Jablonec má odtah vozidel a nabízí i jejich ekologickou likvidaci

10.07.2024 22:01:56 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec má odtah vozidel a nabízí i jejich ekologickou likvidaci

Statutární město Jablonec nad Nisou uzavře smlouvu o odtahu vozidel překážejících na komunikacích se společností Jan Melichar - ODTAHOVÁ SLUŽBA. Ta zajistí odtah a má k dispozici také vhodnou plochu na jejich uskladnění. Zároveň město uzavře smlouvu na ekologickou likvidaci autovraků s odbornou firmou Petra Kubáčka. Tuto službu bude město nabízet občanům zdarma.

Společnost Jan Melichar - ODTAHOVÁ SLUŽBA, sídlící v sousedním Rychnově u Jablonce nad Nisou, zajistí nejen odtah vozidel, ale také jejich uskladnění na vhodné ploše mimo parkovací plochy města. „Kapacita parkovací plochy společnosti je cca 56 vozidel. Cena za odtah vozidla je 3 000 Kč bez DPH, měsíční parkovné za jedno vozidlo je ve stejné výši," konstatuje jablonecký primátor Miloš Vele s tím, že náklady bude hradit majitel vozu.

Téma odstavné plochy řešil magistrát již v minulosti, ale dosud se ji nepodařilo najít. Podle zákona č. 13/1996 Sb., o pozemních komunikacích, má vlastník komunikace oprávnění, nikoli povinnost, odstranit vozidlo z komunikace. „Odstranění aut z komunikace řešíme vždy přijarním úklidu, při velkoplošných opravách komunikací atd. V případě potřeby si však v mezích zákona vystačíme pouhým lokálním přemístěním," doplňuje Martin Oklamčák, vedoucí oddělení interního auditu a stížností jabloneckého magistrátu.

Problémem jsou také autovraky, na jejichž existenci si Jablonečané stěžují. „I nám vadí auta, která se rozpadají na ulicích nebo parkovacích plochách a zabírají tak potřebné místo. Proto jsme se rozhodli uzavřít smlouvu také s odborníkem na jejich likvidaci. Občanům pak budeme službu nabízet zdarma," připomíná primátor Vele. Podle jeho slov si vedení města od zavedené služby slibuje zjednodušení procesu likvidace autovraků i finanční úsporu pro občany, městu ubyde počet nevzhledných autovraků a zlepší se životní prostředí. Partnerem Jablonce bude firma Petra Kubáčka, která zajišťuje ekologickou likvidaci autovraků a vyřazení vozidel z registru. „Občan, který potřebuje své auto zlikvidovat, se dostaví na radnici na odbor technický, konkrétně na oddělení správy komunikací, kde odevzdá doklady od vozu a firma se o vše ostatní postará," uzavírá Miloš Vele.

Množství dlouhodobě odstavených vozidel v Jablonci nad Nisou v posledních třech letech stoupá. V roce 2023 se počet nahlášených vozidel ve srovnání s rokem 2021 zvýšil o 113 %, vozů s neplatnou STK bylo za stejné období o 255 % víc. V roce 2023 odstranil vlastník nebo město 88 % nahlášených vozidel z pozemní komunikace, přičemž 10 % je stále v řešení. A na odstavnou plochu mohla být ve stejném roce odstavená 2 % z nahlášených vozidel, za tři roky tak mohlo být odstaveno celkem 4,35 %.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace