Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí

04.02.2023 07:03:26 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí

Řada nových veletrhů a prezentačních akcí v rámci cestovního ruchu přichází s nadcházejícím rokem. Liberecký kraj se na nich bude prezentovat a lákat turisty z tuzemska i z ciziny. Kromě stálých akcí se chce region v letošním roce soustředit na propagaci v zahraničí, zejména v sousedním Německu a Polsku.

„Plánujeme propagaci zaměřit zejména na naše sousedy v Německu a Polsku. Upozaďujeme klasické veletrhy cestovního ruchu, které se z hlediska cen a výsledné efektivity kraji nevyplatí. Zintenzivňujeme propagaci na internetu a reagujeme tak na změnu, která za poslední roky nastala ve vyhledávání turistických cílů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Své propagační turné region odstartoval v německých Drážďanech v posledním lednovém víkendu na veletrhu Reisemesse Dresden. V únoru se Liberecký kraj představí na již 56. ročníku běžkařského závodu Jizerská 50. Zde bude mít svůj stánek s propagačními materiály pro návštěvníky závodu za účelem poskytnutí informací o regionu a přiblížení jeho atraktivních míst během akce, ale i pro budoucí návštěvy.

V březnu se kraj vydá hned na čtyři místa. Svou prezentací obohatí mezinárodní veletrh cestovního ruchu a volného času v polské Vratislavi, který se bude konat od 3. do 5. března. Zde bude jedním ze zástupců zahraničních vystavovatelů a bude se seznamovat s novými trendy v rámci propagace a marketingu. O dva dny později se pak Region Liberec vydá na akci ITB Berlin, jejímž hlavním tématem pro letošní rok je pojem změna. Součástí veletrhu je mimo jiné i vzdělávání a výměna zkušeností o udržitelném cestovním ruchu.

Mezi 10. a 11. březnem se Liberecký kraj zúčastní Euroregion Tour 2023. Festival zážitků v Trojzemí se uskuteční v Eurocentru v Jablonci nad Nisou a jeho programem je zejména propagace turistických zajímavostí v euroregionu, ale i prezentace regionálních výrobků. Poslední březnovou akcí je pak Ferienmesse Wien, která se po dvouleté pauze vrací na vídeňské výstaviště.

Květen bude převážně ve znamení kultury. Liberecký region plánuje svou účast na mezinárodním festivalu animovaných filmů Anifilm v Liberci a stánek s propagačními materiály kraje naleznou i návštěvníci Valdštejnských slavností ve Frýdlantu, které se konají třetí květnový víkend.

Poslední zahraniční akcí v první polovině letošního roku, jíž se Liberecký kraj účastní, je Konvent´a Messe v německém Löbau. Hlavním smyslem veletrhu v příhraničním trojúhelníku je propojení obchodu a sportu a oslovování mladých lidí a rodin s dětmi prostřednictvím spojení moderního a udržitelného profesního života s aktivně tráveným volný časem.

Liberecký kraj se zúčastní rovněž kulinářské akce Prima Fresh Festival, která se koná 16. a 17. června v Liberci. V červnu také započne letní roadshow Regionu Liberec, která potrvá tři měsíce, zavítá na vybraná místa v kraji a kromě prospektů a brožur nabídne i další program.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na jabloneckém veletrhu Euroregion Tour Liberecký kraj nechyběl
Veletrh Euroregion Tour přinese besedy, přednášky i dva písničkáře
Pandemie letos ruší veletrh Euroregion Tour. Uskuteční se za rok
Veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour se koná již podvacáté
Ohlédnutí za veletrhem cestovního ruchu Euroregion Tour 2019
Obrazem: Euroregion Tour 2019
Veletrh Euroregion Tour 2018 navštívilo 3500 lidí
Euroregion Tour dosáhl plnoletosti

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace