Jablonec hostil odbornou konferenci obecních policií
19.09.2025 11:16:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
Městská policie Jablonec nad Nisou uspořádala odbornou konferenci pro zástupce městských a obecních policií, která se stala významnou platformou pro výměnu zkušeností mezi odborníky na bezpečnost, prevenci kriminality a moderní technologie. Konference, kterou finančně podpořil Liberecký kraj, se konala v Automoto Museu v Lučanech nad Nisou.
„Bezpečnost obyvatel je jednou z hlavních priorit našeho města. Jsem rád, že právě Jablonec nad Nisou hostil odborníky, kteří společně hledají cesty, jak moderní technologie i preventivní projekty co nejefektivněji využívat," uvedl jablonecký primátor Miloš Vele, jenž se setkání odborníků také zúčastnil.
Se svými příspěvky vystoupilo na konferenci hned několik řečníků. Milan Fára z odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR seznámil účastníky s plánovanými dotačními možnostmi na rok 2026. Technické novinky v oblasti kamerových systémů představili zástupci společnosti Hanwha Vision Czech, společnost Telmo, a.s., nabídla praktické ukázky různého zařízení od vozidlových kamer, přes osobní kamery strážníků, až po mobilní řešení napojená na městský kamerový dohledový systém. O zkušenosti s využíváním kamer, které umí číst registrační značky v systému CAKV, se podělili policisté z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.
„Konference se věnovala také preventivní práci s mládeží. Pavel Novák z jablonecké pobočky Diakonie představil fungování nízkoprahového centra pro děti a mládež a Peer program, který pomáhá neorganizovaným dětem a mladým lidem s využitím jejich volného času," připomněl Tomáš Svačina, manažer prevence kriminality MP Jablonec nad Nisou, a dodává, že významným tématem diskuze byla také problematika dezinformací. K té vystoupil Josef Šlerka, odborník na analýzu dat ze sociálních sítí, který ukázal, jak může veřejná správa efektivně reagovat na šíření nepravdivých informací v online prostředí.
„Naší snahou bylo nabídnout účastníkům co nejširší spektrum informací - od technických inovací až po preventivní programy a práci s rizikovými skupinami. Z ohlasů účastníků je patrné, že konference přinesla inspiraci i praktické zkušenosti, které je možné využít v každodenní praxi městských a obecních policií," shrnul ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Michal Švarc.
Protože se odborná konference konala v lučanském Automoto Museu, popsal přítomným jeho vznik a zajímavosti spojené s vystavenými exponáty předseda představenstva společnosti Telmo Automoto Museum David Valach. Poté všechny pozval na komentovanou prohlídku, která se setkala s velkým ohlasem.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
Nejčtenější články
31.12.: Z Lučan se půjde na Nový rok na rozhlednu Bramberk
31.12.: Turisté zahájí nový rok tradičním výstupem na Štěpánku
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.