Hudební setkání mezi Jabloncem a Kaufbeurenem zavítalo do sv. Anny

05.09.2023 19:49:28 | Autor: Helena Kočová, Václav Novotný | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou

Hudební setkání mezi Jabloncem a Kaufbeurenem zavítalo do sv. Anny

Letošek patří v historii partnerských vztahů mezi Jabloncem a Kaufbeurenem k rokům s nejrušnějším provozem. Nejméně pět zájezdů z partnerského města Kaufbeuren letos zavítalo nebo ještě míří do Jablonce.

Bezesporu nejpozoruhodnějším z nich je zájezd pěveckých sborů seniorů "Ü60Chor" (sbor nad šedesát) a "bona vox" se sbormistrem Albinem Wirbelem. S podobným jabloneckým sborem Izerína při Centru sociálních služeb, se sbormistrem Jiřím Kounem společně nacvičili dvě písně a předvedli je publiku při koncertu v kostele sv. Anny ve středu 30. srpna.

Pozoruhodné je i to, že na rozdíl od ostatních zájezdů nebyl mezi cestujícími téměř nikdo s rodinnými vazbami na Jablonec - což je jinak nejčastější důvod cest k nám. Přesto se na základě společného zájmu - zpěvu - podařilo dát dohromady kolektiv, který si s velkou chutí zazpíval. Další zajímavostí bylo několik písní podaných částí "Sboru starostů" (Bürgermeisterchor Ost Allgäu), což je mimořádné seskupení mužských hlasů, ve kterém působí bývalí i současní starostové obcí v oblasti Východního Algavska.

I když vzácné je u nás už to, poslechnout si oblíbené německé sborové písně, asi největší kuriozitou byl fakt, že nejspíše poprvé od konce války zazněla v Jablonci veřejně mezi místními oblíbená rozverná píseň v nářečí Paurisch - O mann´ r Ziege ho ich Frejde (Mám radost ze své kozy). Přes jazykovou bariéru se do zpěvu s chutí zapojily i české "Izeríny".

Nevšední akce přilákala pozornost štábu České televize, který v Jablonci právě natáčel reportáž o česko-německých vztazích. Hudební setkání zaštítěné jabloneckou římskokatolickou farností a organizované ve spolupráci s německými sbory se podařilo uskutečnit díky spolupráci s Centrem sociálních služeb (zřizovatel Izeríny) za přispění obou partnerských měst a za rozhodující finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti, kterému záleží právě na setkávání lidí. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 34 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace