Hotel Praha má obnovený sál. Budou v něm koncerty?

12.01.2012 15:40:42 | Autor: Aleš Vávra, Jan Krása | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Hotel Praha má obnovený sál. Budou v něm koncerty?

Do bývalého hotelu Praha by mohli v budoucnu chodit obyvatelé Jablonce nad Nisou na koncerty a jiné kulturní akce. Sál v patře secesního objektu je nově zrekonstruovaný a majitel nyní zvažuje jeho případné využití.

Občanské sdružení Kultura pro všechny se obává, aby na památkově chráněném místě nevznikla tržnice nebo diskotéka, a tak chce vzbudit zájem veřejnosti. „Majitel neví jak to využít a mně je jasné, že se dnes všechno řídí penězi. Vím, že uvažují o nebytových prostorech k obchodním účelům. Někdo říká, že by tam mohla být i tržnice. To by bylo strašné," obává se zástupce sdružení Václav Samek.

Podle něj je sál naprosto ideální pro koncerty a jiné podobné účely. „Mluvil jsem o tom s několika odborníky a sál je opravdu překrásně opravený. Je to vizuální i akustický skvost, který si skutečně zaslouží adekvátní využití. Ale je mi jasné, že radnice nemá žádnou páku, jak majiteli nařídit, co tam bude," dodává Samek.

Město: Rekonstrukce se velmi povedla

Vedení města se situací kolem sálu zabývá. Místostarosta Petr Vobořil tvrdí, že pro město je právě kulturní využití prioritou. „Rekonstrukce se velmi povedla a i co se týče velikosti, je sál velmi zajímavý. Má podobu původního sálu se secesními štuky a dokonce tam je i balkon," podotýká místostarosta.

Ani samotný majitel, kterým je společnost Dům pohody, se proti pořádání akcí a koncertů nestaví. Naopak. „Zvažujeme, jak sál využít a přitom co nejvíce zachovat ráz historické budovy. Využití pro kulturní akce bychom určitě dali přednost," ujišťuje předseda představenstva společnosti Marek Kuthan. Jenže nezastírá, že Dům pohody nebude schopen dotovat provoz ze své kapsy. „Pochopitelně se musí skloubit účelovost s ekonomickou stránkou," dodává.

Majitel: Diskotéka? Až poslední možnost

O sál prý mají zájem i provozovatelé diskoték a podobných podniků. K této variantě se ale majitel nepřiklání. „Takovou možnost necháváme až nakonec, i s ohledem na umístění objektu. Diskotéka by tam mohla rušit," upozorňuje Kuthan.

Majitel nabídl městu dlouhodobý pronájem sálu, v jablonecké pokladně ovšem na takové náklady nejsou peníze. „Chceme majiteli vyjádřit podporu a pořádat tam nějaké akce, ovšem pouze jednorázové. Máme už Eurocentrum, divadlo a multifunkční sál v kině Junior. Sál v hotelu Praha je ale hodně reprezentativní," vysvětluje postoj města Vobořil.

V sále chybí důstojné zázemí

Konání koncertů může zkomplikovat fakt, že v sále není dostatečné zázemí pro účinkující, ani pro návštěvníky. Při rekonstrukci dokonce došlo k zazdění pódia. „Jsou tam miniaturní záchodky, není tam šatna, to může být problém," říká Václav Samek. „Zázemí pro návštěvníky zase tak velkým problém není, dá se to řešit. Složitější ale bude zařídit vhodné podmínky pro umělce," dodává Petr Vobořil.

Jaká tedy bude další budoucnost skvostného sálu, je zatím nejisté. Další jednání mezi majitelem a městem o jeho využití proběhnou v příštích týdnech.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.

Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl

V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Veliký úspěch nejmladších atletů v krajském přeboru
Divadelníci z Višňové předvedou Takovou lásku z mládí
Provoz MHD na Jablonecku o jarních prázdninách
Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell
Prevence kriminality oslovila jablonecké středoškoláky

Nejčtenější články

05.03.: Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell
04.03.: Fotbalová fantazie: Kozel vyřadil Trpišovského!
05.03.: Osmnáctý benefiční ples hejtmana opět podpořil dobrou věc

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace