J50 padesátkrát jinak také v Nisa Factory

03.02.2024 07:21:08 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

J50 padesátkrát jinak také v Nisa Factory

Tradiční Jizerskou 50 i letos doprovodí Jizerská 50 padesátkrát jinak 2024. Jejími pořadateli jsou nadšenci z Jablonce Jinak, z.s., kteří už počtvrté chtějí v sobotu 10. února nalákat nejen sportovce na netradiční doprovodný program.

Fotografie před radnicí

Před jabloneckou radnicí na Mírovém náměstí bude od 5. do 12. února k vidění výstava fotografií z minulých ročníků Jizerské 50 padesátkrát jinak. Na venkovních panelech bude výběr toho nejzajímavějšího. V La kavárně proběhne týdenní speciální „běžkařská" nabídka jídel a nápojů. V pátek 9. 2. v podvečerních hodinách návštěvníci centra města mohou potkat i tajemného ducha Jizerských hor Muhu. Páteční program doplní v La kavárně od 18 hodin malá improvizační etuda a možnost nákupu běžkařské „mázy", chybět nebude ani Skibar.

Lyžaři ze skla

Epicentrem se tentokrát stane bývalá textilní a bižuterní továrna Silka, nyní kulturní a kreativní centrum Nisa Factory. Zde je připravená bohatá nabídka pro širokou veřejnost. „Už v 9 hodin se otevře dílna pro děti se speciálním programem Korálkoví lyžaři, od 10.00 do 14.00 hodin bude Kamila Parsi na místě vyrábět skleněné vinuté figurky na špendlíku. Chceme tak navázat na tradici světoznámých skleněných figurek lyžařů, tolik typických pro náš region, jejichž autorem byl Jaroslav Brychta," uvedla Zuzana Slámová z Nisa Factory a dodala: „Dopolední dílna s Kamilou Parsi je součástí cyklu Buď kreativní s..., který se postupně dostává do povědomí Jablonečanů. Představujeme v něm zajímavá řemesla a tvorbu místních kreativců."

Od 17 hodin pak začne beseda se Zdeňkem Lhotským a Davidem Vávrou. Oba pojí dlouholeté přátelství, umělecká, hudební a kulturní vystoupení. Improvizace v tom nejlepším slova smyslu bude hlavní náplní podvečera. Vstup na dopolední program s Kamilou Parsi je zdarma, v dílně Korálkoví lyžaři zaplatí zájemci 50 Kč za výrobek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace