J50 padesátkrát jinak také v Nisa Factory

03.02.2024 07:21:08 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

J50 padesátkrát jinak také v Nisa Factory

Tradiční Jizerskou 50 i letos doprovodí Jizerská 50 padesátkrát jinak 2024. Jejími pořadateli jsou nadšenci z Jablonce Jinak, z.s., kteří už počtvrté chtějí v sobotu 10. února nalákat nejen sportovce na netradiční doprovodný program.

Fotografie před radnicí

Před jabloneckou radnicí na Mírovém náměstí bude od 5. do 12. února k vidění výstava fotografií z minulých ročníků Jizerské 50 padesátkrát jinak. Na venkovních panelech bude výběr toho nejzajímavějšího. V La kavárně proběhne týdenní speciální „běžkařská" nabídka jídel a nápojů. V pátek 9. 2. v podvečerních hodinách návštěvníci centra města mohou potkat i tajemného ducha Jizerských hor Muhu. Páteční program doplní v La kavárně od 18 hodin malá improvizační etuda a možnost nákupu běžkařské „mázy", chybět nebude ani Skibar.

Lyžaři ze skla

Epicentrem se tentokrát stane bývalá textilní a bižuterní továrna Silka, nyní kulturní a kreativní centrum Nisa Factory. Zde je připravená bohatá nabídka pro širokou veřejnost. „Už v 9 hodin se otevře dílna pro děti se speciálním programem Korálkoví lyžaři, od 10.00 do 14.00 hodin bude Kamila Parsi na místě vyrábět skleněné vinuté figurky na špendlíku. Chceme tak navázat na tradici světoznámých skleněných figurek lyžařů, tolik typických pro náš region, jejichž autorem byl Jaroslav Brychta," uvedla Zuzana Slámová z Nisa Factory a dodala: „Dopolední dílna s Kamilou Parsi je součástí cyklu Buď kreativní s..., který se postupně dostává do povědomí Jablonečanů. Představujeme v něm zajímavá řemesla a tvorbu místních kreativců."

Od 17 hodin pak začne beseda se Zdeňkem Lhotským a Davidem Vávrou. Oba pojí dlouholeté přátelství, umělecká, hudební a kulturní vystoupení. Improvizace v tom nejlepším slova smyslu bude hlavní náplní podvečera. Vstup na dopolední program s Kamilou Parsi je zdarma, v dílně Korálkoví lyžaři zaplatí zájemci 50 Kč za výrobek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Filmová přehlídka a koncert v Turnově připomínají výročí konce války

Globální vojenský konflikt, který má na svědomí více než 62 milionů životů. Největší a nejvíce zničující válečné střetnutí v dějinách lidstva. To byla 2. světová válka. Letos si připomínáme 80 let od jejího konce. V úterý 27. května je na programu Kulturního centra Turnov další zajímavá vzpomínková akce. Nese název Konec dočasnosti, 35 let od odchodu sovětské armády z Turnova. Týká se sice jiné kapitoly našich dějin, ale je stejně důležité na ni nezapomenout. Více podrobností

Kraj opět podpořil hospodaření v lesích a myslivost

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích a od roku 2023 také myslivost. Letos rozdělí dohromady 3.107.197 korun. Celkem 18 dotací míří k zájemcům v rámci dotačního programu Podpora hospodaření v lesích (2.795.972 korun) a 11 dotací z programu Podpora myslivosti (311 225 korun). Rozhodli o tom na svém květnovém jednání krajští radní. „Lesnický fond Libereckého kraje patří k nejstarším peněžním fondům Libereckého kraje vůbec. Dlouhodobě vyhlašujeme program Podpora hospodaření v lesích, díky němuž chceme zejména podpořit opatření ke zlepšování stavu lesních porostů, ochránit lesy proti škůdcům pokládáním a asanací lapáků a ochranou porostů nátěrem repelenty. Chceme také podpořit rekonstrukce lesních cest a zabezpečit mladé lesní porosty, podporujeme také výstavbu nového oplocení," uvedl Jiří Klápště, náměstek pro životní prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tragická nehoda uzavřela silnici mezi Rychnovem a Rádelským mlýnem
Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou na konci května
Třináctý díl Trdliště přivítá Helenu Čubovou
Obrazem: Koncert Smržováčku na Noci kostelů
Harrachov ožije ve dnech 23. až 25. května 2025 krásnými veterány!

Nejčtenější články

22.05.: Hořel rodinný dům v Jablonci, hasiči našli člověka bez známek života
22.05.: VIDEO: V Železném Brodě slavnostně otevřeli nový úsek cyklostezky
24.05.: Tragická nehoda uzavřela silnici mezi Rychnovem a Rádelským mlýnem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace