Jablonečané přispěli letos koupí hrnečků na charitu přes 37 tisíc
20.12.2014 09:36:50 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
Letošní ročník tradiční dobročinné předvánoční akce Primátorský svařák, který se letos konal již poosmé, překonal loňský rekord. Výtěžek z prodeje hrnečků s věží je o téměř 2 500 korun vyšší než vloni.
„Celkem jsme prodali 728 hrnků za 37 258 korun a rozlili jsme 170 litrů vína. Děkujeme všem, kteří přišli a podpořili dobrou věc," řekl primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl, který spolu s kolegy náměstky rozléval svařené víno a horký čaj.
Dlouhá fronta se od stánku vinula už před třetí hodinou, kdy celá akce začínala a lidem nevadil ani déšť. „Vzhledem k loňskému úspěchu jsme letos počítali s vyšším zájmem a objednali jsme o 100 kusů hrnků víc než vloni, a také více svařeného vína," prozradila vedoucí kanceláře primátora Jana Matěchová, která celou akci zajišťovala.
Barevné hrnečky na primátorský svařák letos nesly motiv věže kostela sv. Ducha v Rýnovicích, jehož autorem je akademický sochař Jiří Dostál. Peníze za hrníčky poputují do obecně prospěšné společnosti Rytmus, agentury pro podporované zaměstnávání, jejíž detašované pracoviště sídlí ve Spolkovém domě.
2013 - prodáno 680 hrnků, vypito 150 litrů vína, výtěžek 34 775 Kč
2014 - prodáno 728 hrnků, vypito 170 litrů vína, výtěžek 37 258 Kč
Související články
Obrazem: Primátorský svařák poosmé
Program Vánočních slavností 2014 v Jablonci nad Nisou
Svařák se bude v Jablonci nalévat 18. prosince
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Uzavřeli pro nákladní auta přechod v Harrachově
Jablonecká energetická od ledna 2026 ceny tepla nemění
Horští záchranáři u Ještědu pomohli dalšímu lyžaři
Primátorský svařák 2025 vynesl o téměř tři tisíce víc než loni
Hasiči zachraňovali na přehradě ve Mšeně přimrzlou kachnu
Nejčtenější články
28.12.: Primátorský svařák 2025 vynesl o téměř tři tisíce víc než loni
29.12.: Horští záchranáři u Ještědu pomohli dalšímu lyžaři
29.12.: Uzavřeli pro nákladní auta přechod v Harrachově
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.