další firmy, které inkubátorem prošly a jejichž prezentace na této události zazněla, se řadí StatoTest, která dlouhodobě měří pohyby staveb a pomáhá tak včas varovat před možným zřícením konstrukcí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Dopravní opatření jablonecké MHD od pondělí 27. listopadu

Dopravní opatření jablonecké MHD platné od pondělí 27. listopadu pro linku č. 118: linka se vrací na svoji standardní trasu (kolem plaveckého bazénu), na základě dopravních průzkumů a dat ze systému automatického počítání cestujících ve vozidlech MHD se kvůli dlouhodobě nízkému využívání ruší spoje na lince č. 118 v pracovní dny s odjezdem ve 13:31 a 15:46 z autobusové nádraží a v 16:06 z Jabloneckých Pasek (pro cestu do J. Pasek a zpět lze využít linky č. 104, 106 a 116).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí plavci deklasovali krajskou konkurenci
V Desné přivítají advent v neděli
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Dva drony pro bezpečnější Jablonec
Díky Hanušovi a Kratochvílovi vyhrál Jablonec zápas o šest bodů

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Díky Hanušovi a Kratochvílovi vyhrál Jablonec zápas o šest bodů
28.11.: Pokuty pro řidiče jablonecké MHD nejsou za zpoždění, ale předjetí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace