Hořelo v domě s pečovatelskou službou v Libštátě, jeden člověk zemřel

10.12.2022 11:31:36 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Hořelo v domě s pečovatelskou službou v Libštátě, jeden člověk zemřel

Aktualizace 4, doplněny fotografie i video 2: V noci z pátku 9. na sobotu 10. prosince zasahovaly jednotky druhého stupně požárního poplachu u požáru podkroví domu s pečovatelskou službou v obci Libštát. Samotné hasební práce byly ukončeny krátce před půlnocí. U jedné osoby v souvislosti s požárem lékař konstatoval úmrtí a dalších 46 osob muselo během záchranných prací objekt opustit.

Celkem 14 osob se ubytovalo u svých příbuzných a 31 pak zůstalo v péči záchranářů, policistů, pracovníků obce a školy v místní tělocvičně. Zde pro ně bylo připraveno nouzové přespání a základní zázemí včetně zdravotní péče. „Krátce před půlnocí hasiči požár zlikvidovali. Pro všech 31 lidí z domova, kteří se přemístili do místní školy, zajistili lehátka a přikrývky potřebné k přenocování. V tělocvičně pomáhali pracovníci ZZS LK, Policie ČR, členové ČČK i pracovníci obce," uvedli v první zprávě krajští hasiči.

Swiss Replica Watches Audemars Piguet Replica Watches  

 

Zásahu se účastnily jednotky ze stanic HZS Semily, Jilemnice, Turnov, Jablonec nad Nisou, Liberec a SDH obcí Libštát, Lomnice nad Popelkou, Košťálov, Nová Ves nad Popelkou a Roztoky u Jilemnice.

„Příčina vzniku požáru i výše škody zatím nebyla určena. Možnost návratu uživatelů do požárem nezasažených prostor objektu se bude řešit v průběhu soboty," dodal mluvčí hasičů.

Zásah složek IZS po požáru v pečovatelském domě v Libštátě<br />Autor: Rudolf Kožený Aktualizace 10. 12. 9.36:

V průběhu soboty budou hasiči a policie v obci Libštát vyšetřovat příčinu vzniku požáru. Současně pracovníci krizového řízení zajišťují v okolních obcích náhradní ubytování a snaží se o zprovoznění nezasažené části domova. Na místě stále zůstává místní JSDHO Libštát.

Aktualizace 11. 12. 2022:

Případem se i nadále zabývají kriminalisté z Územního odboru Semily. „Ve spolupráci s hasiči jsme provedli avízované ohledání místa požářiště. Na základě tohoto ohledání a dosud provedených úkonů v tuto chvíli nemůžeme vyloučit žádnou z možných příčin požáru. K objasnění vzniku požáru jsme požádali o vypracování znaleckých posudků," doplnila tisková mluvčí Policie ČR Adéla Fialová.

Aktualizace 12. 12. 2022:

V případu zahoření objektu domu v Libštátu u Semil zadali policisté vypracování soudní pitvy zemřelého. „Nařízená soudní pitva prokázala, že zesnulá osoba podlehla zraněním, která byla způsobena intoxikací zplodinami hoření. Vzhledem k tomu, že i nadále ve věci probíhají úkony prověřování této tragické události, které jsou v této fázi trestního řízení neveřejné, nelze poskytovat bližší informace," doplnil informace tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

******

Aktualizace 13. 12. 2022:

Policisté dále zjišťují příčinu požáru. „Čekáme na posudek soudních znalců z oboru elektro. Podle toho mohou být zahájeny úkony soudního řízení z přečinu obecného ohrožení více osob z nedbalosti," řekla NP tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
Hasiči zasahovali u požáru osobního auta v Jablonci
Na Smržovce hořelo osobní auto
Hořelo v budově bývalého nádraží v Jablonci
Hasili požár odpadu u zastávky Měnírna v Jablonci

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace