Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

16.09.2020 15:34:47 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

Doplněna fotogalerie! Jablonec nad Nisou má novou Judo arénu. Vznikla rekonstrukcí objektu zázemí lehkoatletické haly na Střelnici. Na stavbu za necelých 45 milionů korun získalo statutární město Jablonec nad Nisou dotaci 18,8 milionů korun z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Stavělo se od loňského dubna, hala se slavnostně otevřela ve středu 16. září 2020 a pásku přestřihl také olympijský vítěz, mistr světa a Evropy Lukáš Krpálek.

„Judo aréna vznikla tak, že jsme na existující objekt zázemí lehkoatletické haly na Střelnici přistavěli další patro," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček. Kromě přistavěného patra prošlo stavebními proměnami také přízemí a 1. patro rekonstruované budovy.

„V přízemí jsou cvičební sály a posilovny, v 1. patře je nové hygienické zázemí včetně oddělených šaten pro chlapce a dívky, klubovny pro judo i prostory pro fyzioterapii nebo kanceláře a ve 2. patře je prostorná tělocvična juda s tatami a sklad. Do všech pater Judo arény se vstupuje přes hlavní vchod do atletické haly okolo recepce, odkud je zároveň možný bezbariérový přístup pomocí schodišťové plošiny," dodal Roubíček.

• Poskytovatel: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
• Celkové náklady: cca 49 mil. Kč
• Dotace ČR: 18,8 mil. Kč
• Termín realizace: duben 2019 - září 2020
 

Otevření nové Judo arény v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad NisouBude se tu trénovat i soutěžit

Nová Judo aréna bude sloužit jabloneckým judistům ke tréninkům, ale díky jejím rozměrům zde bude možné pořádat také menší soutěže a soustředění. Navíc tu je posilovna, kardio centrum a menší tréninkové místnosti, které kromě judistů budou moci využívat také další sportovní kluby a oddíly, školy a strážníci městské policie, ale i veřejnost.

Také tuto stavbu, jako mnoho jiných odvětví tento rok, zasáhla pandemie koronaviru. „Trochu se nám opozdilo vybavení posilovny a kardio centra. Vše však nakonec nejpozději do konce září zvládneme," vysvětlil náměstek pro rozvoj města.

Největší radost z nové Judo arény mají samozřejmě judisté. „Je to splněný sen mnoha generací. Vždy jsme chtěli mít vlastní tělocvičnu, o kterou se s nikým nemusíme dělit. Novou arénou ukončíme snažení, které trvalo 60 let, a nyní se budeme moci plně věnovat pouze sportu a výchově mládeže," sdělil předseda Judo Klubu Jablonec Michael Man. Ten si od nového zázemí slibuje, že k judu, které je stále více populární, přitáhne nová aréna další zájemce. „Velikost tělocvičny a vybavení nás posune do 21. století. Budeme si moci dovolit větší nábor zájemců. Specializované prostředí je navíc ve sportovním areálu, kde se budeme potkávat s jinými významnými sportovci, což může být další motivací pro naše naděje," doplnil Man.

Jablonečtí judisté za sebou mají pětašedesátiletou historii, nikdy ale neměli kvalitní zázemí, celou dobu putovali po provizorních prostorách. „Děkujeme všem, kteří se na tomto projektu podíleli a podílí. Je to pro nás závazek, aby v Jablonci bylo judo na světové úrovni. Nejdůležitější ale pro nás je vychovat co nejvíce judistů - slušných lidí," zdůraznil Michael Man.

Otevření nové Judo arény v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad NisouVše nebylo, jak se zprvu zdálo

Stavební společnost TERMIL, s.r.o., která vzešla z výběrového řízení, se hned od počátku realizace musela potýkat s problémy, jež vedly k mnoha změnám oproti projektové dokumentaci.

„Nepředpokládané skutečnosti se objevily hned po zahájení výkopových prací, odlišné geologické podmínky - střídání nesoudržných zemin s rozsáhlými skalními výchozy - zásadně ovlivnily i technologii zakládání. Oproti předpokladu prošel úpravou vodovodní řád a přeložila se dešťová i splašková kanalizace, které vedly v jiné trase. Vzhledem k odlišné konstrukci svislých stěn pod terénem bylo doplněno další hydroizolační souvrství. Zjistili jsme staticky nevhodné uložení původního stropu nad 1. patrem, stropní panely se musely vybourat, čímž se zásadně změnila konstrukce nového stropu. A to mělo vliv i na změny příček, které jsme nemohli zachovat, ale naopak nahradit novými. Změnil se i rozsah omítek. Museli jsme dodatečně ztužit také původní ocelovou konstrukci, která vykazovala značné statické vady," vypočítal některé z řady nutných úprav Libor Milota, jednatel firmy TERMIL, s.r.o. S veškerými problémy se však zhotovitel dokázal zdárně vypořádat a po dovybavení interiéru zahájili judisté již od začátku září nový objekt užívat ke svým tréninkům.

O dotaci na projekt se žádalo několikrát

Projekt na rekonstrukci zázemí atletické haly na Judo arénu se snažilo město uplatnit v žádosti o dotaci několikrát. Úspěšné bylo v programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy z roku 2018. „Předložení žádosti o dotaci schválili zastupitelé v polovině prosince 2018, do konce roku jsme museli žádost dopracovat a odeslat na ministerstvo. Od ledna 2019 se pracovalo na zadávací dokumentaci a poté byla vyhlášena veřejná zakázka na dodavatele stavby, v březnu byla přidělena dotace a na stavbě se začalo pracovat již v dubnu," popsala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová a dodala: „Jsem ráda, že Jablonec obstál v konkurenci celé České republiky a dotaci pro projekt získal."

„Získat dotaci stálo město mnoho času a energie, ale jednoznačně to stálo za to. Až sedmdesát procent členů jabloneckého oddílu juda tvoří děti a mládež do 18 let, kteří tak mohou smysluplně trávit svůj volný čas, rozvíjet své schopnosti v této sportovní disciplíně a v budoucnu nás třeba i reprezentovat na mezinárodních soutěžích," vysvětlil náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Projekt Judo aréna Jablonec nad Nisou je spolufinancován z dotace ČR z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Realizace jablonecké Judo arény je v plném proudu
Jablonečtí judisté mají opět šanci na nové zázemí

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 51 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.

Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj

Společnost Geopark Český ráj, o. p. s., ve spolupráci s platformou SmartGuide rozšířila nabídku zajímavých výletů po Geoparku UNESCO Český ráj o další návrhy tras, které vedou v méně turisticky navštěvovaných oblastech Českého ráje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Startuje fotbalová liga! Jablonec hraje v sobotu doma na Střelnici
Richard Hübner odjel na Mistrovství Evropy dorostu do Banské Bystrice
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
FOTO: The Cello Boys zahráli v Jablonci
Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Nejčtenější články

17.07.: V Jablonci hořel dům v Růžové ulici
17.07.: Střípky Městské policie Jablonec z druhého červencového víkendu
18.07.: Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace