Jablonecká rada změnila tržní řád

06.02.2024 07:31:59 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká rada změnila tržní řád

Jablonečtí radní schválili změnu nařízení o Tržním řádu. Změna spočívá v rozšíření definice pojmu „prodejce". Rozšíření dává větší pravomoc zejména pro postihování zákazu podomního prodeje.

„Předmětem změny tržního řádu je změna definice pojmu „prodejce", který se výkladově rozšiřuje. Současná definice pojmu, tedy uskutečňování prodeje vlastním jménem, není dostatečná pro účinné praktické postihování zejména v rámci zákazu podomního prodeje. Nová definice pojmu „prodejce" rozšiřuje výklad na konkrétního prodejce bez ohledu na to, zda tak činí vlastním jménem na svůj účet, vlastním jménem na účet třetí osoby či jménem třetí osoby na její účet," vysvětlil Jiří Kučera, vedoucí oddělení právního a veřejných zakázek jabloneckého magistrátu.

Změna nařízení - Tržní řád tak rozšiřuje možnosti městské policie a správního orgánu zasáhnout proti pochybným podomním prodejcům, nabízejících zejména různé služby typu „výhodných" nabídek těsnění oken a dveří v bytech, pojistných, finančních a dalších služeb, popř. nabízení zboží pochybného původu formou podomního a pochůzkového prodeje.

Kupříkladu v sobotu 3. února převzal dispečink Městské policie Jablonec nad Nisou oznámení, že se na parkovišti u OBI v jablonecké Želivského ulici pohybuje dvojice mužů, která nabízí nářadí. Operační na udané místo namířil kameru Městského kamerového a dohlížecího systému (MKDS) a povedenou dvojici zachytil. Než však hlídka na parkoviště dorazila, byli muži pryč.

V Jablonci nad Nisou jsou od roku 2022 zakázané i některé formy prodeje zboží nebo poskytovaných služeb v energetických odvětvích. „Na území Jablonce je zakázaná činnost tzv. energošmejdů, kteří využívají moment překvapení, cílí většinou na bezbranné seniory a uzavírají pro ně nevýhodné smlouvy na odběr energií," konstatoval jablonecký primátor Miloš Vele.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace