I ve svátek se bouralo a hořelo. Hasiči zasahovali u 20 událostí
29.09.2015 14:17:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko
Pondělní svátek rozhodně nebyl pro hasiče v Libereckém kraji dnem odpočinku. Během 24 hodin zasahovali u dvaceti událostí, v deseti případech šlo o požáry, sedmkrát vyjížděli k dopravním nehodám, dvakrát k technické pomoci a jednou k úniku nebezpečných látek. K větším nehodám došlo v Kunraticích na Liberecku a Cimbále u Semil.
Semilští profesionální hasiči v pondělí 28. září zasahovali u nehody osobního automobilu a motorkáře. „Nehoda se stala v Semilech (sídelní jednotce Cimbál) a ohlášena byla ve 14.15. Při nehodě utrpěl motocyklista těžké zranění, byl transportován vrtulníkem Letecké záchranné služby," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.
Hasiči pomáhali při ošetřování zraněného, usměrňovali také provoz na komunikaci. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem a uklidili komunikaci.
Jedna z dopravních nehod si ve stejný den vyžádala lidský život, a to v Kunraticích na Liberecku, kde narazilo osobní auto do stromu. „Informaci o události dostali hasiči přes tísňovou linku 112 v 16.10 a na místo byli přivoláni profesionální hasiči z Raspenavy a dobrovolná jednotka Frýdlant. Hasiči po příjezdu provedli vytržení dveří a snažili se řidiči pomoci. Přes veškerou snahu záchranářů muž zraněním podlehl," sdělila Zdenka Štrauchová.
Hasiči zajistili protipožární opatření, zasypali uniklé provozní náplně sorbentem a pomohli s naložením vozu na odtahovou službu.
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)
Související články
Řidič v Plavech přehlédl natažený řetěz a poškodil auto i sloupek
Hasiči o víkendu zasahovali celkem u 20 událostí
Policie hledá svědky nehody motocyklu a chodkyně v Železném Brodě
S náklaďákem sjel ve Zlaté Olešnici do příkopu
Policie žádá o pomoc svědky nehody tří vozidel v Desné
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby
Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.
Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl
V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.
Nejnovější články
Osmnáctý benefiční ples hejtmana opět podpořil dobrou věc
Fotbalová fantazie: Kozel vyřadil Trpišovského!
Krajská soutěž Kniha roku je v plném proudu, hlasovat lze na webu
Město Jablonec rozšiřuje svoz bioodpadu
MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
Nejčtenější články
03.03.: MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
02.03.: Hrůza v Mladé Boleslavi: Korunu tomu nasadil Alegue
03.03.: Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.
nehoda
nehoda
nehoda
nehoda
nehoda
nehoda
nehoda