Jablonecké kulturní léto se přehouplo do své druhé poloviny

08.08.2016 20:49:34 | Autor: Ota Schnepp | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké kulturní léto se přehouplo do své druhé poloviny

Hudební vystoupení umělců z různých koutů světa nabízí letošní desátý ročník Jabloneckého kulturního léta. Prázdninové čtvrtky v areálu Eurocentra v Jablonci nad Nisou se tak těší pozornosti místních i přespolních posluchačů kvalitní „world music". Jabloneckého kulturního léto je veřejnosti přístupno zcela zdarma, a to i díky Nadaci ČEZ, která jeho konání podpořila částkou 130 000 korun.

Jablonecký prázdninový projekt vznikl před deseti lety jako reakce na poptávku místních po červencových a srpnových kulturních akcích. Už program prvního ročníku oslovil širokou veřejnost z regionu i okolí a organizátoři z jabloneckého Eurocentra se tak v jeho realizaci rozhodli pokračovat i nadále. „V průběhu dalších ročníků jsme se ale začali programově odklánět od takzvaného středního proudu a vystoupení umělců, kteří v regionu hrají pravidelně. Vydali jsme se po cestě world music, jejíž zastoupení zde bylo doposud trochu slabší. Jsme rádi, že naše úsilí přinášet neustále něco nového, kvalitního, ale zároveň překvapivého se setkává se stále větším úspěchem a oblibou u publika," uvedla jednatelka Eurocentra v Jablonci nad Nisou Marta Procházková.

Jednotlivé koncerty Jabloneckého kulturního léta se odehrávají vždy ve čtvrtek od 17 hodin v prostorách Letní scény Eurocentra v Jablonci nad Nisou. V srpnu jsou na programu ještě tři. První z nich, vystoupení bostonské skupiny Bent Knee, již mají po čtvrtku 4. srpna posluchači za sebou. O dva týdny později se pak představí londýnská skupina Fofoulah, která mísí senegalský zpěv a západoafrické rytmy s dubovými basovými linkami, sci-fi syntezátory i jazzovými postupy.

Následně 25. srpna vše završí mezinárodní uskupení s americkým, britským, slovenským a českým složením Yo soy Indigo.

Realizaci letošního Jabloneckého kulturního léta podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím svého grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Jablonecké kulturní léto vytváří jedinečný program pro širokou veřejnost bez ohledu na její věk, hudební vkus či finanční možnosti. Proto jsme akci, která během letních prázdnin obohacuje kulturní nabídku v severních Čechách, podpořili," uzavřela Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Jaký je program letošního Jabloneckého kulturního léta?
Prázdninový program akcí v jabloneckém Eurocentru

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Město Jablonec dá dvacet tisíc pro Zdravotní klauny

Jablonec nad Nisou uvolní ze svého rozpočtu peněžitý dar ve výši 20 000 korun pro organizaci Zdravotní klaun, o.p.s., na podporu realizace zdravotních klauniád pro děti hospitalizované v Nemocnici Jablonec nad Nisou. „Zdravotní klauni dokáží dětem i jejich rodinám alespoň na chvíli ulevit od stresu a obav, které hospitalizace přináší. Jejich práce má skutečný lidský rozměr a pozitivní dopad na psychiku malých pacientů. Proto považuji za důležité, aby město tuto činnost podpořilo," řekla jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Linka 112 slaví 22. výročí

Dne 11. 2. slaví tísňová linka 112 své výročí. Za 22 let provozu bylo v ČR přijato přes 64 milionů hovorů. V Libereckém kraji operátoři jen v roce 2025 na lince 112 odbavili více než 86 tisíc hovorů - průměrně 236 denně.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pokračují rekonstrukce silnic a mostů. Kraj soutěží další zakázky
Bezpečnost u škol je v centru pozornosti
Komunitní dary podpoří sousedské akce i iniciativy občanů
Nalezenou peněženku s platební kartou neváhal zloděj v Brodě použít
Knihovnička Václava Havla je k dispozici v liberecké knihovně

Nejčtenější články

11.02.: Nalezenou peněženku s platební kartou neváhal zloděj v Brodě použít
10.02.: V Josefově Dole uvidíte absurdní komedii Mezi nebem a zemí
10.02.: Jablonecká MP chce pokračovat v prevenci. Požádá o dotace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace