Jablonec je městem pro byznys 2022 Libereckého kraje

12.03.2023 19:36:03 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Jablonec je městem pro byznys 2022 Libereckého kraje

Statutární město Jablonec nad Nisou se umístilo na první příčce v Libereckém kraji v rámci celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys, vyhlašovatelem již šestnáctého ročníku výzkumu je týdeník Ekonom. Z výzkumu vyplývá, že podmínky pro podnikání jsou v rámci Libereckého kraje nejvýhodnější právě v Jablonci nad Nisou.

Ocenění pro nejúspěšnější tři obce s rozšířenou působností v Libereckém kraji si ve čtvrtek 9. března přebrali kromě Marka Řeháčka, tajemníka statutárního města Jablonec nad Nisou, také zástupci druhých Semil a třetího statutárního města Liberec, a to na krajském setkání Svazu měst a obcí v Kulturním centru Vratislavice. V kraji agentura Datank hodnotila celkem deset měst: Českou Lípu, Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnici, Liberec, Nový Bor, Semily, Tanvald, Turnov a Železný Brod.

„Jablonec nad Nisou je už historicky město, které je s byznysem a podnikáním bytostně spojeno. Koneckonců slavíme 150 let města, které vzešlo z malé vesničky právě díky podnikání místních lidí. V Jablonci se nikdy nedělaly nějaké bombastické projekty, ale podnikání vycházelo z menších dílen, které se postupně zvětšovaly. A město se snažilo především vytvořit podmínky, infrastrukturu a neklást podnikatelům překážky. To je tradice, která se v Jablonci drží do dneška. Město klade velký důraz na živnostenský úřad, například i z hlediska dostupnosti. Jsme momentálně výrazně nastaveni pro rozvoj digitalizace. I naše politická reprezentace se této agendě hodně věnuje. Chtěli bychom v tomto ohledu vytvořit prostředí, které bude pro podnikatele co nejjednodušší a nejpraktičtější," říká tajemník Magistrátu Jablonce nad Nisou Marek Řeháček.

Slavnostní vyhlášení ankety město pro byznys 2022 Libereckého kraje<br />Autor: Archiv města Jablonec a David PavlátJablonec nad Nisou se dlouhodobě umisťuje v první trojici krajského hodnocení, v roce 2019 si odnesl také titul Město pro byznys desetiletí. „Vítězné statutární město zaznamenává v rámci kraje nejvyšší meziroční nárůst počtu ekonomických subjektů, stejně jako nárůst počtu obyvatel. Město dokáže na tento trend reagovat nadprůměrně vysokým počtem dokončených bytů v poměru ku změně počtu obyvatel. Volných pracovních sil je ve městě více než ve většině dalších obcí s rozšířenou působností na Liberecku, což je pro podnikatele dobrá zpráva. Počet dobíjecích stanic pro elektromobily je v Jablonci nad Nisou vysoce nadprůměrný. Město si především velmi dobře vede v části výzkumu věnovanému přístupu veřejné správy. Nejvíce bodů získalo za webové stránky, které jsou z pohledu podnikatele přehledné a jsou na nich všechny potřebné informace pro komunikaci s úřady a mnohé další. Zároveň Jablonec nad Nisou zazářil v testu elektronické komunikace, prostřednictvím kterého se ověřuje kvalita a rychlost odpovědí živnostenských úřadů na fiktivní podnikatelské dotazy," říká se v hodnocení města, jež zpracovala agentura Datank.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí v rámci celé České republiky každoročně 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Praha. Krajské výsledky jsou vyhlašovány v rámci regionálních setkání Svazu měst a obcí ČR.

Celkové pořadí - Město pro byznys 2022
1. Jablonec nad Nisou
2. Semily
3. Liberec
4. Tanvald
5. Železný Brod
6. Turnov
7. Frýdlant
8. Jilemnice
9. Nový Bor
10. Česká Lípa

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semily zvítězily v krajském srovnání Město pro byznys, Jablonec třetí
Ve finále ankety Město pro byznys je Jablonec čtvrtý, zvítězil Brandýs
Primátor Jablonce převzal cenu za 1. místo v soutěži Město pro byznys
Pardubice vyhrály celorepublikové Město pro byznys, Jablonec devátý
Podnikání v Jablonci vzkvétá. Je opět krajským Městem pro byznys
Vedení Jablonce se potkává s místními organizacemi i podnikateli
Jablonec je Městem pro byznys desetiletí
Prostějov celkovým vítězem Město pro byznys 2018, Jablonec jedenáctý
V Libereckém kraji jsou nejlepší podmínky pro podnikatele v Jablonci
Ostrava je Městem pro byznys 2017, Jablonec čtvrtý
Městem pro byznys Libereckého kraje 2017 se stal Jablonec nad Nisou
V Libereckém kraji jsou nejlepší podmínky pro podnikatele v Jablonci!
Železný Brod obhájil titul Město pro byznys Libereckého kraje

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!
Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
Výstavu Zaostřeno na Jizerky zahájí v Centru Babylon

Nejčtenější články

23.09.: Hořel rodinný dům v Jenišovicích
25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace