Hudební setkání mezi Jabloncem a Kaufbeurenem zavítalo do sv. Anny

05.09.2023 19:49:28 | Autor: Helena Kočová, Václav Novotný | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou

Hudební setkání mezi Jabloncem a Kaufbeurenem zavítalo do sv. Anny

Letošek patří v historii partnerských vztahů mezi Jabloncem a Kaufbeurenem k rokům s nejrušnějším provozem. Nejméně pět zájezdů z partnerského města Kaufbeuren letos zavítalo nebo ještě míří do Jablonce.

Bezesporu nejpozoruhodnějším z nich je zájezd pěveckých sborů seniorů "Ü60Chor" (sbor nad šedesát) a "bona vox" se sbormistrem Albinem Wirbelem. S podobným jabloneckým sborem Izerína při Centru sociálních služeb, se sbormistrem Jiřím Kounem společně nacvičili dvě písně a předvedli je publiku při koncertu v kostele sv. Anny ve středu 30. srpna.

Pozoruhodné je i to, že na rozdíl od ostatních zájezdů nebyl mezi cestujícími téměř nikdo s rodinnými vazbami na Jablonec - což je jinak nejčastější důvod cest k nám. Přesto se na základě společného zájmu - zpěvu - podařilo dát dohromady kolektiv, který si s velkou chutí zazpíval. Další zajímavostí bylo několik písní podaných částí "Sboru starostů" (Bürgermeisterchor Ost Allgäu), což je mimořádné seskupení mužských hlasů, ve kterém působí bývalí i současní starostové obcí v oblasti Východního Algavska.

I když vzácné je u nás už to, poslechnout si oblíbené německé sborové písně, asi největší kuriozitou byl fakt, že nejspíše poprvé od konce války zazněla v Jablonci veřejně mezi místními oblíbená rozverná píseň v nářečí Paurisch - O mann´ r Ziege ho ich Frejde (Mám radost ze své kozy). Přes jazykovou bariéru se do zpěvu s chutí zapojily i české "Izeríny".

Nevšední akce přilákala pozornost štábu České televize, který v Jablonci právě natáčel reportáž o česko-německých vztazích. Hudební setkání zaštítěné jabloneckou římskokatolickou farností a organizované ve spolupráci s německými sbory se podařilo uskutečnit díky spolupráci s Centrem sociálních služeb (zřizovatel Izeríny) za přispění obou partnerských měst a za rozhodující finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti, kterému záleží právě na setkávání lidí. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 34 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace