Hejtman Martin Půta byl nečekaně obviněn z korupce

19.11.2014 16:28:09 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Hejtman Martin Půta byl nečekaně obviněn z korupce

Až neuvěřitelně působí úterní policejní obvinění na podezření z přijetí úplatku a ze zneužití pravomoci hejtmana Libereckého kraje a zároveň předsedy hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Martina Půty. Obvinění má souviset s projektem rekonstrukce kostela Máří Magdalény v Liberci.

Půta na tiskové konferenci v Praze uvedl, že do vyšetření případu nebude stát v čele STAN. Toto hnutí má vést jeho první místopředseda a místopředseda Sněmovny Petr Gazdík. Z postu libereckého hejtmana ale zatím odejít nechce.

„Obvinění považuji za naprosto neopodstatněné, a nevidím proto důvod odstupovat z pozice hejtmana," řekl hejtman ČTK. Půta navíc stojí také v čele Regionální rady ROP Severovýchod, tam podle něj bude záležet na hejtmanech Pardubického a Královéhradeckého kraje, zda bude někdo z nich chtít jej v čele rady vystřídat.

Vedení hnutí pokládá obvinění za nesmyslné a účelové. „Klub zastupitelů SLK stojí pevně za hejtmanem Martinem Půtou a vyslovuje mu plnou podporu a důvěru. Pan Martin Půta je nejen naším dlouhodobým kolegou, ale i vzorem a čestným člověkem, který vždy hledá to nejlepší řešení pro občany Libereckého kraje. Má za sebou obrovský kus práce v komunální i krajské politice. Tato práce je pro nás dostatečným důkazem jeho kvalit. Bezprecedentní pokus o jeho skandalizaci a očernění je znevážením jeho dosavadní činnosti v boji s korupcí a nečistými metodami v politice i v běžném životě," zaslali médiím prohlášení předsedkyně klubu zastupitelů SLK Lena Mlejnková a předseda politického hnutí SLK Marek Pieter.

Hejtman také v úterý vypovídal na policii v Jablonci nad Nisou, kam se dostavil na základě žádosti o podání vysvětlení. Plánuje, že proti nečekanému obvinění podá stížnost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyjížděli v noci kvůli bouřce hlavně v Pojizeří

V průběhu první poloviny noci ze středy na čtvrtek 30. června zasahovali hasiči v souvislosti s počasím hlavně v Pojizeří. V devíti případech zde byly jednotky povolány k popadaným stromům a jednou k odčerpání vody ze sklepa. Více podrobností

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Startuje 24. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu Léto tančí
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
Cyklo, voda, lezení, brusle. Prostě pohyb na tanvaldské sportovce

Nejčtenější články

28.06.: Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
01.07.: Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
30.06.: Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace