Hrajete si rádi na doktora? Pak vás zaujme nová expozice v iQparku
03.08.2016 21:30:50 | Autor: Lenka Gecková | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj
V iQparku, vůbec prvním science centru v zemi, momentálně představují zbrusu novou expozici pod názvem Ordinace, díky níž i ty nejmenší děti poznají, co obnáší povolání lékaře.
Kromě této novinky se všichni mohou těšit i na absolutní stálice jako nejvyššího muže planety Roberta Pershinga Wadlowa, požární stanici, Vodní svět, kajutu potápějícího se Titaniku, obří Vzduchové dělo nebo tajemné Fakírovo lože. Nechybí tu ani zábavný doprovodný program. Své mozkové buňky malí návštěvníci potrápí při workshopu Sherlocka Holmese nebo badatelských aktivitách.
„Pokud si děti rády hrají na pana doktora nebo paní doktorku, tak je určitě naše nová expozice Ordinace nadchne. Malí lékaři tu mohou svým pacientům zkontrolovat zrak, vyhodnotit rentgenové snímky, změřit tlak, píchnout injekci a na závěr předepsat i recept," říká Jaromír Renger, manažer iQPARKU. Celé místnosti potom dominují obří lidské čelisti, kterými lze i prolézt.
Rockere, na stage!
iQPARK není ale pouze o novinkách. Ve Světě kolem nás si dítka v improvizovaném televizním studiu vyzkouší odmoderovat zprávy, postaví si patrovou budovu, zjistí, jak vypadala historická škola, zahrají si na rockovou hvězdu na koncertním podiu či se pokusí katapultovat tenisové míčky ze Vzduchového děla.
Dále malé badatele v science centru čeká osvědčené Fakírovo lože, zrcadlové bludiště, Hvězdný tunel, termokamera, velká houpačka a v neposlední řadě interaktivní projekce. „Jejich prostřednictvím děti mohou lovit ryby, hrát fotbal i zašlapávat mravence do země," dodává Renger.
Tady to má pod palcem Sherlock Holmes
O prázdninách se tu koná i speciální detektivní workshop, který vede uznávaný Sherlock Holmes. Během hodiny experimentování tak jeho účastníci prozkoumají svět pod digitálním mikroskopem, odhalí, z čeho se skládají barvy, a také si odnesou jako suvenýr vlastní daktyloskopický otisk. Chybět nebudou ani badatelské aktivity a Zábavná science show.
Související články
Překonanými vynálezy vítají léto v libereckém science centru
Miliontou návštěvnicí liberecké iQlandie je Marcela Fuchsová ze Žiliny
Akademie věd ČR ocenila hned tři projekty liberecké iQLANDIE
Liberecká iQLANDIA slaví 2. narozeniny a neustále inovuje
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku
Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností
Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu
V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří
Nejnovější články
Jablonec zvyšuje míru třídění odpadu, celková produkce dál roste
Velikonoční pomlázka probíhala i za volantem
Víkend MP: porucha v centru, napadení i pátrání po hledané osobě
Přišel, viděl a skóroval - Okeke!
Nový jablonecký projekt má posílit stabilitu městských lesů
Nejčtenější články
11.04.: Policie hledá svědky nehody na cyklostezce v Malé Skále
13.04.: Víkend MP: porucha v centru, napadení i pátrání po hledané osobě
12.04.: Kultura v Železném Brodě v dubnu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.