Houpačka

03.02.2012 17:20:59 | Autor: | Rubrika: Kultura | Obce: Josefův Důl

Houpačka

V sobotu 11. 2. od 19:30 uvádí Josefodolský ochotnický spolek derniéru úspěšné společenské veselohry "Houpačka".

„Jak já to pozoruju... je to pro všechny lidi taková veliká hra trpělivosti. Taková velká houpačka".

DS J. K. Tyl Josefův Důl uvádí:
Olga Scheinpflugová
Houpačka
společenská veselohra
v úpravě a režii Karla Stuchlíka

Scéna: Hana Stuchlíková a Karel Stuchlík
Hudba: Jaroslav Ježek v úpravě Jiřího Řeřichy
Kostýmy: Janka Mičková
Text sleduje: Markéta Fejfarová
Asistent režie: Karel Stuchlík ml.
Světla, zvuk: Josef Augustin, Miloš Rydval, Jakub Dolák

Osoby a obsazení:
Paní Mery: Jana Řeřichová
Annemarie, její dcera: Hana Stuchlíková
Máry, kuchařka: Vladimíra Koďousková j.h.
Marion, panská: Kristina Hofericová
Pan Václav: Ladislav Koďousek j.h.
Véna: Radim Podrazký
Notář: Rudolf Musil

Délka představení: 90 min. s přestávkou

Veselohra Olgy Scheinpflugové v nastudování DS J. K. Tyl Josefův Důl měla svou premiéru na začátku léta - 3. července 2010. Přesto, že tato „společenská veselohra" byla napsána v první polovině 30. let minulého století, zjistili jsme, že to není jen hra pro pamětníky, ale kupodivu oslovila i mladé diváky. Zápletka není složitá - bohatý zchudne a chudý zbohatne, posléze zchudne i zbohatlý chudý a nakonec jsou na tom vlastně všichni stejně, ale i tak jsou spokojeni. Hra je napsána s jemným humorem, divák se i zasměje a zjistí, že situace se vlastně opakuje, přestože od napsání hry uplynulo již hodně vody. Text paní Olgy Scheinpflugové byl poněkud upraven tak, aby se dnešní divák ve hře vyznal a aby hra nepůsobila nepřehledně.

Děkujeme všem, kteří se na uskutečnění divadelního představení podíleli a rovněž všem milým sponzorům.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva

Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.

Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech

Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou o víkendu 20. až 22. února
Uzavírky ulic J. Hory, Arbesova a U Kostela potrvají do května
Krajská hokejová liga pokračuje play off
Na sjezdovce v Harrachově zemřela žena, policie hledá svědky
Jablonecká dopravní vymění dalších devět čekáren

Nejčtenější články

19.02.: V Chile na nejtěžším městském sjezdu měl Tomáš Slavík pád
19.02.: Lyžníci ve Smržovce už podevětadvacáté
18.02.: Systém eCall přivolal pomoc hasičů k havarovanému autu v Plavech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace