Jablonec na veletrzích cestovního ruchu láká sportovce i ženy

01.02.2019 22:01:00 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec na veletrzích cestovního ruchu láká sportovce i ženy

Ač se může zdát, že je léto v nedohlednu, přípravy na novou turistickou sezonu jsou v plném proudu. Destinace již nyní představují své atraktivity na veletrzích cestovního ruchu. Výjimkou není ani Jablonec nad Nisou.

První z veletrhů, kde se Jablonec letos prezentoval, se konal v lednu v německém Zwickau. „Návštěvníci našeho stánku se zajímali o možnosti zimního vyžití v regionu a o nabídku cyklovýletů. Nejvíce je však upoutala jablonecké bižuterie," přiblížila Hanka Herkommerová z jabloneckého turistického infocentra. Město Zwickau, kde veletrh Reisemesse probíhal, je čtvrté největší město Saska a je partnerským městem Jablonce nad Nisou od roku 1971.

„Jablonec se tu dočkal vřelého přijetí a stejně jako v minulých letech se prezentoval na společném stánku dalších partnerských měst Zwickau - Dortmundu a Volodymyr-Volynsky," dodala Hanka Herkommerová.

Dalším veletrhem s jabloneckým zastoupením je oblíbený Holiday World v Praze. „Letos začíná 20. února a možná se na něj chystají i někteří Jablonečáci, aby získali inspiraci pro své cesty. Naše turistické infocentrum zde naopak láká návštěvníky do Jablonce. Turistika je pro náš region důležitá. Velkou výhodou je krátká dojezdová vzdálenost z Prahy, díky které můžeme konkurovat třeba i jiným atraktivním regionům," vysvětlil ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra Petr Vobořil.

V únoru proběhne i velký lyžařský svátek u nás v Jizerských horách, který je dobrou příležitostí ukázat Jablonec nad Nisou jako destinaci vhodnou pro aktivní dovolenou. Řeč je samozřejmě o Jizerské 50, jež cílí na jak na profesionální, tak amatérské závodníky.

„Přímo v místě závodu na stadioně v Bedřichově má jablonecké turistické infocentrum svůj stánek, kde prezentuje město Jablonec nad Nisou. Zejména pro běžkaře a cyklisty jsou Jizerské hory oblíbeným cílem a byla by škoda, aby při svém pobytu nezavítali také do Jablonce. Jednak jim může nabídnout další sportovní vyžití nebo naopak zpestřit dovolenou kulturním zážitkem. Samozřejmě pro dámy je lákavý nákup bižuterie nebo návštěva muzea. Často turisté poptávají i ubytování v Jablonci, protože kapacita v hlavním rekreačních střediscích se rychle plní," řekl Petr Vobořil.

V březnu bude naopak Jablonec nad Nisou hostitelem ostatních regionů v rámci veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour. Pořádá ho ve svých prostorách Eurocentrum. V srpnu na témže místě probíhá prodejní výstava skla a bižuterie Křehká krása.

Turistické infocentrum se dlouhodobě zaměřuje i na polskou stranu. „Naši sousedé jsou nadšení cestovatelé a na Jablonecko jezdí rádi. Přeshraniční spolupráce je stále atraktivní i v oblasti grantové politiky. V minulých letech získalo Jablonecké kulturní a informační centrum právě na prezentaci v Polsku nemalé finanční prostředky," zdůraznil Petr Vobořil.

Nejvzdálenějším místem, kde se Jablonec letos představí, je partnerské město Kaufbeuren. Obě města mají společnou historii. Městskou část Neugablonz založili jablonečtí Němci, kteří po válce opustili Jablonec. V roce 2019 slavíme 10 let od podpisu partnerské smlouvy.

„V loňském roce prošlo turistickým infocentrem v Jablonci nad Nisou 36 601 lidí. Nejvíce to bylo v letních měsících červenci a srpnu, kdy ke zvýšené návštěvnosti přispělo i zapojení našeho infocentra do prázdninové soutěže České televize. Oproti roku 2017 jsme zaznamenali nárůst o 6 268 návštěvníků," pochvaloval si zájem turistů Petr Vobořil, ředitel JKIC.

Přehled veletrhů a prezentací Jablonce n. N. v roce 2019:
Reisemesse / Zwickau 11. 1.-13.1.
Jizerská 50 / Bedřichov 8. 2.-10. 2.
Holiday World / Praha 21. 2.-24. 2.
Euroregiontour / Jablonec 15. 3.-16. 3.
Velikonoční slavnosti /Jablonec 17. 4.-19. 4.
MIR / Kaufbeuren 10. 5.-12. 5.
Budyšínské jaro / Budyšín 31. 5.-2. 6.
Art Glass festival / Jelení Hora 29. 6.-30. 6.
Křehká krása / Jablonec 8. 8.-12. 8.
Podzimní slavnosti / Jablonec 20. 9.-21. 9.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vzniká nový katalog ubytování pro Jablonec a Jizerské hory
Letní sezona v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost radniční věže
Jablonecko láká sklářskými expedicemi

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.

Kraj, města a instituce chtějí vybudovat v Liberci bioplynovou stanici

Návrh memoranda o chystaném vybudování bioplynové stanice v Liberci, které hodlá Liberecký kraj uzavřít s dalšími subjekty, schválili na svém zasedání krajští radní. Dalšími signatáři budou akciové společnosti MVV Energie CZ, Teplárna Liberec a Severočeské vodovody a kanalizace, dále pak statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou. „Tímto memorandem sledujeme částečné naplnění cílů odpadového hospodářství v oblasti biologicky rozložitelných komunálních odpadů, a to právě jejich využitím v bioplynové stanici. Budeme usilovat o to, abychom my i naše příspěvkové a námi vlastněné organizace předávali své biologicky rozložitelné odpady do bioplynové stanice, a to nejpozději do zahájení zkušebního provozu," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do nové sezony vstoupili i fotbalisté v I.B třídě
Kolem Liptákova. Cimrmanova cyklostezka přináší zábavu i poučení
Rychnov zahájil I.A třídu těsnou prohrou v Hejnicích
Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
Letní Příroďák je zábavné prázdninové odpoledne v Rokytnici

Nejčtenější články

08.08.: Jablonečtí sepsali petici proti stavbě v ulicích Sportovní a K Rybárně
07.08.: Obrazem: Křehká krása 2022
07.08.: Nečekaně vysoká porážka béčka Jablonce na úvod ČFL

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace