Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům

18.10.2021 15:15:41 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům

Na scéně nádherná replika Ještědu a vedle něj velké plátno na připravenou videoprojekci jednotlivých soutěžících a v porotě taková jména, jakými jsou - šansoniérka Zlatka Bartošková, populární zpěvák David Deyl, gospelová zpěvačka Leona Gyöngyösi, muzikálová zpěvačka Magda Malá, operní zpěvák Dušan Růžička, hudební pedagožka Dagmar Vajdíková a samozřejmě ředitel kulturního stánku Pavel Žur, a za svými nástroji usazená parádní kapela Sto zvířat pod taktovkou Petra Hostinského.

Takové byly první obrazy jedenáctého ročníku soutěže amatérských zpěváků Hvězdy nad Ještědem, jejíž finále se konalo v sobotu 16. října v Městském divadle Jablonec nad Nisou. A bylo na co se dívat. Na začátku veselá scénka Lucie Peterkové, Dušana Růžičky a Pavla Žura nastiňující průběh konkurzu na muzikál Labutí jezero. Troufám si říct, že Lucie, skákající na jevišti jako potrefená srna, nenechala bez úsměvu jediného diváka. A stejně tomu bylo i v průběhu celého večera, který moderovala s takovou lehkostí a vtipem, že by mohla zkusit konkurz na moderátorku v podstatě kdekoliv. A teď již k soutěži samotné.

Jako první se na podiu objevil nejmladší účastník soutěže, drobný desetiletý chlapeček s andělským hlasem - Dominik Brčka. Ten zazpíval píseň Mamince, a kdo Dominika zná, neubránil se slzám. Dominik totiž svoji maminku nezná, vychovává ho babička, která je ovšem pro něho tou nejlepší maminkou na světě. Po otření slz už ovšem nastoupily dívky. A byla to jízda. Famózní pěvecké výkony si nezadaly s profesionálními, dívky zpěv ještě často okořenily svým tancem a my jsme nezáviděli porotcům jejich volbu. „Tohle bude těžké a těsné, všichni jsou perfektní," šeptal za mnou patrně otec jedné ze soutěžících své manželce. A měl pravdu.

Hvězdy nad Ještědem 2021<br />Autor: Martin Kubišta

Jelikož se v loňském roce finále soutěže uskutečnit nemohlo, byl letošní ročník pořádán po dvou letech a na finalistech to bylo znát. A já už vím, co děti a mladí lidé v těch lockdownech doma dělali. Rozhodně zpívali, protože jen tak se dá vysvětlit ta vysoká úroveň a připravenost všech soutěžích. Sotva jsem si to pomyslela, řekl něco podobného i David Deyl při svém krátkém vystoupení. Minimálně jednu píseň pak zazpívali i ostatní porotci (samozřejmě pouze ti, kteří se zpěvu věnují ;-) ).

A zábava byla stále v plném proudu. Nenudil se prostě nikdo. Vzala jsem s sebou desetiletou dceru Lucii a bála se, že čtyřhodinová soutěž pro ni bude dlouhá. Omyl, Lucka tleskala, mnohým výskla uznání a na konci mi s rozzářenýma očima říká: „Mami, já jsem tak ráda, že jsem s tebou šla. To bylo tak krásný." A stejně jako ona, měli rozzářené oči všichni přítomní. Původně regionální pěvecká soutěž dávno přerostla své hranice a již dnes je jasné, že o ni uslyšíme víc a víc.

Nesmíme vás ovšem ochudit o jména vítězů jednotlivých kategorií. Cenu kapely si odnesla Adéla Gottvaldová, od diváků si cenu vyzpívala Amálie Blažková, vítězkou první kategorie (do 12 let) se stala Magdalena Müller, druhou kategorii (od 13 do 19 let) ovládla Amélie Lavaud a třetí kategorie (nad dvacet let) patří Alici Vackové. Cena poroty putuje k Julii Šlahařové a zvláštní cena poroty za zaujetí a profesionalitu patří jablonecké Natálii Zejkan. Za umělecký výkon si odnesla ocenění Michaela Sodomková a zvláštní ocenění za pěvecký projev si odnesl i výše zmíněný Dominik Brčka. Absolutní vítězkou soutěže se stala Karolína Bokstefflová z Prahy.

Jedenácté kolo soutěže Hvězdy nad Ještědem skončilo, ale my se již nemůžeme dočkat toho příštího. Talentů máme dost. Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hvězdy nad Ještědem pojedenácté znovu v jabloneckém divadle
V Jablonci podesáté zářily Hvězdy nad Ještědem
Hvězdy nad Ještědem zazářily podeváté v divadle
Europoslanec v teniskách a ekonomka odstartovali pěveckou soutěž
O nové hvězdě nad Ještědem rozhodla soutěž v jabloneckém divadle

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 38 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert Harlej v Bozkově přeložen na jaro 2022

Koncert kapely Harlej, který měl v bozkovské sokolovně proběhnout 27. listopadu od 20 hodin, byl přeložen na 16. dubna 2022. Předkapelou měla být kapela Loco Loco. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na jarní termín.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
Plné kapsy šutrů nabídly famózní herecké výkony
Prosincový program ve Vikýři
Eva Samková zahájila vítězně Světový pohár ve snowboardcrossu
Nejlepším místem pro život je Zlínský kraj. Liberecký kraj je osmý

Nejčtenější články

26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
26.11.: V Palackého ulici je nutná zvýšená opatrnost
26.11.: Za tenhle bod zaslouží Jablonec uznání

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace