Jablonecká rada změnila tržní řád

06.02.2024 07:31:59 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká rada změnila tržní řád

Jablonečtí radní schválili změnu nařízení o Tržním řádu. Změna spočívá v rozšíření definice pojmu „prodejce". Rozšíření dává větší pravomoc zejména pro postihování zákazu podomního prodeje.

„Předmětem změny tržního řádu je změna definice pojmu „prodejce", který se výkladově rozšiřuje. Současná definice pojmu, tedy uskutečňování prodeje vlastním jménem, není dostatečná pro účinné praktické postihování zejména v rámci zákazu podomního prodeje. Nová definice pojmu „prodejce" rozšiřuje výklad na konkrétního prodejce bez ohledu na to, zda tak činí vlastním jménem na svůj účet, vlastním jménem na účet třetí osoby či jménem třetí osoby na její účet," vysvětlil Jiří Kučera, vedoucí oddělení právního a veřejných zakázek jabloneckého magistrátu.

Změna nařízení - Tržní řád tak rozšiřuje možnosti městské policie a správního orgánu zasáhnout proti pochybným podomním prodejcům, nabízejících zejména různé služby typu „výhodných" nabídek těsnění oken a dveří v bytech, pojistných, finančních a dalších služeb, popř. nabízení zboží pochybného původu formou podomního a pochůzkového prodeje.

Kupříkladu v sobotu 3. února převzal dispečink Městské policie Jablonec nad Nisou oznámení, že se na parkovišti u OBI v jablonecké Želivského ulici pohybuje dvojice mužů, která nabízí nářadí. Operační na udané místo namířil kameru Městského kamerového a dohlížecího systému (MKDS) a povedenou dvojici zachytil. Než však hlídka na parkoviště dorazila, byli muži pryč.

V Jablonci nad Nisou jsou od roku 2022 zakázané i některé formy prodeje zboží nebo poskytovaných služeb v energetických odvětvích. „Na území Jablonce je zakázaná činnost tzv. energošmejdů, kteří využívají moment překvapení, cílí většinou na bezbranné seniory a uzavírají pro ně nevýhodné smlouvy na odběr energií," konstatoval jablonecký primátor Miloš Vele.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci
Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským
Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu

Nejčtenější články

01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
29.02.: Překážkář Štěpán Schubert startuje na mistrovství světa
29.02.: Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace