Jablonci vrátí přímé spojení s Harrachovem

07.12.2010 17:54:22 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonci vrátí přímé spojení s Harrachovem

Protesty cestujících vyslyšel Liberecký kraj a od neděle 12. prosince znovu zavádí přímé spojení mezi Jabloncem nad Nisou a Harrachovem. Po letní změně jízdních řádů museli cestující v Tanvaldu přesedat.

„Jablonec s Tanvaldem a Harrachovem jsme spojili do jedné linky ve všední dny i o víkendech," uvedl Jan Roženský, dopravní specialista koordinátora veřejné dopravy v Libereckém kraji.

Obnovenou přímou linku o sobotách a nedělích navíc prodlouží z Harrachova až do Rokytnice.

Od 12. prosince bude také nově organizován víkendový provoz mezi Tanvaldem, Vysokým nad Jizerou a Kořenovem. Novinkou je i přímý spoj z Vrchlabí a Jilemnice přes Vysoké nad Jizerou a Tanvald do Jablonce nad Nisou. Autobus pak  ještě pojede do Liberce. Spoj bude jezdit  o nedělích s výjimkou prázdnin.

Liberecký kraj vyhověl i žádostem na změnu odjezdů u školních spojů v oblasti Velkých Hamrů a Desné. Lidem prý také bude více vyhovovat, pokud bude o víkendu jezdit autobus mezi Jabloncem a Železným Brodem přes Skuhrov v dopoledních hodinách.

Ke změnám dochází i na železnici

Na železniční trati mezi Tanvaldem a Železným Brodem přibudou dva vlaky. Z Železného Brodu nově vyrazí v pracovních dnech soupravy v 8:13 a ve 14:13. Nový ranní vlak bude jezdit také o víkendech v letní a zimní sezoně.

Dva nové vlaky pojedou v pracovních dnech také z Tanvaldu do Desné, první bude vyjíždět v 7:01 a druhý ve 14:35. Ranní souprava vyrazí na trať i v sobotu.

Pomalu se také zlepšuje spojení mezi Harrachovem a polskou Sklářskou Porebou. Na trati obnovili provoz po 65 letech letos v srpnu, jednání s polskou stranou jsou ale stále komplikovaná. Kupříkladu cestující stále nemohou v Polsku platit českými korunami a menší je i počet souprav, které chtěl mít Liberecký kraj na trati. Od zimní sezony budou mezi oběma městy jezdit čtyři páry vlaků, od léta by jich údajně mělo být šest. „Špatná je i návaznost vlaků na další spoje," přiznal Jan Roženský. Nejhorší je situace ve večerních hodinách, kdy musí cestující čekat na navazující spoj asi hodinu a půl.

Stav tratí je potřeba zlepšit 

Liberecký kraj také potřebuje zlepšit stav železniční tratě mezi Libercem, Jabloncem a Tanvaldem. Kvůli omezení rychlosti na části tratě mezi Libercem a Jabloncem už nyní nemohou vlaky dodržet stávající jízdní řád. Cestování některými soupravami se prodloužilo o více než 10 minut. „Považujeme to za dočasné omezení, které by se mělo řádově v měsících vyřešit," dodal Jan Roženský.

Liberecký kraj požaduje i opravy na trati mezi Jabloncem a Tanvaldem. Nedávno dokonce pohrozil, že vypoví smlouvu s Českými drahami na provozování Jizerskohorské železnice (více čtěte zde). Takovou variantu si ale zatím dopravce nepřipouští. Jaroslav Jirman, ředitel centra železniční osobní dopravy v Liberci, v úterý na tiskové konferenci uvedl, že příští rok na tuto trať postupně nasadí 16 nových motorových vozů od firmy Stadler.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace