Hudební setkání mezi Jabloncem a Kaufbeurenem zavítalo do sv. Anny

05.09.2023 19:49:28 | Autor: Helena Kočová, Václav Novotný | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou

Hudební setkání mezi Jabloncem a Kaufbeurenem zavítalo do sv. Anny

Letošek patří v historii partnerských vztahů mezi Jabloncem a Kaufbeurenem k rokům s nejrušnějším provozem. Nejméně pět zájezdů z partnerského města Kaufbeuren letos zavítalo nebo ještě míří do Jablonce.

Bezesporu nejpozoruhodnějším z nich je zájezd pěveckých sborů seniorů "Ü60Chor" (sbor nad šedesát) a "bona vox" se sbormistrem Albinem Wirbelem. S podobným jabloneckým sborem Izerína při Centru sociálních služeb, se sbormistrem Jiřím Kounem společně nacvičili dvě písně a předvedli je publiku při koncertu v kostele sv. Anny ve středu 30. srpna.

Pozoruhodné je i to, že na rozdíl od ostatních zájezdů nebyl mezi cestujícími téměř nikdo s rodinnými vazbami na Jablonec - což je jinak nejčastější důvod cest k nám. Přesto se na základě společného zájmu - zpěvu - podařilo dát dohromady kolektiv, který si s velkou chutí zazpíval. Další zajímavostí bylo několik písní podaných částí "Sboru starostů" (Bürgermeisterchor Ost Allgäu), což je mimořádné seskupení mužských hlasů, ve kterém působí bývalí i současní starostové obcí v oblasti Východního Algavska.

I když vzácné je u nás už to, poslechnout si oblíbené německé sborové písně, asi největší kuriozitou byl fakt, že nejspíše poprvé od konce války zazněla v Jablonci veřejně mezi místními oblíbená rozverná píseň v nářečí Paurisch - O mann´ r Ziege ho ich Frejde (Mám radost ze své kozy). Přes jazykovou bariéru se do zpěvu s chutí zapojily i české "Izeríny".

Nevšední akce přilákala pozornost štábu České televize, který v Jablonci právě natáčel reportáž o česko-německých vztazích. Hudební setkání zaštítěné jabloneckou římskokatolickou farností a organizované ve spolupráci s německými sbory se podařilo uskutečnit díky spolupráci s Centrem sociálních služeb (zřizovatel Izeríny) za přispění obou partnerských měst a za rozhodující finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti, kterému záleží právě na setkávání lidí. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 34 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Záhradní slavnost ZUŠ Tanvald
Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace