Hradozámecká noc nabízí prohlídky s nádechem tajemna

29.08.2014 07:42:07 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Hradozámecká noc nabízí prohlídky s nádechem tajemna

Stěžejní akcí na hradech a zámcích je na konci prázdnin Hradozámecká noc, která letos vychází na sobotu 30. srpna. V tento večer a noc se otevřou brány na hradě Grabštejn, Frýdlantu, Kunětické hoře, zámku Hrubý Rohozec, Litomyšli, Slatiňanech a Opočně. V nabídce najdete kostýmované veselé prohlídky, pečení koláčů, prohlídky s nádechem tajemna, šermíře... v pestré nabídce si vybere pravdu každý!

30. 8. SH Grabštejn - Hradozámecká noc - S Jiřím Mehlem ze Střelic renesanci vstříc - letošní Hradozámecká noc bude ve znamení velké přestavby. Ne že by snad hrad sám byl během ní přestavován, ale spolu s dr. Jiřím Mehlem ze Střelic budete mít možnost prožít ještě jednou renesanční dobu a atmosféru největší stavební změny, jíž hrad v novověku prošel. Prohlídky ve 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00 a dle zájmu návštěvníků i ve 22.30 a 23.00 hodin, doporučujeme rezervaci na tel: 482 724 301. Plné vstupné: 100 Kč, snížené vstupné: 70 Kč.

30. 8. SZ Frýdlant - Hradozámecká noc - Hradozámecká noc v duchu historických postav frýdlantského hradu, provázení bude v dobových kostýmech. Akce potrvá od 20.00 do 22.00 hodin, přičemž prohlídky budou vycházet po 10 až 15 minutách dle zájmu návštěvníků. Vstupné: 130 Kč dospělí, 90 Kč snížené.

30. 8. SZ Hrubý Rohozec - Hradozámecká noc - Budiž světlo! - kostýmované noční prohlídky zámku na téma elektrifikace objektu s podtitulem - Jestli to ono potmě nebylo lepší?! Prohlídky začínají ve 20.00 hod. a podle zájmu návštěvníků budou realizovány do 23.00 hod. Nutná rezervace na tel: 481 321 012 nebo 725 181 569

30. 8. SH Kunětická hora - Hradozámecká noc + Lampionový průvod z parkoviště na hrad, noční prohlídky, hudba, promítání unikátních dokumentárních filmů z němé éry o Kunětické hoře, program 20.00 - 24.00 hodin. Vstupné: 100 Kč základní, 60 Kč snížené, 260 Kč rodinné.

30. 8. SZ Litomyšl - Hradozámecká noc - Návrat o 216 let zpět - 21. dubna 1798 se celý litomyšlský zámek připravoval na premiéru v novém divadle rodiny Waldsteinů. Jaké okolo otevření divadla byly potíže? Jací hosté se zde sešli a co na to říkala přísná hraběnka Marie Františka? To vše lze prožít v rámci hudebně divadelní Hradozámecké noci v sobotu 30. srpna 2014 od 19 hodin. Noční prohlídky začínají v 19 hodin. Následně pak odcházejí ve 20, 21, 22 a event. 23 hodin (dle zájmu). Cena za osobu je 120 Kč, beze slev pro děti, studenty a seniory. Divadelní prohlídka, připomínající důležitý večer v Litomyšli - otevření zámeckého divadla, dnes evropského unikátu, provede návštěvníky reprezentačními pokoji 1. patra západního křídla a pochopitelně i samotným zámeckým divadlem.

30. 8. SZ Slatiňany - Hradozámecká noc - Noční prohlídky na baterky - Přijďte se opět po roce bát a bavit zároveň! Čeká vás tajuplná procházka nočním zámkem s neobyčejnými příběhy starých i nových slatiňanských zámeckých strašidel. Odvahu a kapesní svítilnu nutně s sebou! Obojího bude zapotřebí! Nevhodné pro děti do 7 let. Prohlídky se uskuteční v pravidelných intervalech od 19.30 do 22.30 hodin. Jednotné vstupné 100 Kč.

30. 8. SZ Opočno - Hradozámecká noc Opočenská - Opočenská a historická témata v podání oživených postav v kostýmech inspirovaných dobovou módou. Tajemná atmosféra nočního zámku. Jako by byla přímo stvořená pro mýty, legendy, témata historická i jiná. Přijďte se pokochat a zaposlouchat (doporučená rezervace). Zahajuje se každou půl hodinu od 18.00 do 20.30. a od 21.30 do 24.00. hod. Vstupné jednotné: 170 Kč Akce v rámci mediálního tématu NPÚ pro rok 2014: Oživlé památky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skotské kilty, kladiva a dudy opět ovládnou zámek Sychrov
V srpnu památky opět lákají, prázdniny poté uzavře Hradozámecká noc

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace

Odešla osobnost města Turnova Sergěj Solovjev

Odešla osobnost města Turnova Sergěj Solovjev S příchodem adventního času zastihla Turnováky smutná zpráva. Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 v dopoledních hodinách zemřel ve věku 97 let pan Sergěj Solovjev. Čestný občan města Turnova, dlouholetý předseda Konfederace politických vězňů, zastánce demokratických tradic, statečný člověk, který bojoval usilovně se zvůlí komunistického režimu. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v prosinci
Potvrzené případy na 100 tisíc obyvatel v kraji jsou už na tisícovce
U Zásady zapadl ve sněhu autobus
Darujte svým blízkým pod stromeček regionální výrobek
Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek

Nejčtenější články

29.11.: S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
28.11.: Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
29.11.: Rada čeká, až se to zlomí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace