Jablonec na veletrzích cestovního ruchu láká sportovce i ženy

01.02.2019 22:01:00 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec na veletrzích cestovního ruchu láká sportovce i ženy

Ač se může zdát, že je léto v nedohlednu, přípravy na novou turistickou sezonu jsou v plném proudu. Destinace již nyní představují své atraktivity na veletrzích cestovního ruchu. Výjimkou není ani Jablonec nad Nisou.

První z veletrhů, kde se Jablonec letos prezentoval, se konal v lednu v německém Zwickau. „Návštěvníci našeho stánku se zajímali o možnosti zimního vyžití v regionu a o nabídku cyklovýletů. Nejvíce je však upoutala jablonecké bižuterie," přiblížila Hanka Herkommerová z jabloneckého turistického infocentra. Město Zwickau, kde veletrh Reisemesse probíhal, je čtvrté největší město Saska a je partnerským městem Jablonce nad Nisou od roku 1971.

„Jablonec se tu dočkal vřelého přijetí a stejně jako v minulých letech se prezentoval na společném stánku dalších partnerských měst Zwickau - Dortmundu a Volodymyr-Volynsky," dodala Hanka Herkommerová.

Dalším veletrhem s jabloneckým zastoupením je oblíbený Holiday World v Praze. „Letos začíná 20. února a možná se na něj chystají i někteří Jablonečáci, aby získali inspiraci pro své cesty. Naše turistické infocentrum zde naopak láká návštěvníky do Jablonce. Turistika je pro náš region důležitá. Velkou výhodou je krátká dojezdová vzdálenost z Prahy, díky které můžeme konkurovat třeba i jiným atraktivním regionům," vysvětlil ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra Petr Vobořil.

V únoru proběhne i velký lyžařský svátek u nás v Jizerských horách, který je dobrou příležitostí ukázat Jablonec nad Nisou jako destinaci vhodnou pro aktivní dovolenou. Řeč je samozřejmě o Jizerské 50, jež cílí na jak na profesionální, tak amatérské závodníky.

„Přímo v místě závodu na stadioně v Bedřichově má jablonecké turistické infocentrum svůj stánek, kde prezentuje město Jablonec nad Nisou. Zejména pro běžkaře a cyklisty jsou Jizerské hory oblíbeným cílem a byla by škoda, aby při svém pobytu nezavítali také do Jablonce. Jednak jim může nabídnout další sportovní vyžití nebo naopak zpestřit dovolenou kulturním zážitkem. Samozřejmě pro dámy je lákavý nákup bižuterie nebo návštěva muzea. Často turisté poptávají i ubytování v Jablonci, protože kapacita v hlavním rekreačních střediscích se rychle plní," řekl Petr Vobořil.

V březnu bude naopak Jablonec nad Nisou hostitelem ostatních regionů v rámci veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour. Pořádá ho ve svých prostorách Eurocentrum. V srpnu na témže místě probíhá prodejní výstava skla a bižuterie Křehká krása.

Turistické infocentrum se dlouhodobě zaměřuje i na polskou stranu. „Naši sousedé jsou nadšení cestovatelé a na Jablonecko jezdí rádi. Přeshraniční spolupráce je stále atraktivní i v oblasti grantové politiky. V minulých letech získalo Jablonecké kulturní a informační centrum právě na prezentaci v Polsku nemalé finanční prostředky," zdůraznil Petr Vobořil.

Nejvzdálenějším místem, kde se Jablonec letos představí, je partnerské město Kaufbeuren. Obě města mají společnou historii. Městskou část Neugablonz založili jablonečtí Němci, kteří po válce opustili Jablonec. V roce 2019 slavíme 10 let od podpisu partnerské smlouvy.

„V loňském roce prošlo turistickým infocentrem v Jablonci nad Nisou 36 601 lidí. Nejvíce to bylo v letních měsících červenci a srpnu, kdy ke zvýšené návštěvnosti přispělo i zapojení našeho infocentra do prázdninové soutěže České televize. Oproti roku 2017 jsme zaznamenali nárůst o 6 268 návštěvníků," pochvaloval si zájem turistů Petr Vobořil, ředitel JKIC.

Přehled veletrhů a prezentací Jablonce n. N. v roce 2019:
Reisemesse / Zwickau 11. 1.-13.1.
Jizerská 50 / Bedřichov 8. 2.-10. 2.
Holiday World / Praha 21. 2.-24. 2.
Euroregiontour / Jablonec 15. 3.-16. 3.
Velikonoční slavnosti /Jablonec 17. 4.-19. 4.
MIR / Kaufbeuren 10. 5.-12. 5.
Budyšínské jaro / Budyšín 31. 5.-2. 6.
Art Glass festival / Jelení Hora 29. 6.-30. 6.
Křehká krása / Jablonec 8. 8.-12. 8.
Podzimní slavnosti / Jablonec 20. 9.-21. 9.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vzniká nový katalog ubytování pro Jablonec a Jizerské hory
Letní sezona v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost radniční věže
Jablonecko láká sklářskými expedicemi

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace